Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Mój Dziennik wypoconych postępów :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

#61
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Czyli dosyć standardowo ;)

Zgadza się, choć po dłuższej przerwie od basenu, jako że musiałem zaczekać aż strupy z nogi po rowerowej przycierce zejdą. Ale widzę że forma utrzymana ;-)
  • 0

#62
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów
@Konop90
Tak dokładnie. Góra, dół i brzuch w takiej właśnie kolejności. I puki co jeszcze ciągle raz w tygodniu, choć nie za długo będę wprowadzał w dniu treningu brzucha podciąganie lub negatywy, jako że słabo z tym u mnie. Ćwiczę od niedawna i widzę że jeszcze mogę dużo wyciągnąć że swojego obecnego planu, dlatego też go nie zmieniam. Ile czasu jeszcze będę w ten sposób ćwiczył - wyjdzie w praniu :-) Puki co jestem zadowolony w efektów zarówno tych związanych z progresja jak i z sylwetką :-)
  • 0

#63
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów
A to mój dzisiejszy niestety przerwany trening, przez co zabrakło w nim pompek tyłem i stania na rękach. Spróbuje nadrobić przy następnym treningu, czyli przy nogach.

Pompki wąskie: 12,12,10,8
Pompki szerokie z nogami na podwyższeniu: 12,12,10,8
Pompki szerokie: 11,9
Podciągnie australijskie szeroki nachwyt: 12,12,9
Podciągnie australijskie wąski podchwyt: 7,6,6
Wchodzenie nogami po ścianie: 3x z około 20-to sekundowym zatrzymaniem w pozycji kiedy nogi już u góry.
I w tym momencie musiałem przerwać niestety :-\ Ale ogólnie trening fajnie wszedł :-)
  • 0

#64
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Czyli rozumiem ze nie miałbyś nic przeciwko jeśli z niego skorzystam z lekkimi modyfikacjami i założę dziennik dla większej motywacji :D moze to głupio brzmi ale pytanie nic nie kosztuje
  • 0

#65
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Oczywiście że nie. Wręcz przeciwnie. Korzystaj ile się da. I niech Ci jak najwięcej korzyści przynosi. A do dziennika z chęcią będę zaglądał. No i trzymam kciuki za postępy :)


  • 0

#66
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów
Nóżki :-)

Przysiady z nogą na podwyższeniu: 5x15
Krzesełko przy ścianie: 3x40sek
Wejście jedną nogą na podwyższenie: 3x15
Przysiady: 2x15

I zaległa góra:
Stanie na rękach przy ścianie: 45sek,50sek,50sek
Pompki tyłem: 5x15
I tym sposobem nadrobione to co w piątek nie dokończyłem. W staniu na rękach popróbowałem po kilka razy w każdej serii lekko uginać ręce w łokciach. Nawet nie ma tragedii i jakoś to idzie. Tyle że dzisiaj stanie było bez żadnych wcześniejszych ćwiczeń obciążających barki, więc i czas stania dłuższy i ugięcia wyszły. W normalnym układzie tak kolorowo to nie wygląda, ale nie będę zmieniał kolejności. Niech sobie pracują barki po wcześniejszych pompkach i podciąganiach. Myślę że tylko na dobre im to wyjdzie w dłuższym przedziale czasu ;-)
  • 0

#67
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Dzisiaj atak na brzuch :)

 

Wznosy kolan na drążku z wyprostowaniem nóg do pozycji L: 5x15

Martwy robak: 3x10 na każdą nogę

Spięcia brzucha wg. Justyny: 3x15

Wznosy bioder w podporze bokiem: 2x15 na każdą stronę

Plank: 3x1min

 

Nawet dzisiaj tego jakoś zbytnio nie odczułem poza pierwszymi trzema seriami wznosów. Po nich poszło już gładko :)


  • 0

#68
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Mój ulubiony dzień ;)

 

Pompki wąskie: 12,12,11,8

Pompki szerokie nogami na podwyższeniu: 12,12,12,9

Pompki szerokie: 11,10

Podciąganie australijskie szeroko nachwyt: 12,12,9

Podciąganie australijskie wąsko podchwyt: 8,7,6

Stanie na rękach przy ścianie: 20sek,40sek i 8 mini ugięć rąk,20sek i 7 mini ugięć rąk,40sek

Wchodzenie nogami po ścianie: 3x

Pompki tyłem: 4x15

 

W staniu na rękach próbowałem już parę razy robić te mini ugięcia rąk w łokciach, ale tak sobie to szło. A dzisiaj raz 8 razy i drugi raz 7. Super :) A pamiętam początki stania na rękach, kiedy to bałem się ugiąć ręce nawet na milimetr, żeby tylko nie odblokować łokci i nie polecieć na głowę :)


  • 0

#69
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Super! Nie bój żaby-tak łatwo nie polecisz na głowę ze stania na rękach:) Mi parę miesięcy zajęło (7 około) dojście do półpompek ze stania. Nigdy nie poleciałem bo stojąc przy ścianie zawsze zdążyłem zejść na ziemię no ale wiadomo-uważać trochę trzeba


  • 0

#70
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

W sumie to dobrym patentem jest nauczenie się robienie przewrotu w przód ze stania na rękach - gdy już lecisz na plecy to lekko uginasz łokcie i płynnie wykonujesz fikołek na ziemi. Polecam uczyć się tego na miękkiej powierzchni ;)

 

Poza tym można opanowywać różnego typu "piruety" polegające na szybkim postawieniu ręki do przodu i obróceniu się w celu stanięcia na nogi gdy czujesz, że lecisz na plecy.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#71
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Hej dzięki za porady. Nad ćwiczeniem przewrotu w celu zabezpieczenia się przed upadkiem myślałem już nie raz, tylko trochę miejsca brak na to puki co. Może teraz jak się wreszcie ciepło zrobiło uda się na jakiejś trawie :) 

Zauważyłem też że już nie muszę się tak mocno jak kiedyś wybijać nogami, żeby stanąć na rękach. To jak dobrze myślę wzmocnienie się mięśni korpusu i stąd ta jak ja sobie o tym myślę - lekkość w stanięciu przy ścianie :)


  • 0

#72
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

W ramach ćwiczeń nóg, wczoraj pojeździłem na rowerku trochę, a dzisiaj zrobiłem spacer po polach i łąkach z długimi odcinkami marszu z wysoko unoszonymi kolanami. Nawet ciekawa sprawa, jako że czuję teraz wieczorem mięśnie troszkę, więc myślę że coś to im dało do popracowania :)


  • 0

#73
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Dzisiejsze ćwiczenia:

 

Pompki wąskie: 12,12,11,7

Pompki szerokie z nogami na podwyższeniu: 4x12

Pompki szerokie: 11,12

Podciąganie australijskie szeroko nachwyt: 12,12,10

Podciąganie australijskie wąsko podchwyt: 8,7,7

Stanie na rękach z małymi ugięciami rąk: 40sek-10ugięć,45sek-10ugięć,20sek-8ugięć

Wchodzenie nogami po ścianie: 3x

Pompki tyłem: 4x15


  • 0

#74
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Ciekawa sprawa z tymi ugięciami po każdej serii stania na rękach, myślę że przyniesie to rezultaty jeśli nie będziesz przeginał ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#75
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Staram się w ćwiczeniach nie doprowadzać do przeforsowania. To znaczy lubię dać sobie wycisk, ale zachowuję pewną granicę, żeby nie zrobić sobie źle zamiast dobrze...

Dzisiaj miałem za to bardzo niekonwencjonalny trening. Jako że bardzo lubię takie właśnie nietypowe treningi, a rzadko mam z nich okazję korzystać, to dzisiaj wykorzystałem go na maxa. Mianowicie przez prawie 1,5 godziny rąbałem drzewo. Nie jakieś tam kawałeczki małe, tylko duże grubo pocięte kloce. Pewnie dla niektórych to codzienność, ale ja nie mam zbyt często okazji do czegoś takiego. Lało się ze mnie bardzo bardzo, a pod koniec rozbijałem kloce już z trudem, ale udało się robotę zrobić całą. A jutro okaże się czy był jakiś skutek dla moich mięśni. Liczę na miłe i przyjemne zakwasy:) Z tego co kiedyś wyczytałem przy rąbaniu drzewa znad głowy pracuje mnóstwo mięśni. Są to: najszerszy grzbietu, piersiowy wiekszy, triceps, brzuch, przedramiona, barki, biceps, prostownik grzbietu. Może jutro je poczuję wszystkie ;)


  • 0

#76
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Faktycznie rąbanie drewna jest fajnym treningiem, ale będzie bardziej efektywny gdy będziesz się przykładał do techniki. Poza tym technika jest kluczową sprawą również dla bezpieczeństwa ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#77
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Tak starałem się nad tym pracować. Może będzie jeszcze okazja na to samo w nadchodzącym tygodniu więc dalej będę ćwiczył właśnie technikę.


  • 0

#78
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Atak na brzuch :)

 

Wznosy kolan na drążku: 5x15

Martwy robak: 3x10 na każdą nogę

Spięcia wg. Justyny: 2x15

Wznosy bioder w podporze bokiem: 2x15 na każdą stronę

Twór mający być mostkiem w moim wykonaniu: 1x10

Mostek prosty: 2x25

 

Ten mostek zaczyna mnie już irytować. Jedyne pocieszenie, że jak spróbowałem go robić pod koniec rozgrzewki to wyszedł całkiem przyzwoity. Następnym razem zamienię kolejność ćwiczeń i zrobię mostek na początku, jako pierwsze ćwiczenie. Zobaczę wtedy co z tego będzie.


  • 0

#79
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów
Dzisiaj rowerek. 35km dobrego kręcenia :-) A jutro i tak nóżki będę robił :-)
  • 0

#80
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów
Mój przerwany trening nóg :-)

Przysiady z nogą na podwyższeniu: 5x15
Krzesełko przy ścianie: 3x40sek
Wejście na podwyższenie: 2x15

I to by było na tyle, jako że musiałem szybko wyjechać. Ale nóżki mimo wszystko czuję więc coś tam weszło ;-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych