Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening dzielony góra-dół skazanym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
pawel852

pawel852

    Paweł

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Co myślicie o takim planie?

 

Tu sobie tak go ułożyłem:

 

Poniedziałek

 

1.Pompki

 

2.Podciąganie

 

3.Pompki w staniu na rękach

 

4.Pompki na poręczach

 

Wtorek

 

1.Ćwiczenia na łydki

 

2.Przysiady

 

3.Mostki

 

4.Wznosy nóg

 

Środa

 

WOLNE

 

Czwartek

 

1.Pompki

 

2.Podciąganie

 

3.Pompki w staniu na rękach

 

4.Pompki na poręczach

 

Piątek

 

1.Ćwiczenia na łydki

 

2.Przysiady

 

3.Mostki

 

4.Wznosy nóg


  • 0

#2
Beast Mode #1 (HSW)

Beast Mode #1 (HSW)

    De Nekst Best

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Fajnie by było jakbyś podał cele chociaż .. bo tak to Ci moge powiedzieć - spoko, może być dobry a może być lipny.


  • 0

#3
pawel852

pawel852

    Paweł

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Mój cel to nabranie masy mięśniowej i dojście do kroków mistrzowskich.


  • 0

#4
pawel852

pawel852

    Paweł

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Fajnie by było jakbyś podał cele chociaż .. bo tak to Ci moge powiedzieć - spoko, może być dobry a może być lipny.

Odpowiesz?


  • 0

#5
Długi Wilk

Długi Wilk

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 60 postów
Pompki i HSPU nie wydaja mi sie dobrym pomyslem na jednej sesji, ja bym to rozbil pon pompki i podciagniecia jesli juz chcesz je robic na jednej sesji a dopiero w czwartek dal HSPU i podciagniecia chociaz jesli zalezy Ci na masie to wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem Push/pull/leg z ciezszym cwiczeniem kolo 10x5 z czego jedno push to zwykle pompki badz dipy a drugie to HSPU oraz dobra micha
  • 1

Honor, Tradycja, Szacunek, Perfekcja, Fairplay

 

Muay%20thai%20letras.JPG


#6
pawel852

pawel852

    Paweł

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Pompki i HSPU nie wydaja mi sie dobrym pomyslem na jednej sesji, ja bym to rozbil pon pompki i podciagniecia jesli juz chcesz je robic na jednej sesji a dopiero w czwartek dal HSPU i podciagniecia chociaz jesli zalezy Ci na masie to wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem Push/pull/leg z ciezszym cwiczeniem kolo 10x5 z czego jedno push to zwykle pompki badz dipy a drugie to HSPU oraz dobra micha

 

W książce C-mass Wade napisał że pod koniec treningu na górną część ciała wykonać 2 ciężkie serie pompek na poręczach . Edytowałem plan i wywaliłbym trening przedramion ( przy podciąganiu i tak dobrze pracują) i dałbym właśnie wspomniane przeze mnie dipy. A jak coś to ten plan wzorowałem na planie z tej książki ( C-mass)


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Masz dysproporcje jeśli chodzi o ruchy push i pull. Wykonuj szeroki nachwyt i wąski podchwyt + dwa z trzech wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń push ( czyli do wyboru pompki zwykłe, HSPU, dipy ). Chociaż sugerowałbym rozbić te ćwiczenia na pozostałe dni aby wykonać więcej serii a co za tym idzie więcej powtórzeń, ale jeśli starczy Ci energii to możesz robić po 4 ćwiczenia na trening.

 

Podaj jeszcze liczbę serii i powtórzeń bo jest to osobna kwestia do rozpatrzenia, samo wyznaczenie objętości i częstotliwości treningów to tylko zarys. Poza tym należałoby go nieco zmieniać co 4-6 tygodni w celu utrzymania optymalnych przyrostów masy mięśniowej ( choć będą one najprawdopobniej wyglądały różnie ).


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
pawel852

pawel852

    Paweł

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLubelskie

 

Masz dysproporcje jeśli chodzi o ruchy push i pull. Wykonuj szeroki nachwyt i wąski podchwyt + dwa z trzech wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń push ( czyli do wyboru pompki zwykłe, HSPU, dipy ). Chociaż sugerowałbym rozbić te ćwiczenia na pozostałe dni aby wykonać więcej serii a co za tym idzie więcej powtórzeń, ale jeśli starczy Ci energii to możesz robić po 4 ćwiczenia na trening.

 

Podaj jeszcze liczbę serii i powtórzeń bo jest to osobna kwestia do rozpatrzenia, samo wyznaczenie objętości i częstotliwości treningów to tylko zarys. Poza tym należałoby go nieco zmieniać co 4-6 tygodni w celu utrzymania optymalnych przyrostów masy mięśniowej ( choć będą one najprawdopobniej wyglądały różnie ).

 

Jeśli chodzi o serie i ćwiczenia to proszę o pomoc, ponieważ robię te kroki ze skazanego i nie wiem czy to połączyć czy zacząć osobne treningi ?

 

Oprócz masy chciałbym trenować aby osiągnąć "mistrzowskie kroki" .


  • 0

#9
Beast Mode #1 (HSW)

Beast Mode #1 (HSW)

    De Nekst Best

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Jeśli chodzi o nabieranie masy to trening jest tylko bodźcem, a za to czy przybierzesz na wadze czy nie odpowiadać będzie twoja "dieta". Skup sie przede wszystkim na jedzeniu jeśli Ci zależy na tej masie a trening (jeśli chcesz jednocześnie te kroki mistrzowskie osiągnąć) układaj pod to ewentualnie z dodatkiem jakichś podstawowych ćwiczeń.


  • 0

#10
pawel852

pawel852

    Paweł

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLubelskie

A ok . Temat z jedzeniem rozumiem .

 

Tylko jakbyście mi mogli powiedzieć z planem jak mam go ułożyć. A dokładniej:

 

-Czy trening na dolne partie ciała i brzuch jest dobry ( nic nie zmieniać?)

 

-I jak mam rozłożyć w dwa dni w tyg trening na górne partie ciała (które ćwiczenia mogę używać w dwa dni a które mam podzielić)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych