Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Progresja plank


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów
Witam :) w jaki sposób mogę utrudniać ćwiczenie plank?
  • 0

#2
riggebauld

riggebauld

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Cześć, możesz wysuwać ręce bardziej do przodu co znacznie utrudnia ćwiczenie albo podnosic naprzemiennie nogę i rękę, np. lewa noga, prawa ręka.


  • 0

#3
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

możesz także położyć sobie jakiś obciążnik na odcinku lędźwiowym pleców:)


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Albo napiac miesnie, a nie tylko bezsensownie trzymac pozycje na czas.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Przede wszystkim jak Powadzi napisał. Poza tym zrób będąc w planku po 10 razy na każda nogę podciągnięcie kolana w stronę łokcia. Oczywiście prawa noga do prawego, lewa noga do lewego. Nogi mają iść w górę nie pod Tobą a z boku, tak żebyś nie musiał podnosić tyłka do góry przy tym ćwiczeniu.


  • 0

#6
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Zamienić plank na spiderman crawl ; )


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Od siebie dodam że przy planku możesz nauczyć się kontroli oddechu i technik relaksacji w dyskomforcie - coś co zaczerpnąłem od Luko i świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach. Po prostu podczas trzymanej pozycji staraj się za pomocą oddechu niwelować napięcie, które będzie się pojawiać w danej części ciała. Można tego dokonać poprzez wdechy nosem i wydechy ustami, które powinny być nieco dłuższe od wdechów. Oprócz tego zawsze warto jest trochę się pomęczyć ze swoją psychiką - umysł będzie wysyłał sygnały by przerwać wykonywaną czynność mimo że dałbyś radę wytrzymać znacznie dłużej. Mięśnie i stawy są wytrzymalsze niż nam się wydaje, kwestia oszukania naszego mózgu poprzez oddech ;)

 

To wszystko to duży skrót, należy te metodę przetestować na sobie w różnych sytuacjach by faktycznie zrozumieć o co tu chodzi.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Pablo, to według tej koncepcji, którą podajesz, mógłbym wykonywać np.1x na 1/2tyg plank do granic możliwości? Mam na myśli głównie to, żeby nie odpuścić wtedy, kiedy mam jeszcze mnóstwo siły.


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Tego typu techniki możesz praktykować kiedy chcesz, ale miej na uwadze że Twój organizm z pewnością je odczuje - gdy ja zastosowałem te metodę do pozycji wyjściowej pompki to byłem obolały przez następne dwa dni. Poza tym pamiętaj by nie doprowadzać do upadku mięśniowego - gdy czujesz że naprawdę już nie dasz rady zniwelować stresu ani napięcia poprzez oddech to po prostu odpuść. W tych ćwiczeniach głównie chodzi o poznanie samego siebie i pokonywanie własnej psychiki, wzrost wytrzymałości czy muskulatury to ewentualne skutki uboczne. Myślę że nauka kontroli oddechu w takich sytuacjach jest arcyważna i przydatna w życiu, dlatego też postanowiłem się nimi podzielić. 

 

Jeśli jesteś bardziej zaawansowany tym tematem to najlepiej będzie jeśli odwiedzisz stronkę Luko na facebooku "original strength polska" oraz "dziennik luko".


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych