Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kilka pytan, duzo tekstu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21
bpowder

bpowder

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Justa, to nie jest tak, ze zalezy mi na byciu za wszelka cene szczuplym, zalezy mi na ladnej proporcjonalnej rzezbie, cos w stylu chlopakow z bar brothers powiedzmy.  Moze po prostu zle odbieram pojecie 'masa' i przez co pomijam ten termin i sie do konca nie rozumiemy, bo jesli mam robic mase na czysto cwiczeniami to jasne, nie chce po prostu sie masowac jedzeniem, zeby potem redukowac - o :)

Oczywiscie na sile mi bardzo zalezy bo chcialbym w krotce uderzyc w street workout, wiec taki trening w domu mnie jakos do tego przygotuje, kwestia tego, ze to co rozpisalas wydaje mi sie zwyczajnie za proste, lubie jednak czuc ze cwiczylem, nie do konca mi to lezy jak jestem swiezy po treningu, nie mowie oczywiscie o totalnym zajechaniu. Jakas tam sile mam juz wyrobiona, zrobie minimum 30/40 podciagnic nachwytem, prawidlowa technika w 3/4 seriach, moze i muscle up bym podolal, wiec jest sens 'cofac' sie do cwiczen typu podciagniecia scyzorykowe?

 

Z tym rozciaganiem to nie chodzilo mi konkretnie miedzy seriami, tylko wlasnie czy takie wznosy w zwisie nie dzialaja tak samo jak rozciagniecie poprzez zwis na drazku w przerwie miedzy seriami, ale jesli zwisy na drazku to nie rozciaganie, to wszystko jasne.

 

Bede od dzisiaj do poniedzialku poza domem ale bede mial dostep do neta, Justyna, zmodyfikowal bym troche ten plan co rozpisalem, dodajac jakies cwiczenia z twojego posta i odezwal sie na priv jesli nie masz nic przeciwko? bo mam jeszcze pare malych pytan, a nie chce juz tu spamowac. Na priv szybciej to pojdzie i potem bedzie mozna wrzucic tutaj koncowy plan do oceny dla innych. Z drugiej strony im wiecej padnie pytan i odpowiedzi tutaj, tym bardziej komus innemu moze sie ten temat przydac, komus kto lubi sie rozdrabniac jak ja ^^


Użytkownik bpowder edytował ten post 03 czerwca 2015 - 09:42

  • 0

#22
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Czyli na przykład (to tylko przykład, nie wiem, jak to u Ciebie będzie!)

 

Rozumiesz takie pojęcie "na przykład", prawda? ; ) Nie zachęcam do cofania się w treningu. Poczytaj o progresjach do ćwiczeń - sęk w tym, że jeśli zdecydujesz się na  6 - 8 powtórzeń, to niech będą to takie wersje podstawowych ćwiczeń, które dasz radę wykonać poprawnie maks 10 razy.

 

Justa, to nie jest tak, ze zalezy mi na byciu za wszelka cene szczuplym, zalezy mi na ladnej proporcjonalnej rzezbie, cos w stylu chlopakow z bar brothers powiedzmy.  Moze po prostu zle odbieram pojecie 'masa' i przez co pomijam ten termin i sie do konca nie rozumiemy, bo jesli mam robic mase na czysto cwiczeniami to jasne, nie chce po prostu sie masowac jedzeniem, zeby potem redukowac - o :)

Oczywiscie na sile mi bardzo zalezy bo chcialbym w krotce uderzyc w street workout, wiec taki trening w domu mnie jakos do tego przygotuje, kwestia tego, ze to co rozpisalas wydaje mi sie zwyczajnie za proste, lubie jednak czuc ze cwiczylem, nie do konca mi to lezy jak jestem swiezy po treningu, nie mowie oczywiscie o totalnym zajechaniu. Jakas tam sile mam juz wyrobiona, zrobie minimum 30/40 podciagnic nachwytem, prawidlowa technika w 3/4 seriach, moze i muscle up bym podolal, wiec jest sens 'cofac' sie do cwiczen typu podciagniecia scyzorykowe?

 

Z tym rozciaganiem to nie chodzilo mi konkretnie miedzy seriami, tylko wlasnie czy takie wznosy w zwisie nie dzialaja tak samo jak rozciagniecie poprzez zwis na drazku w przerwie miedzy seriami, ale jesli zwisy na drazku to nie rozciaganie, to wszystko jasne.

 

Bede od dzisiaj do poniedzialku poza domem ale bede mial dostep do neta, Justyna, zmodyfikowal bym troche ten plan co rozpisalem, dodajac jakies cwiczenia z twojego posta i odezwal sie na priv jesli nie masz nic przeciwko? bo mam jeszcze pare malych pytan, a nie chce juz tu spamowac. Na priv szybciej to pojdzie i potem bedzie mozna wrzucic tutaj koncowy plan do oceny dla innych. Z drugiej strony im wiecej padnie pytan i odpowiedzi tutaj, tym bardziej komus innemu moze sie ten temat przydac, komus kto lubi sie rozdrabniac jak ja ^^

 

Żeby wyglądać lepiej przy budowie ciała skinny-fat musisz pójść trochę w "masę", czyli hipertrofię mięśniową. Robienie masy jedzeniem po to, żeby potem redukować, to kulturystyczne brednie. Podobnie, jak robienie cardio na redukcji. Rozumiem, że nie zależy Ci na byciu szczupłym, napisałeś to wyraźnie. Żeby mieć fajną sylwetkę trenuj ciężko, jedz zdrowo, odpoczywaj, czasem ciśnij mocno, a czasem poluzuj na tydzień - dwa. Ot i cała filozofia.

 

Na priva pisz w razie czego, ale zastrzegam - nie wyobrażam sobie układania planów przez internet. Uważam, że to nieprofesjonalne. Mogę doradzić, polecić przykładowe ćwiczenia i próbować zmotywować ; )


  • 1

#23
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Jak juz Justyna wspomniala, ja nie wymiekam :)
Po prostu obowiazki sluzbowe i prywatne uniemozliwiaja mi bycie online 24h. Czasami trening robie o 22, bo nie moge wygospodarowac godziny wolnej.

Uroki pracujacego zonatego ojca malej ksiezniczki hehe.

30-40 prawidlowych podciagniec nachwytem? Hmmm nie to zebym Ci nie wierzyl, ale nie wierze Ci :)

Ostatnio juz ktos pisal, ze robi 15+ poprawnie technicznie, a wyszlo na filmie, ze jest to bujanie sie bez zadnej techniki.
Wrzuc na forum jak wykonujesz 35 podciagniec nachwytem poprawnie technicznie, a podziele sie jakas ksiazka z Toba jesli masz racje.

Co do poprotu do podstaw jestem absolutnie za. Bardzo czesto wykonujemy jakies ruchy niepoprawnie i jedynym sposobem na zmiane nawyku jest rozpoczecie od zera.
Ogladajac filmiki z wyzwan widac, ze wielu na forum nie trenowalo z glowa i nie maja wyuczonego ruchu.


wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#24
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Też w nocy często ćwiczę. Właśnie kończę z wolna trening HSPU. I też chętnie obcykam 40 drążków nachwytem dobrych technicznie :D


  • 0

#25
bpowder

bpowder

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
Odpisze jak juz wroce do domu po niedzieli, chcialem tylko na szybko sprostowac z tymi podciagnieciami, nie chodzilo mi oczywiscie 30/40 na jedna serie :P tylko ze np. 3/4 serie po 8-10 podciagniec, z czego te 8 sa mysle w miare dobra technika ( taka mam nadzieje w kazdym razie :P)
  • 0

#26
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
To wrzuc do odpowiednego dzialu filmik i zobaczymy jak to wyglada.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#27
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Tak właśnie myślałem że te 40 w kilku seriach idzie. Ja też tyle robię. Dziś mam w planie trening  5serii po 10 nachwyt wąski


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych