Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Małymi kroczkami do marzeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

#41
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Super dzięki za odpowiedz i jeśli można prosić o sprawdzenie to FBW robić 3 razy w tygodniu (znaczy tak mi się kojarzy z treningów na siłowni).

Widziałbym to tak, że każdy trening zostaje wykonany według schematu:

Plecy (różne rodzaje podciągania, martwy ciąg)

Klatka (różne wariacje pompek)

Barki (pike push up, stanie na rękach itp)

Nogi (przysiady, wykroki)

Brzuch (wznosy nóg, plank)

Dodatkowo po każdym treningu (l-sit, kruk, hollow body itp)

 

Oczywiście wybieram maks 2 ćwiczenia na każdą partię i trenuję. Chciałbym jutro zacząć wiem liczę na wasze sprawdzenie, Jutro możecie liczyć na relacje z kolejnych bojów.


  • 0

#42
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Tak 3x w tygodniu,
Taki schemat treningu:
-rozgrzewka
- umiejętności: poziomka, kruk,
- fbw: 2 ćw push i pull + 2 na nogi i 1 na brzuch, push pull to podstawa, możesz robić w tyg 2x nogi raz brzuchu albo odwrotnie, raz wznosy na drążku a raz na podłodze, masz 3 dni to sobie jakoś to podziel.
-sylwetki
-rozciąganie
Eksperymentuj z ćwiczeniami, zmień patrzenie na push pull leg core a nie partie mięśniowe.
  • 0

#43
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Dzisiaj zgodnie z planem oraz poradami odbyłem zmieniony trening. Mam zamiar robić go według schematu post wyżej ale będę pisał wszystko bo tak zapomnę lub coś:D

Rozgrzewka 5min orbitreku, pajacyki, rozciąganie itp

Pozycje statyczne (kruk-3s, L-sit-3s, N-sit-2s)

Pompki szerokie z nogami wyżej 10/10//9/8 (zmiana ułożenia podpór do pompek)

Pike push up (nogi na łózku) 5/5/5/5/3

Martwy ciąg 60 kg 5/5/5/5/5 (mniejszy ciężar ale poprawiona technika)

Podciąganie nachwytem 1/2/3/3 (zastanawiam się czy drabina to dobry pomysł ale teraz czułem pracę tych mięśni co trzeba:D)

Wznosy nóg leżąc 5/10/15

Plank 3s

 

Pozycje statyczne musiałem odpuścić dzisiaj ale będą po każdym treningu. Dodatkowo robię sobie przy każdym wejściu/zejśćiu po schodach podciąganie i w pracy w miarę możliwości podciąganie po 1 powtórzeniu oraz przysiady czy przenoszenie detali żeby mięśnie różne pracowały. Co z tego będzie zobaczymy. Na razie jutro będą sylwetki przed pójściem na minionki:D


  • 0

#44
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Sprawozdanie z wczorajszego placu boju:

Rozgrzewka (pajacyki, skipy,wymachy)

Kruk 3 serie

L-sit 3 serie

N-sit 2 serie

Stanie na rękach brzuch do ściany 2 serie

Trening właściwy:

Pompki szerokie z nogami wyżej 10/10//10/8/8

Pike push up (nogi na łóżku) 5/5/5/5/5

Martwy ciąg 60 kg 5/5/5/5/5

Podciąganie nachwytem 1/2/3/4/3

Wznosy ugiętych nóg na drążku 10/10

Wznosy nóg leżąc 10/10/7

Na koniec treningu były lekko sylwetki ale zanim do nich przejdę na poważnie muszę się nauczyć dociskać do końca odcinek lędźwiowy. Miałem też ćwiczyć je we wtorek ale niestety albo stety minionki wygrały. Więc trening przełożyłem na wczoraj.

Dodatkowo po wczorajszym treningu rowerek 30 km w średnim tempie.


  • 0

#45
BartekFTW

BartekFTW

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Jeśli mogę zaproponować naprawdę fajne przykłady treningów abs to tutaj od Brendana Meyersa trochę daje w kość, oczywiście wznosy nóg/kolan na drążku też jak najbardziej wskazane 


  • 0

#46
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Nie jestem przekonany do takich planów treningowych ale nie będę zapeszać. Wrócę do domu obejrzę na spokojnie bo w pracy to nie oglądanie na telefonie i może akurat okaże się fajne
<br />
  • 0

#47
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Co do filmiku nie skorzystam ale kilka ćwiczeń na pewno podbiorę. 
A dziś dodatkowo w ramach aerobów było granie w nogę przez 1,5 h tego mi brakowało jednak. Jutro zapowiada się wycieczka rowerowa do pracy 20 km w jedną stronę aby tylko chciało się wracać:D


  • 0

#48
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Cóż przez te upały oraz lekki rozgardiasz domowy nie udało się zrobić treningu w piątek oraz sobotę. Udało się tylko wyskoczyć z rana w sobotę na rower i wyszło 50 km trochę szybszej jazdy. Niestety rękawki udało się opalić więc wyglądam co najmniej śmiesznie.

A tu raport z dnia dzisiejszego: 

Rozgrzewka (pajacyki, skipy,wymachy)

Kruk 3 serie (muszę znaleźć porządny poradnik albo wzmocnić barki czy ręce bo pomimo opierania lekko głowy o łóżko nie umiem za mocno się wychylić. Dodatkowo nie dam rady za bardzo robić na rękach i korzystam z podpórek do pompek, nie wiem czy to jest źle czy dobrze)

L-sit 3 serie

Trening właściwy:

Pompki szerokie z nogami wyżej 10/10//10/10/10

Pike push up (nogi na łóżku) 5/5/5/5/5

Martwy ciąg 65 kg 5/5/5/5/5

Podciąganie nachwytem 1/2/3/5/4

Wznosy prostych nóg leżąc 10/10/7

Plank 3 s

​Dodatkowo kilkanaście serii różnego rodzaju hollow body i podobne elementy.

 

W końcu udało mi się dostać od znajomego plan na bieganie. Chcę w następnym roku przebiec maraton więc  mam trochę czasu ale i będzie nad czym pracować. Widzę dodatkowo dużą poprawę w podciąganiu oraz pompkach. Czeka mnie jeszcze jedno podniesienie nóg wyżej w pompkach i potem przechodzę na progresję do pompek na jednej ręce a dodaję stanie na rękach/ głowie z uginaniem rąk. Wszystko to jednak dopiero pewnie w następnym bądź za 2 miesiące ale wolę sobie zapisać :D


  • 0

#49
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Dzisiaj w ramach wcześniejszego skończenia pracy było trochę ćwiczeń i aerobów:

Negatywy z podciąganiem się 5x10 ( różne ułożenie rąk-podchwyt i nachwyt)

Unoszenie samych barków na drążku 3x10

 

Do tego chwila odpoczynku i rower spokojnym tempem lekko ponad 30 km po mieście. Jutro normalny trening i jak czas pozwoli to od razu bieganie jak nie to wieczorem.


  • 0

#50
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Dzisiejszy trening z racji wolnego dnia zrobiłem z samego rana o 7 i to był genialny pomysł. Temperatura była świetna i motywacja jeszcze większa, że chciało się mimo wszystko wcześnie wstać.

Trening:

Kruk 3 serie (już lepiej wiem jak trzymać i dłużej było niż ostatnio)

L-sit 3 serie

Trening właściwy:

Pompki szerokie z nogami wyżej 10/10//10/10/10

Pike push up (podniesienie wysokości) 5/5/5/5/5

Martwy ciąg 65 kg 5/5/5/5/5

Podciąganie nachwytem 1/2/3/4/5/3

 

Z treningu jestem zadowolony jutro po pracy idę przymierzać się do nowego rowerku (kolarzówka) a potem bieganie i trening brzucha.

W tym miesiącu za cel stawiam przebić połowę zeszłorocznego dystansu rowerowego.

http://1drv.ms/1NOYisb 


  • 0

#51
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Wczoraj w ramach relaksu i trzymania kondycji było bieganie. Dobrze że blisko narzeczonej jest park z fajną trasą.
<br />Wyszło lekko ponad 7km ze średnią 6:20. Z czego 6km biegu 2min marszu i kilometr truch
<br />
  • 0

#52
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Udało mi się zrobić dzisiaj trening w regulaminowym dniu a nie jak zazwyczaj wychodziło w sobotę:
Na początek jak zawsze rozgrzewka i dwa stałe ćwiczenia:

Kruk 3s (dzis już było bez podpierania głowy i w miarę wyprostowane ręce)

L-sit 3s

Trening właściwy:

Pompki szerokie z nogami wyżej 10/10//10/10/10 (następny tydzień podniesienie wysokości)

Pike push ups 5/5/5/5/5

Martwy ciąg 65kg 5/5/5/5/5

Podciąganie nachwytem 1/2/3/4/5/4

Unoszenie zgiętych nóg na drążku 10/10/10

Ćwiczenie pozycji Hollow 3s (różne warianty).


  • 0

#53
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Raport z dnia wczorajszego:
Kruk 4s
L-sit 3s
Pompki szerokie z nogami wyżej 5/5/5//5/5/5 (podniesienie wysokości)
Pompki z nogami wyżej ręce na wysokości klatki 5/7/9
Pike push ups 5/5/5/4/4
Martwy ciąg 65kg 5/5/5/5/5/5
Podciąganie nachwytem 1/2/3/4/5/4
Kruk wychodzi mi coraz lepiej więc dodatkowa seria nie zaszkodzi potem będę utrudniał. Dodatkowe pompki to tak na prawdę tylko żeby zmienić rutynę i coś dodać dlatego tylko 3 serie. Brzuch oraz pozycje będę ćwiczył dzisiaj bo cały trening jednak za długo mi zejdzie.
 


Użytkownik konop90 edytował ten post 15 lipca 2015 - 20:41

  • 0

#54
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Dzisiejszy trening lekko okrojony ale zrobiony:

Pompki szerokie z nogami wyżej 5/5/5//5/5/5

Pompki nierówne 8/8/6

Pike push ups 5/5/5/5/5/5

Martwy ciąg 65 kg 5/5/5/5/5/5/5/5

Podciąganie nachwytem 1/2/3/4/5/5

Wznosy nóg leżąc  10/10/10

Wycieraczki leżąc 6/6/6

 

Jutro zapowiada się rower jeśli pogoda się utrzyma a potem trochę resetów.


  • 0

#55
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Jak się zapowiadało tak i wyszło. Rowerek ale w tempie rekreacyjnym (40,5 km 2h 19 min) bo z narzeczoną. Do tego potem kilka serii kruka i zaliczony pierwszy upadek przy próbie lekkiego wychylania się ale co najważniejsze ząbki całe:D


Użytkownik konop90 edytował ten post 16 lipca 2015 - 21:07

  • 0

#56
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Rob przed sciana :) najwyzej czolem lekko stukniesz

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#57
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Dzisiaj będzie długo bo jak mawiają niektórzy kroczyłem trochę w ciemności. Ale lecimy po kolei:

Wczorajszy trening:

Kruk 5 serii

Pompki szerokie z nogami wyżej 10x5

I koniec bo nagle trzeba było jechać załatwiać sprawy itp. Cóż czasami nie ma się wpływu na różne rzeczy. Z tego wyszło.....

 

Trening dzisiejszy:
Kruk 5 serii

Pompki szerokie z nogami wyżej 10x5

Pike push ups 5x5

Martwy ciąg 65 kg 10x5

Podciąganie nachwytem 1/2/3/4/5/5

Brzuch

 

Do tego rower, szybko bo burza goniła i prawie się udało uciec, zabrakło 5 km:D więc wyszło 28,5 km w 1:10h.

 

A teraz czas na moje "odnowienie". Przed ułożeniem planu przeczytałem pigułkę ale jak się okazało nie było tam wszystkiego co teraz moim zdaniem powinno być (albo nie znalazłem, oczywiście nie mówię, że nie jest to przydatne). Jak czytałem swój dziennik coś mnie tknęło i porównywałem go od pewnego czasu z innymi i zaskoczyłem samego siebie. Nie dość, że mam trening pod nie wiadomo co, to jeszcze mam dziwne cele.

Co można robić będąc w pracy gdzie ma się sporo wolnego czasu zanim zacznie się dalej robić? Można czytać forum i artykuły i dzienniki inne oraz posty. I tu doszedłem do wielu bardzo ważnych dla mnie rzeczy.

1. Cele. Moje cele jak wcześniej pisałem są lipne, nie oszukujmy się. Dlatego postanowiłem to zmienić.

CELE: Pompki w staniu na rękach (nawet przy ścianie), Stanie na rękach, potem może wagi i planch.

2. Dobór ćwiczeń. Nie powiem, że mam zły trening ale robię push pull jednak pytanie pod co? Wracając do pkt.1 jak mam ćwiczyć pod siłę nóg skoro nie wiem jeszcze czy na pewno mogę trenować nogi. Dlatego postanowiłem zmienić lekko trening pod moje cele. Nie mówię, że zacznę po ledwo miesiącu ćwiczyć nowym planem. Po prostu lekko zmodyfikuję ten.

3. Kurczowe trzymanie się ćwiczeń. Staram się robić zawsze to samo co nie jest dobre. Postanowiłem mieć kilka ćwiczeń wymaganych a kilka będzie zmiennych. 

4. Czas. Ostatnie treningi z tyloma powtórzeniami oraz ze wszystkim zajmują mi zbyt długo (przynajmniej moim zdaniem) bo dochodziły ze wszystkim nawet do 2 h. Chciałbym to skrócić żeby nie zajmowało resztek dnia które pozostają po pracy chyba, że nie da się inaczej.

 

No i to chyba wszystko. Teraz chciałbym przedstawić swój plan wraz z opisem i prosić o sprostowanie.

 

Na początek rozgrzewka.

Potem umiejętności (wydaje mi się, że lepiej jest robić je tak jak robiłem wcześniej przed głównym treningiem) - Kruk, N-sit (potem przejść do L-sit) i pytanie czy coś jeszcze czy nie.

Trening właściwy:

Pompki szerokie z nogami wyżej (zwiększanie aż do ile się da) - pytanie czy robić tak jak teraz robię 10x5 czy może 5x5 a lepiej zrobić inne ćwiczenie z większą liczbą serii.

Pike push usp 5x5 - nie wiem czy to nie zacznie się wykluczać w pewnym momencie z wyżej wspomnianymi pompkami, jeśli tak na co można to zastąpić.

Martwy ciąg 10x5/5x5 to chciałbym zachować dlatego, że jest to jedno z niewielu ćwiczeń, które chciałbym zachować z siłowni a dodatkowo buduje mi plecy.

Podciąganie nachwytem -piramidka aż do złamania

Podciąganie australijskie (albo unoszenie barków wisząc na drążku) 3x12 chciałbym tutaj wzmocnić swoją wytrzymałość.

Dipy na krzesłach/łydki - jedno z dwojga, oba robione według skazanego.

 

Brzuch to to co było wcześniej uginanie nóg, wycieraczki, unoszenie prostych nóg, najlepiej obwodem chciałbym to robić.

 

Cóż to chyba wszystko i teraz pozostaje mi czekać na opinie. 


  • 0

#58
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Niestety konop, ale o tych pkt, ktore wymieniles jest na forum mnostwo napisane. Sam pisalem posty o tych kwestiach.

Wyrwi pisal o koniecznosci okreslenia celu treningowego.

Luko pisal mnostwo tematow odnosnie zalet prostych i krotkich sesji.

Nie da sie wszystkiego dac do pigulki, bo wtedy to juz nie jest mala pigulka, tylko kilkuset stronnicowa kobyla.

Niestety i tak w pigulce jest za duzo tresci i 90% uzytkownikow nie przeczytalo tej pigulki.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#59
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Wiem wiem to właśnie z forum czytając artykuły dochodziłem do wniosku że ćwiczę "bez sensu". Nie neguję tego że nie można nigdzie znaleźć wręcz przeciwnie jest. To w artykułach a to w dziennikach innych użytkowników. Ale najpierw chciałem ćwiczyć a potem czytałem i się uczyłem. Jak pisałem nie chce zmienić wszystkiego chce tylko skorygować błędy.
<br />
  • 0

#60
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Uff ten tydzień to jeden wielki zapierdziel. Dopiero dzisiaj udało mi się znaleźć czas żeby poćwiczyć na spokojnie. 

Pompki szerokie z nogami wyżej 5/5/5/5//5/5/5/5

Pike push ups 5/5/5/5/5

Martwy ciąg 67,5 kg 5/5/5/5/5

Podciąganie nachwytem 1/2/3/4/5/5,5

Unoszenie barków na drążku nachwytem szeroko 10/10

Dipy na krzesłach 6/5/5

Kruk 2s 

 

Jako, że nie ćwiczyłem przez pewien czas to dzisiejszy trening był trochę męczący ale przynajmniej się odbył.

Chciałbym zauważyć pewną ciekawą rzecz. Ćwicząc dzisiaj ze znajomym u siebie robiliśmy podobny trening ale każdy swoje ćwiczenia. Jako, że nikt nie lubi (albo większość) ćwiczyć w ciszy leciała muzyka z laptopa. Przerwy odliczałem na minutnika z telefonu kolega miał swój. Jednak moje były takimi jak ustaliłem a laptop wydawał się go rozpraszać. Co chwila zaglądanie do komputera, zmiana muzyki, nowy filmik itp. Nie sądziłem, że takie rzeczy, które ma się na co dzień aż tak potrafią rozproszyć w momentach kiedy nie powinno się rozpraszać. Jak to jest z tym? Czy ćwicząc w domu na prawdę aż tak można się rozpraszać, zaś na siłowni nie? Sam czasami zmienię piosenkę itp ale przerwa to rzecz święta. Podobnie na siłowni kojarzy mi się od razu z ludźmi, którzy siedzą z telefonami w rękach.  


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych