Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ocena/pomoc w poprawie planu

plan treningowy ocena planu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
sandalexx

sandalexx

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
  1. Wiek 16
  2. Płeć mezczyzna
  3. Wzrost i waga: 164/54
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat: granie w pilke.. i przez rok cwiczenie bez zadnego planu itd. na spontana
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości. bol w barkach, ale nie bylem u lekarza
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy?: tak
  7. Cel treningowy: nie mam celu. po prostu chce pocwiczyc. Sprawia mi to frajde i przyjemnosc
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi: od godz 15 do 22.
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: nie mam diety.. staram sie jesc zdrowo. glownie jem ryz z jogurtem i owsianke z mlekiem
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie:
    Poniedzialek: pompki szerokie 15x4
    p. zwykle 15x4
    p. wojskowe 15.4
    p. side to side 10x2
    p. sercowe/diamenty 15x3
    push up hold 30sekund x2.
    Wtorek:20x4 scyzoryki
    20x4 spiecia brzucha male
    30x4 grzbiety (ledzwie)
    plank 3x 45 sekund
    nozyce 2x 30 sekund
    unoszenie nog 3x.20 sekund
    Sroda:
    Podciaganie nachwytem wasko 5x2
    p. nachwytem na szerokosc barkow 5x2
    p. szeroko 6x2
    dipy 15x3
    pompki odwrotne 30x3
    podciaganie podchwytem maks ilosc. (okolo 15-20)
    Czwartek:
    przysiady 30x3
    wykroki 10 na noge x4
    wykroki na bok 20x3 na noge
    krzeselko 3x 1 min
    Piatek:
    odpoycznek/lekkie cwiczenia
    Sobota:
    to co w  poniedzialek
    Niedziela:
    cwiczenia dynamiczne np. pajacyki, mountain climb itp.

    Proszę o ocene tego planu.. jakies poprawki i uzasadnienie dlaczego tak a nie inaczej.. dziekuje ;) prosze glownie o pomoc. Pierwszy raz zamierzam cwiczyc z planem treningowym..

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jak nie postawiłeś sobie żadnego celu to ciężko jest ocenić plan.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
sandalexx

sandalexx

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Hmm.. a wzorując sie na planie.. jaki cel pomoglby mi on osiagnac? Nie umiem sam sobie dobrac celu.. dlugo myslalem nad celem treningu i dalej mysle i nic.. :/


  • 0

#4
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Według mnie z tego planu nie zrobisz nic, tylko stracisz czas. Ani siły, ani wytrzymałości, ani masy. 

 

Zastanów się co chcesz osiągnąć, czy ma Ci to pomóc w grze w piłkę, czy chcesz zrobić jakieś super trudne ćwiczenie, które Cię jara, itp... Wymieniać można długo.

 

Ale sztuka dla sztuki nie ma sensu ponieważ po niedługim czasie stracisz motywację stwierdzisz, że po co mi to gdyż nie zauważysz żadnego efektu tego co robisz i rzucisz treningi w kąt.

 

A właśnie cel można przyrównać do efektu pracy. Jeżeli np. nie umiesz się podciągać, a chciałbyś, to własnie to jest twój cel - zrobić jedno poprawne podciągnięcie więc efektem treningu będzie jedno poprawne podciągnięcie. Potem będzie 5 podciągnieć, potem jeszcze jakieś inny rodzaj podciągania. Zastanów się co chcesz osiągnąć a potem cierpliwie i konsekwentnie dąż do celu. Inaczej nie ma to sensu.


  • 1

#5
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów
Podpowiem:

- siła
- wytrzymałość
- lepsza wydolność
- siła funkcjonalna
- nauka poprawnego wykonywania jakiegoś "bajeranckiego" ćwiczenia

Itp. Itd

Jeżeli nie potrafisz wyznaczyć sobie celu to jest to przykre.
  • 0

#6
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Skoro na razie nie potrafisz się zdecydować to rób siłę i wytrzymałość ogólną. Spider crawl + jakieś ćwiczenia na siłę jeśli chcesz i jedziesz. W miarę czytania i postępujących efektów powinno ci się coś wyklarować w głowie. A przynajmniej jakoś pożytecznie wykorzystasz czas, zamiast ciągle siedzieć na dupie. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan treningowy, ocena planu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych