Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc w wyborze treningu, pytania dot. kalisteniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kris.

Kris.

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Witam,

chciałbym się dowiedzieć parę rzeczy nt. treningu.

1.Czy lepiej użyć treningu tzw. gotowca np. przedstawionego w książce "Skazany na trening", czy też Olivera Lafay'a, czy lepiej ułożyć trening pod swoje możliwości? Mój staż treningowy to ok. rok regularnych treningów w domu na własnym ciężarze, oraz 6mc karate. Dzięki treningowi przede wszystkim chciałbym poprawić swoją sylwetkę, silę, oraz kondycję. W planie jest zrobienie masy do grudna a potem redukcja, chyba że wypalą treningi karate dalej to wtedy zrezygnuję z masy gdyż walczę w kat. 65kg.

2.Czy do kalisteniki dobrze będzie wpleść po każdym treningu super serie biceps triceps hantla izolowanego ćwiczenia aby zwiększyć sile tych mięśni?

3.Jaka dieta będzie odpowiednia na masie/neutralnej? Low Carb/High Carb?

4.Jaka suplementacja by się przydała? Dotychczas brałem Carbonox przed i po treningu, oraz BCAA Pure sfd, również przed i po treningu. Myślałem nad białkiem, gdyż dietę ciężko będzie zapiąć na ostatni guzik i jeśli sytuacja by tego wymagała, kreatyne

Kocham te sporty więc, trening 4razy w tygodniu to raczej standard. Do treningów chciałbym dorzucić bieganie aby dać radę wreszcie te 5km zrobić w dobrym czasie.Niestety przez wakacje treningi się posypaly przez pracę.

16lat,170cm,65kg

Pozdrawiam,

Kris


  • 0

Chcę więcej takich dni gdy padam z wycieńczenia
jutro wstanę rześki żeby się zajechać.


#2
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów
Suple to gówno - sama chemia. Jesteś młody i ciągle rośniesz więc i efekty jak i regeneracja powinny być dobre. Proponuję zdrowo się odżywiać, jeść co mama ugotuje a nie wpieprzać dodatkową chemię, której i tak wszędzie jest pełno. Izolowanych do kali nie polecam - zbyt dużo mikrourazów poza tym jest to w opozycji do funkcjonalności ruchu.
  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#3
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

1. Nie ma złotych środków, każdy jest inny, dlatego lepiej ułożył własny plan pod siebie, a książki traktować jako pomoc:)
2. Tak naprawdę poprzez te ćwiczenia zdobędziesz siłę niefunkcjonalną czyli po prostu w innych ćwiczeniach jak podnoszenie hantli itp nie będziesz miał więcej siły, łapa Ci troche spuchnie a siły nie będzie.
3.Unikanie węglowodanów, ogólnie zdrowe odżywianie, dużo warzyw:)
4. Suple to gówno:) tylko spompuje Ci mięśnie a siły będziesz miał sporo mniej:)


  • 0

#4
Kris.

Kris.

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Ok, a jako pomoc jaką książkę polecacie? I czy plany w niej zamieszczone będą dobre na poprawę sylwetki jak i sily? Wyttrzymałość zbuduję bieganiem.

Co do łap to co proponujecie na biceps ?


  • 0

Chcę więcej takich dni gdy padam z wycieńczenia
jutro wstanę rześki żeby się zajechać.


#5
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów
Na temat planów na siłę, masę, wytrzymałość sporo znajdziesz na forach, min. na tym. W kalistenice nie robisz bicek/tricek/klata/plecy/barki itd itp tylko push/pull/leg i wg tego podziału bicek się robi w pull czyli szeroko pojętym podciąganiu. Poczytaj pigułkę wiedzy, sporo się z niej dowiesz.
  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#6
Kris.

Kris.

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Okej, czyli lektury książkowe typu Skazany na trening odpuścić i więcej dowiem się czytając podpięte?


  • 0

Chcę więcej takich dni gdy padam z wycieńczenia
jutro wstanę rześki żeby się zajechać.


#7
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

A kto powiedział żeby odpuścić? Czytać jak najbardziej tylko wyciągać odpowiednie wnioski, czytać krytycznie i ze zrozumieniem


  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Mega dziwne podejscie do treningu.

Jesli chcesz masy, pakowac w siebie suple, pompowac biceps izolowanymi cwiczeniami i szkoda Ci czasu na przeczytanie kilku ksiazek to kalistenika nie jest dla Ciebie.

Czytajac Twoje posty mam wrazenie, ze chcesz efektow kulturystycznych bez wychodzenia z domu, bez zadnego wysilku.

Nic nie zastapi wiedzy z ksiazki, bo na jakiej podstawie ulozysz wlasny plan? To forum to tylko uzupelnienie wiedzy z ksiazek. Wytlumaczenie jej na chlopski rozum.

Jesli zaufasz komus przez internet tylko dlatego, iz posiada kilka magicznych gwiazdek przy kolorowym nicku, wskazuje tylko na naiwnosc oraz brak szczerych checi zmian.

Ale stricte odpowiadajac na pytania.
Ad1. Zalezy od zbyt wielu czynnikow aby odpowiedziec
Ad2. Izolacja nie zwieksza sily miesni.
Ad3. Stosuje cos na wzor paleo. Nie narzekam. Rodzaj diety to kwestia indywidualna niczym wyznanie.
Ad4. W wieku 16 lat zadna. Co najwyzej zwiekszona o 1-2h ilosc snu.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
Kris.

Kris.

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Powadzi, może źle sformułowałem swoje zapytanie. Nie chodzi mi dokładnie o nabranie masy i niewiadomo jakich rozmiarów, lecz o poprawę sylwetki oraz przyrost sily. Efekty kulturystyczne mnie nie interesują z powodu braku mobilności, oraz znacznego spowolnienia, i nie oczekuję efektów bez wysiłku, bo uwielbiam ten wysiłek i zmęczenie treningowe po dobrym treningu. Planu tzw. gotowca z forum brać nie będę. Chodzilo mi o to czy plany znajdujące się w książkach są już dobre(te z progresją ćwiczeń), czy będę mógł przeskoczyć parę poziomów jeśli treningi będą dla mnie zbyt słaby, czy lepiej będzie ulożyć swój plan pod Siebie i progresować go na podstawie książek. Jeśli chodzi o pytanie dot. książek, chcę wybrać jedną na której będę opierał swój treningi przez 2/3miesiace gdyż kupno książki to też jest wydatek biorąc pod uwagę że pieniądze pochłania w większości motocykl. Jeśli chodzi o trening na silowni to dla mnie odpada(nie mam jakoś daleko, po prostu nie podoba mi się sylwetka kulturystyczna), chcę osiągnąć coś jak Frank Madero czy Lyoto Machida, czyli dobrze widoczne mięśnie, przy jednocześnie dobrej sprawnosci fizycznej.


  • 0

Chcę więcej takich dni gdy padam z wycieńczenia
jutro wstanę rześki żeby się zajechać.


#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Przeczytaj prosze watek o ksztaltowaniu sily miesniowej, pechowo napisany akurat przeze mnie (nie lubie odsylac do wlasnych artykulow).

Moim zdaniem zawarta jest tam esencja tego, co musisz wiedziec na poczatku.

Nie spal startu bo juz do niego nie wrocisz.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Nic nie zastapi wiedzy z ksiazki, bo na jakiej podstawie ulozysz wlasny plan? To forum to tylko uzupelnienie wiedzy z ksiazek. Wytlumaczenie jej na chlopski rozum.

Jesli zaufasz komus przez internet tylko dlatego, iz posiada kilka magicznych gwiazdek przy kolorowym nicku, wskazuje tylko na naiwnosc oraz brak szczerych checi zmian.

wysłane za pomocą TapaTalk


100% zgoda, jednak książek jest bardzo dużo i zanim coś się kupi to waro poczytać opinie min na forum jak i w przypadku nowicjusza zaznajomić się z tematyka np kalisteniki bo wyda hajs na książkę a w ogóle go to nie przekona i jej nie wykorzysta. Można też znaleźć pdfy i inne ciekawe materiały.

Aczkolwiek żeby wydać książke, trzeba mieć fachową wiedzę, później ktoś musi to sprawdzić merytorycznie a w sieci kazdy może być kim chce i pisać różne dziwne rzeczy.
  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#12
Cyriusz

Cyriusz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
Uwierz mi, że z tą wiedzą w książkach jest różnie. Nawet nie o to chodzi, że ktoś kit wciska, ale może, nie rozumieć źródła, na podstawie którego pisze o danym zagadnieniu.

Miałem taki przypadek przy pisaniu swojej pracy licencjackiej, gdzie w definicji pewnego pojęcia autorka wymieniła szereg cech, w źródle będących jedynie przykładem.

Tapatalk - wybaczcie błędy.
  • 0

#13
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów
Dlatego 1 książka to za mało. Szansa trafienia w książce na badziew jest dużo mniejsza niz na forach, poza tym dla przeciętnego adepta kali nie są potrzebne wszystkie teorie do tego by trenować. Dla tego istnieją fora, żeby móc się wymieniać doświadczeniem i zdobytą wiedzą.

Szczerze uważam, że większośc z tego (i nie tylko) forum nie przeczytała żadnej książki w tym temacie a ćwiczą i mają lepsze lub gorsze wyniki.
  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#14
Kris.

Kris.

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Co do kalsiteniki jestem juz przekonany w 100%, trenowałem w domu rok i jak najbardziej mi się to podoba i zauważyłe mwzrost siły przykład-maj 2014-0 podciągnięc wąskim podchwytem lipiec-5/7, dzisiaj 15. Tak samo jak zacząłem trenować progresywnie z pompek klasycznych doszedłem do pompek na jednej ręce w ok. pół roku.

Tak więc zabieram się za czytanie o kształtowaniu sily. Tak więc nie warto kupować żadnej książki aby się w tym kierunku kształcić?


  • 0

Chcę więcej takich dni gdy padam z wycieńczenia
jutro wstanę rześki żeby się zajechać.


#15
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów
Jak najbardziej warto. Ja polecam jakąś książkę o podstawach, tworzeniu treningu, metodach i o odżywianiu. Bo jak nie chcesz ćwiczyć np skazanym to nie ma sensu jej kupować bo poza progresjami i opisami ćwiczeń nie ma tam zbyt wiele uniwersalnych zagadnień takich jak choćby czym jest siła i jakie są RÓŹNE metody jej kształtowania, jak długo się utrzymuje oraz jak i kiedy ją wpleść w makrocykl. Mając taką wiedzę w kwestii ćwiczeń wg mnie można zaufać większości z forum lub doświadczonym kolegom.
  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#16
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Przydałoby się, żebyś poczytał też trochę artykułów z forum, jeśli zależy ci na masie i sile to polecam przede wszystkim przeczytać artykuł Pabla1 na temat budowania masy mięśniowej. Przeczytaj obie części skazanego na trening i wykorzystuj ćwiczenia tam podane w twoim treningu, książki te nadadzą Ci podstawowej wiedzy o kalistenice, wiedzę częściowo musisz też zdobywać poprzez rening:P Ps. Bieganiem nie zrobisz wytrzymałości na całe ciało:) wyrobisz kondycje, że będziesz mógł długo biegać ale nie tyle wytrzymałość.


  • 0

#17
llewyl

llewyl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

Tu masz link gdzie ziomek opisuje swoje efekty z Lafayem,dal tez filmik,zrobilem to bez diety wspomagajac sie kreta,jak na moje efekt bardzo fajny,tylko plecki moglby byc lepsze http://www.sfd.pl/Ol...lm-t895207.html


  • 0

#18
Kris.

Kris.

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Ok, z racji tego że miałem ok.6mc przerwy od treningów w domu z powodu ciągłych przygotowań do zawodów, myślę nad rozpoczęciem treningu kalistenicznego od podstaw metodą Skazanego albo Olivera Lafay, myślicie że będzie to dobry wybór, oraz będą efekty i siła oraz inne poruszane przeze mnie aspekty pójdą w górę? Który z tych treningów bardziej polecacie? Za czytanie forum jak i książek zabiorę się po zdaniu prawka(w czw. egzaminy wstepne), bo narazie po prostu nie mam czasu.Dietę dopasuję i postaram się ją ogarnąć. Jak trzymać bilans kaloryczny, ażeby tłuszcz zamienić w mięśnie? Lekko dodatni o np. 200kcal, czy na zero?

@edit. Na jednej książce na pewno nie porzestane i przez okres treningowy postaram się przeczytać wszystkie z tematu Powadziego ;)


Użytkownik Kris. edytował ten post 18 sierpnia 2015 - 18:46

  • 0

Chcę więcej takich dni gdy padam z wycieńczenia
jutro wstanę rześki żeby się zajechać.


#19
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Przy każdym treningu pójdą w górę:) na bicek 4 najlepsze ćwiczenia to podciąganie australijskie, wąskim podchwytem, jedna ręka podchwyt druga nachwyt i klasyczny podchwyt:) Mieszaj treningi, w książce nie ma złotego środka ty masz na podstawie książek skomponować własny trening. Tłuszcz nie przechodzi w mięśnie bo taka synteza nie istnieje ale jeśli utrzymasz bilans na zero albo delikatnie ujemny to spalisz tłuszcz a odsłonisz mięśnie, mięśnie buduje białko, nie tłuszcze :D


  • 0

#20
Kris.

Kris.

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Tak ,wiem o tym doskonale, źle się wypowiedziałem :D Mój błąd, myślałem o spaleniu tłuszczu i lekkim zbudowaniu mięśni :D Książkę kupię Skazanego narazie 1, jak przeczytam ogarnę 2 :D Dipsiarz, więc mówisz żeby ułożyć samemu trening, nie używać tego w książce, tylko na tej wiedzy bazować? ;) Co do diety ucinać co 100kcal jak waga przestanie lecieć w dół, dopóki nie zejdzie BF tak jak bym tego chciał? I czy zostać przy High Carb(redukowałem na tym przez 2 mc i waga zeszła ok.5 kg, a mięśnie zaczynały się pojawiać), czy spróbować Low Carb?


  • 0

Chcę więcej takich dni gdy padam z wycieńczenia
jutro wstanę rześki żeby się zajechać.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych