Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik HYBRYDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
492 odpowiedzi w tym temacie

#481
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Pablo dzięki za pomoc.
Ja wiem że martwy jest genialny i wcale tego nie neguję.po prostu nie ma mnie kto korygować na żywo. Strach przed kontuzją robi swoje
  • 0

#482
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zacznij od niewielkiego ciężaru i dbaj o proste plecy oraz łokcie, generalnie są różne szkoły w zależności od preferencji, głównie polecałbym trzymać się techniki Starretta ("Bądź sprawny jak lampart") oraz Tsatsouline'a ("Siła dla ludu"). Nic Ci się nie stanie przy niewielkim obciążeniu, nie ma co popadać w paranoję - w miarę praktyki będziesz poprawiał swoją technikę i pamiętał o większej ilości aspektów jak np. wypychanie klatki piersiowej, ściąganie łopatek, aktywowanie najszerszych grzbietu przez "łamanie" sztangi itd. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#483
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Może i masz rację. Na dobrą sprawę jedyne czego nie pilnuję to łamania sztangi i nie mogę zapanować nad tym żeby głowa tworzyła jedną linię z kręgosłupem.
Wskoki i sprinty i tak zostawię. Będą w superserii z przysiadem. Zależy mi żeby zrobić nogi w balona i żeby za bardzo nie rosły. Dlatego potrzeba mi jak najwięcej bodźców
  • 0

#484
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Od martwego ciągu nie doznasz niesamowitych przyrostów, głównie ze względu na to że nogi nie pracują w pełnym zakresie ruchu, a dodatkowo pozostałe partie (jak np. przedramiona), stanowiące Twoje słabsze ogniwo, będą Cię hamowały przed dodaniem ciężaru - chyba że przeskoczysz ten problem korzystając z pasków, ale polecam próbować bić rekordy bez nich. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#485
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Bez pasków i pasa do końca.
Zastosuję twoje rady i dam znać za tydzień.
Dzięki wielkie
  • 0

#486
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Daj znać co sądzisz gdy przetestujesz ten wariant.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#487
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Wczoraj trening siły miał być ale po rozgrzewce zrezygnowałem. Nie wiem dlaczego
Rozgrzewka
Hs na paraletkach 3 minuty
Hspu negatywy 3x
Pike press przy scianie 3x
OAP-tutaj nowa metoda:
-archer(obie łapy tworzą kąt prosty w fazie początkowej). Bez przerw l/p/l/p/l/p ręka.
-hold pod kątem 90* po czym podciągam się do pozycji z brodą na kółkiem i też hold
L/p i koniec
Oczywiście wszystko bez przerw. Mam nadzieję że po takim zestawie ogarnę wkońcu idealne negatywy. A potem już tylko z górki :)
I jeszcze MU na drążku
3x1+2,5kg
3x2 bez ciężaru
3x3 z gumą
KONIEC ROZGRZEWKI
  • 0

#488
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Wczoraj siła 1
Progres w amrykanach jak nigdy. Front to samo. Za to niestety duży regres w planchach. Wczoraj próbowałem biceps curls głową do dołu (wptawka pod windę). Myślałem że to jest trudniejsze. Do tego pelikan na gumach, bez, negatywy. Wszystkie rodzaje.
Na koniec rozpiętki. Siedzą fajnie o ile pilnuję łokci
  • 0

#489
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Siła 2. Jeden z treningów życia. Wszystko wchodziło.


https://youtu.be/eBXyaY6UVVY
  • 0

#490
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Od dwóch tygodni testuję nowy plan. Do końca lutego wpisy tylko o przysiadach.


W sobotę 5x5 60kg back squat
  • 0

#491
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Wczoraj przysiad 62,5 kg 5x5 leciutko
Macie jakiś pomysł na rozgrzewkę pod 5x5 z dużym ciężarem? Moje serie rozgrzewkowe są dosyć ciężkie i zastanawiam się czy z nich nie zrezygnować
  • 0

#492
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Przed siadami dobrym pomysłem jest aktywacja mięśni pośladkowych przez mostek biodrowy (hip thrust) z obciążeniem (opcjonalnie z gumą na kolanach), bądź hip thrust jednonóż, albo przysiady bułgarskie ze stosunkowo niewielkim obciążeniem, powolna faza negatywna, dość duże ilości powtórzeń. 

 

Ja serii rozgrzewkowych nie robię, jedynie jakieś przypomnienie ruch z samą sztangą, trochę siedzenia w przysiadzie i na serie robocze, ale to musisz sam zdecydować i określić czy możesz z nich zrezygnować.


  • 1

#493
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Troszkę tu nie pisałem ale przygotownia do matury i problemy zdrowotne w ostatnim czasie zrobiły swoje. Do tego na końcu kwietnia miałem operację wycięcia torbieli z pod żuchwy i kolejny miesiąc przerwy. Teraz wracam pełen motywacji ale już z innymi priorytetami. 

 

ZAPRASZAM DO NOWEGO DZIENNIKA !!!!

 

http://kalistenikapo...ik-hybrydo-pt2/


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych