Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening zimą na drążku - ochrona termiczna pleców

zima ubranie odzież zimno

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Robi się co raz chłodniej i trening na dworze może stać się nieprzyjemny jeśli się odpowiednio nie ubierzemy.

Ostatnio szybko się ewakuowałem, bo momentalnie przemarzłem, mimo, że ubrany byłem w sumie dosyć dobrze. Powodem był wiatr, który podwiewał mi bluzę i ostro dostawałem zimnem po nerach przy wszelkiego rodzaju ćwiczeniach na drążkach. Macie jakiś patent na to?

 

Rozmawiałem z kumplem i on trenuje w spodniach rowerowych, takich z szelkami. Ale on dojeżdża na rowerze. Ja wpadam na drążek zazwyczaj po pracy. Musiałbym już w robocie wbijać się w takie galoty.

Może jakiś pas neoprenowy?

Ciekaw jestem jak to u Was wygląda.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#2
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Koszulka siup do spodni i gra. Oczywiście co jakiś czas muszę poprawiać, ale nie jest to uciążliwe.


  • 0

#3
riggebauld

riggebauld

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Ja polecam bieliznę termoaktywną. Nie dość że dobrze trzyma ciepło to jeszcze jest dość rozciągliwa i mi nie wypada ze spodni podczas ćwiczeń.


  • 0

#4
Dawid

Dawid

    Kosiarz95

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaPomorze

Rashguard najlepiej długi rękaw i coś pod spód+czapka i w miarę ciepło. Jeśli już naprawdę wieje to kurtka wiatrówka.


  • 0

#5
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Poszukaj rashguard'a z długim rękawem i kołnierzykiem(zazwyczaj biegacze takiego używają), zakryje Ci szyje dosyć dobrze, co do nerek to na rashguard'a wciągnąłbym jeszcze bluzę która (może głupie ale działa) o rozmiar mniejszy i z szorstkiego materiału, ale by dosięgała do bioder wtedy wiatr jej nie podwiewa bo przylega a szorstki materiał zawsze się przyczepi a jeśli jesteś wymagający weź koszulkę na ramiączkach pod rashguard'a i zbroja gotowa :D

A jak jeszcze zimniej to polecam maść rozgrzewającą, końską :)


  • 0

#6
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

rękawiczki rowerowe, ale z palcami się sprawdzają świetnie


  • 0

...


#7
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Mnie koszulka wyłazi ze spodni już przy pierwszym podciągnięciu :) I to jest właśnie problem

Rashguard za drogi dla mnie. Poza tym mam obawy czy nie będzie to samo co koszulką.

 

@Struc - jak mam sobie te rękawiczki na plecy założyć? ;-P

 

Ja teraz ćwiczę tak ubrany: koszulka termoaktywna i bluza ciepłochronna. Jak jest mocno zimno albo wieje, to softshell albo polar. Na głowie opaska/buff albo czapka. Na rękach rękawiczki bez palców, a dzisiaj pod spód jeszcze takie z palcami do biegania założę bo mi ostatnio paluchy zmarzły.

 

Kumpel rzucił pomysł żeby pas neoprenowy założyć. Ale obawiam się, że to będzie ruchy krępować.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Przez pas neoprenowy cialo nie oddycha. Bardzo latwo o odparzenia i problemy skorne.

Skoro koszulka wychodzi Ci ze spodni to polecam kupic zwykly podkoszulek ale na ludka wyzeszego o okolo 30cm i dorobic guziki na dole i przy pachwinach spinac. Cos na ksztalt "body" dla niemowlat. Mozna szybko takie cos zmontowac, a koszt minimalny.

Wtedy nie ma szans, aby koszulka "wyszla" ze spodni.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Całkiem nieźle sprawdza się softshell rowerowy z przedłużonym tyłem. Po spodem bluza z mocno ściągniętym dołem i jakoś daję radę.

Dzięki za wszystkie porady.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zima, ubranie, odzież, zimno

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych