Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening dla Ojca

trening początek nadwaga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Pankiew

Pankiew

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów

Cześć.

Muszę prosić Was o pomoc. 

Ojciec w domu mnie męczy codziennie, żebym znalazł dla niego jakieś ćwiczenia, bo robi się gruby (ma nadwagę ale jeszcze nie otyłość;p). Sam nie ćwiczę za bardzo fizycznie, robię trochę pompek i przysiadów i się na tym nie znam. Dopiero od jakiegoś czasu zacząłem interesować się kalisteniką ale na razie bardziej czytam jak praktykuję, sam zazwyczaj biegam, prawie codziennie po 10 i więcej kilometrów, więc dla swojego taty zaproponowałem tą formę aktywności. Nie wiedziałem jednak, że ma problemy z rzepką i po 1km wrócił z bolącymi kolanami i przez kolejny tydzień ledwie człapał. 

Dowiedziałem się, że lekarz stwierdził u niego brak tego śluzu w kolanie (mógł mi powiedzieć wcześniej to bym go nie wysyłał do biegania). 

 

Tutaj pytanie do Was. Da się wybrać jakieś ćwiczenia dla mojego Taty by mógł zrzucić trochę brzucha? Czy w związku z wadliwym kolanem ćwiczenie nie jest zalecane? Ciężko mojego ojciec zmusić by szedł do lekarza, bardziej uparty jak osioł, a jak ktoś mógłby mi dać jakąś radę to pokażę mu odpowiedź to może da mi spokój hehe. 

Dziękuje i Pozdrawiam 


  • 0

#2
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Najpierw go przekonaj do zmiany nawyków żywieniowych, jeśli te są lekko mówiąc - nieodpowiednie. :) Bieganie przy sporej wadze to zabójstwo dla stawów. 


  • 0

#3
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

Po pierwsze to niech idzie do lekarza od razu nie rzucą go na stół operacyjny tylko dadzą jakieś lekarstwa na żeby przywrócić staw maziowy w kolanie.
Co do ćwiczeń to jasne że tak może jakieś wykonywać.
Ja bym polecił ćwiczenia wielkiej szóstki (przysiady w staniu na barkach, mostki krótkie, pompki to już zależy od jego siły, pompki w staniu na rękach - progresja tak że spokojnie tata się nie zajedzie ;), podciąganie do pionu to też spokojnie może progresować, podwijanie kolan) czyli najlepiej zapotarzyć się z internetu ksiązkę pt. Skazany na trening - P. Wade i tam będzie jeszcze dokładniej to opisane ile powtórzeń ile serii itd. Wiadomo jak chce schudnąć i przy okazji lepiej wyglądać to proponuję lepiej się odżywiać nie jeść AŻ tyle słodyczy ograniczać to tak samo podjadanie wieczorem :)


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#4
Pankiew

Pankiew

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów

Z jedzeniem to jest tak, że mój tato nie je w ogóle żadnych słodyczy, nie pije gazowanego, nie pije soków itp. Je regularnie, rano o 5, potem 9:30, 15, 18 i koniec. Wieczorem nie podjada. Odżywia się raczej zdrowo, mało pieczywa, a więcej mięsa rano, na drugie i obiad musi być z warzywami obowiązkowo itp... co prawda brat mówi, że to jeszcze zależy jakie mięso je bo są dobre i złe tłuszcze ale tego mu nie pokaże co i jak, bo ja sam mniej przestrzegam tego;p 

 

U lekarza podobno był i lekarz powiedział, że tego nie da się wyleczyć już, a że on stary to nie opłaca się podobno robić, pogadam jeszcze z ojcem jak wróci z jeziora, bo pojechał popływać. 

A książke mam "trening siłowy bez sprzętu" jakiegoś francuzika, Olivier coś tam Afflay czy jakoś tak, też się nada czy lepiej tego skazanego brać? I Dziękuje za odpowiedzi. 


  • 0

#5
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Zdrowe odżywianie, ograniczanie węgli wieczorową porą, zamiana biegania na rower - bezpieczeństwo stawów. Na spalanie tłuszczu świetnie działają ćwiczenia izometryczne jak i wszelkie wymachy oraz interwały na rowerze.


  • 0

#6
llewyl

llewyl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

Sam robie Lafaya i moze go robic,tylko watpie,zeby mu sie chcialo,trening jest dosyc intensywny i trzeba przed nim sie dobrze rozciagnac,wedlug ksiazki. Jesli jednak sie skusi to niech cwiczenie E1 zamieni na zwykle przysiady lub cwiczenie E6. Ja tak zrobilem poniewaz tez mam problem ze stawami kolanowymi,a czytalem,ze polprzysiady na jednej nodze sa gorsze niz pelne i w praktyce okazalo sie to prawda.


  • 0

#7
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm
Na brak śluzu-niech je chrząstki z mięsa. (Wade coś pisał)

Na jego miejscu robilbym treningi aerobowe i powoli zmniejszał węgle. Tu trzeba zacząć liczyć kalorie.
Jeść zdrowe tłuszcze
  • 0

#8
Pankiew

Pankiew

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów

A więc dziękuje za uwagi, wszystkie zaprezentowane pomysły przedstawię dzisiaj ojcu. Pewnie będzie narzekał, że umrze z głodu jak powiem, że musi zacząć dbać o tłuszcze ale co zrobisz, jak trzeba to trzeba. 

Jeszcze raz dziękuje. 


  • 0

#9
Drumrider

Drumrider

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów

Dobrze, że motywujesz ojca do treningu. Dieta to podstawa jak piszą koledzy i powinien liczyć kalorie w stosunku do zapotrzebowania. A jaką miał sylwetkę wcześniej (jako młody chłopak / mężczyzna?). Bo budowa ciała też wpływa na jego kształt.


  • 0

#10
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

może  poleć ojcu F1 i H1 od sommera. Cały program z progresjami zajmie mu około 1 rok. Program jest zbudowany tak aby mógł go zacząć każdy bez względu na zaawansowanie. PoczytaJ W DZIALE LITERatura

 

Do tego masa resetów i animal flow i będzie git :)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, początek, nadwaga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych