Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jakie Ćwiczenia.

Pomoc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
Szczepciooo

Szczepciooo

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Witam mam na imię Damian mam 17 lat wzrost 178 cm waga 70 kg  . Ćwiczę na siłowni ciągle widziałem efekty i tera chce się przerzucić na kalistenike i chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze ćwiczenia . Umiem prawie robić muscule up jest ciężko. Może mi ktoś podpowiedzieć jakie ćwiczenia wykonywać ogółem i nie wiem jak zacząć :) Pozdrawiam ;)


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Najlepsze ćwiczenia? Zbyt ogólne pytanie. Napisz jaki masz cel. Każde ćwiczenie z masą ciała jest dobre ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Szczepciooo

Szczepciooo

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Mój cel dobrze wejść na drążek itp. I wygląd sylwetki ;)


  • 0

#4
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Moim celem jest abyś przeczytał pigułkę wiedzy

 

http://kalistenikapo...cznej-mądrości/


  • 0

#5
Szczepciooo

Szczepciooo

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Przeczytałem :) zaskoczyło mnie to co tam piszą :)


  • 0

#6
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Jeżeli przeczytałeś to powinieneś przynajmniej zaproponować "jakieś najlepsze ćwiczenia".


  • 0

#7
Szczepciooo

Szczepciooo

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Pompki,dipy, podciąganie dużo jest możliwości. Podciągnie jest najlepszym chyba ćwiczeniem tak myślę :)


  • 0

#8
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Pigułki wiedzy nie czytałeś, bo sam nie wiesz czego chcesz. Jeszcze raz ją przeczytaj zastanów się nad celem  i umieść przykładowy plan w dziale plany treningowe.

 

http://kalistenikapo...any-treningowe/


  • 0

#9
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Jak zależy Ci na sylwetce poprzez kalistenikę, bo chcesz mieć siłę funkcjonalną/dynamiczną, a nie tylko mięśnie na pokaz i siłę statyczną to podstawą jest:

 

-podciąganie na drążku różnymi chwytami, których jest spokojnie 6 jak masz dobry drążek albo i więcej...

-różne typy pompek, z różnym rozstawem ramion, nogami na wysokości, itp. do tego podstawki do pompek są super.

-pompki na poręczach

-Pompki w staniu na rękach, czyli HSPU

-przysiady

-przysiady na jednej nodze

-wznosy nóg na brzuch

-wycieraczki na skośne brzucha

 

To takie podstawy, które z czasem sprawią, że zrobisz flagę/muscle upa, itp. a przy dobrej diecie i regeneracji zrobią z Ciebie byka.


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Tak jak SW96 napisał, to są takie bazowe ćwiczenia, ale wszystko zależy od Twojego celu. Od siebie mogę dodać crawling czy hollow body, które możesz wykonywać niezależnie od Twojego celu ( ćwiczenia te można wpleść do każdego treningu po sesji lub na rozgrzewkę )


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#11
Szczepciooo

Szczepciooo

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

A po jakim czasie już tak widać efekty jak będę tak ćwiczył regularnie ? :)  i dobrze podchodził do tego ;) i ile razy w tygodniu mam ćwiczyć i pomoże ktoś jeszcze z planem ;)?


  • 0

#12
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Żeby Ci pomóc z planem musisz najpierw podać wstępny schemat owego planu ( przeczytaj regulamin i się do niego dostosuj ). Kiedy będziesz miał efekty? To zależy od Ciebie - jedni potrzebują kilku - kilkunastu tygodniu żeby się nauczyć MU a inni trenują wiele miesięcy żeby wykonać przyzwoite wejście siłowe na drążek. Zamiast skupiać się na kalendarzu skup się na chwili bieżącej i czerp jak najwięcej radości z aktualnego treningu. Nie ustalaj sobie granic czasowych kiedy coś chcesz osiągnąć, najlepiej maksymalnie skoncentrować się na bieżącym treningu a wtedy efekty przyjdą same.

 

Ułóż sobie wstępny plan, bo nikt za Ciebie go nie zrobi. Przeczytaj tak samo pigułkę wiedzy.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#13
Yarpen

Yarpen

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 81 postów

Patrząc na twoje komentarze radziłbym Ci jeszcze raz bardzo dokładnie przeczytać pigułkę wiedzę , następnie ogarnij sobie plan treningowy ,który będzie zawierał ćwiczenia SW96. Bądź cierpliwy , trenuj ostro a zobaczysz efekty.


  • 0

#14
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Podziel sobie trening na FBW z tych ćwiczeń, albo na Pull/Push/Leg i lecisz :]


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#15
Szczepciooo

Szczepciooo

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Jeszcze takie jedno pytanie jak nie poszedłem na siłownie i chce zrobić trening w domu to jakie ćwiczenia bez drążka mogę robić ;)


  • 0

#16
Bler

Bler

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów

Możesz wykorzystać stół do podciągania, do tego trochę brzuch wtedy ćwiczysz, musisz wysoko podnieść nogi.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych