Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nie wiem jak zacząć.

cele start kalistenika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
filip20

filip20

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Witam. Mam 18 lat, kiedyś ćwiczyłem na siłowni, ale zwyczajnie mnie znudziła, odkąd na wakacje zacząłem się podciągać i robic dipsy. Wiem co nieco o kalistenice, czytałem książkę Pavla Tsatsouline 'Nagi Wojownik', jednak nie wiem od czego zacząć, żeby mieć jak najlepsze rezultaty. Moim pierwszym celem jest wykonanie 20+ podciągnięć, kolejnym jest muscle up, a ogólnym budowanie masy mięśniowej właśnie poprzez kalistenikę. Problem leży w tym, że jest sporo rzeczy, których czasami nie rozumiem i nie wiem czy przy konkretnym celu (20+ podciągnieć) przydadzą się one np. smarowanie gwintów. Robiłem też kiedyś Trening Armstronga na zwiększenie liczby podciągnięć i jakieś rezultaty były, ale niewielkie. Proszę o pomoc, nakierowanie. Pozdrawiam.

EDIT: Chciałbym też w przyszłości wykonywać właśnie triki typu muscle up, human flag, front lever itp. Mam od początku ćwiczyć pod te triki, czy dopiero później włączyć trening typowo pod takie triki?

lub jak trenować, żeby osiągnąć taki poziom.

 

EDIT: Czytałem też o crawlingu, w wakacje robiłem leopard crawling, przyznam, bardzo męczące, ale i mięśnie po 10 minutach takiego chodzenia wydawały się byc ze stali. Chciałbym łączyć kalistenikę z bieganiem. Kalistenike trenować 3x w tygodniu, bieganie również. Proszę o pomoc w tym jak ma wyglądać plan, z uwzględnieniem crawlingu i smarowania gwintów jeżeli są one potrzebne do jak najlepszych rezultatów.


  • 0

#2
filip20

filip20

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Do tej pory robiłem trening 5x5 dipsy, podciąganie i pistolety tzn. 5 serii po 5 powtórzeń.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cele, start, kalistenika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych