Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Plan do oceny


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Seba.

Seba.

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Witam! ProszÄ™ o sprawdzenie planu, który bÄ™dzie poÅ‚Ä…czony z ćwiczeniami olimpijskimi. 

 

Krótko o mnie:

Wiek - 18
Płeć - M
Wzrost i waga - 190cm 88kg BF% ~15 (zaczynam redukować do 10-12%)
Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - siłownia, bieganie po lesie
Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? TAK
Cel treningowy - siÅ‚a funkcjonalna (mięśnie skutek uboczny) 
Czas jaki możesz poÅ›wiÄ™cić na treningi - 3x w tyg. siÅ‚owe 
Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: Obecnie ~2300kcal (Makroskładniki w przybliżeniu B:180 W:230 T: 70) początek redukcji (endomorfik)
 
Plan treningowy: FBW + 2x pozycje gimnastyczne
A: poniedziałek
*Zarzut na barki 5x5 / 3x3 (progres 5kg co seriÄ™, 1-2.5kg co tydzieÅ„)
*Drążek podchwytem (drabina na siłę) i tutaj pytanie, ile serii i czy progres poprzez dorzucenie ciężaru co tydzień będzie dobry ok. 0.5-1kg(myślę nad 2-3-5 lub 1-2-3-4)
*Poręcze j.w
*Plank bokiem 3s
 
B: środa
*Push Press 5x5 (progres 5kg co seriÄ™, 1-2.5kg co tydzieÅ„)
*Drążek neutralny 5x5 staÅ‚y ciężar, dojÅ›cie do peÅ‚nego 5x5)
*Zwis na jednej rÄ™ce  6x10sek
 
C: piÄ…tek
*Podrzut 3x3 (progres 5kg co serię, 1-2.5kg co tydzień)
*Drążek nachwytem 5x5 (stały ciężar, dojście do pełnego 5x5)
*Dipy 5x5 j.w
*Plank 3s
 
Wtorek , sobota : sylwetki, na początek następujące, z czasem na trudniejsze.
*Stanie na rękach , jak najlepiej dobrać serie i czas do celu?
*L-sit (max. czas/2 i rozłożone serie do czasu 60sek)
 
Pytania:
1.Czy dorzucać jakieś ćwiczenia na brzuch poza plankiem, ew. zamienić na jakieś inne?
2. Czy zwis można zastosować częściej, czy raz w tyg. wystarczy?
3. I czy po zakończonej redukcji na takim zakresie powtórzeń można skutecznie budować mięśnie?
 
 
 
 

 

 

  • 0

#2
Pafik

Pafik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaOstrowiec ÅšwiÄ™tokrzyski

OdnoÅ›nie diety to nie za duża obniżka kcal? Zapotrzebowanie masz pewnie koÅ‚o 3300 albo może i 3500 a masz 2300 to jest duża różnica. Może waga na poczÄ…tku bÄ™dzie ci spadać ale zdrowie moim zdaniem jest ważniejsze. Dodatkowo zaczynajÄ…c od delikatnej obniżki masz wiÄ™cej manewru w dÅ‚uższym czasie. JeÅ›li utniesz od razu 1000 kcal to organizm z czasem siÄ™ do tego dostosuje  i bÄ™dziesz musiaÅ‚ ciąć dalej a dużego manewru nie masz. JeÅ›li zaczniesz od deficytu 500 to zmniejszasz stopniowo o 100 -200 kcal proporcjonalnie do wagi która przecież bÄ™dzie spadaÅ‚a. U mnie taka taktyka siÄ™ sprawdza w dodatku jeÅ›li byÅ‚eÅ› caÅ‚y czas na diecie która pozwalaÅ‚a stać tej wadze to uciÄ™cie takiej iloÅ›ci kcal może być szokiem dla organizmu. Ja bym takiego czegoÅ› nie polecaÅ‚. MogÄ™ jeszcze dodać że na redukcji jedz dużo warzyw i pij dużo wody organizm majÄ…c deficyt ma cięższa prace przy odbudowie a woda i warzywa nie zaszkodzÄ… a mogÄ… w tym pomóc. Co do treningu ja zwis robiÄ™ co drugi dzieÅ„ i czujÄ™ siÄ™ dobrze. A do brzucha możesz dodać wznosy nóg na drążku masz przy okazji ćwiczenie chwytu. OdnoÅ›nie zakresu powtórzeÅ„ masz wszystko w piguÅ‚ce a za budowanie mięśni odpowiedzialna jest bardziej dieta dajmy na to masz trening w zakresie powtórzeÅ„ 1-5 jedzÄ…c ponad zapotrzebowanie bÄ™dziesz miaÅ‚ przyrosty masy. OdnoÅ›nie caÅ‚ego planu nie wypowiem siÄ™ za bardzo bo nie mam w takich tematach konkretnej wiedzy;] 


  • 0

Czasem trzeba zrobić krok w tył, by móc zrobić dwa do przodu.


#3
Seba.

Seba.

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
Co do kalorii to sprawdzałem przez kilka tygodni. Przy tych 3300 to bym sie zalewał. Mam zapotrzebowanie na poziomie 2600-2800 kcal. Dlatego też dopisalem endo :D
  • 0

#4
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Cel-SiÅ‚a funkcjonalna? 

Polecam crawling, nic tak nie buduje tej siły jak crawling i różnorodne rzeczy i wariacje z tym.

Poczytaj a przekonasz siÄ™ co to i popróbuj a przekonasz siÄ™ o magii tego rodzaju treningu..Rób w wolne dni albo kiedy chcesz :) 


  • 0

#5
Pafik

Pafik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaOstrowiec ÅšwiÄ™tokrzyski

Co do kalorii to sprawdzałem przez kilka tygodni. Przy tych 3300 to bym sie zalewał. Mam zapotrzebowanie na poziomie 2600-2800 kcal. Dlatego też dopisalem endo :D

Dlatego napisaÅ‚em że na mnie to dziaÅ‚a ,każdy organizm jest inny ale jak mówisz że dziaÅ‚a to pozostaÅ„ przy takim schemacie.  Jak z samopoczuciem nie czujesz siÄ™ senny, zmÄ™czony?


  • 0

Czasem trzeba zrobić krok w tył, by móc zrobić dwa do przodu.


#6
Seba.

Seba.

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
Squirrellion, dzieki, uwzgledniÄ™ to w swoim treningu

Pafik, samopoczucie dobre, energia na treningi też jest, z kaloriami probuję trafić w okolo 0.3-0.5kg spadku na tydzień. Ogolnie to od zawsze moj organizm nie potrzebował zbyt wiele kalorii. Diesla mam :D

Jeszcze poproszę o opinie o fbw, żeby wszystko dobrze ustawić i mieć nad czym pracować przez najbliższe miesiące.
  • 0

#7
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Ja bym na Twoim miejscu jeÅ›li chcesz FBW robić to proszÄ™ bardzo http://kalistenikapo...i-przykÅ‚ady/     nie Å›piesz siÄ™ z tym, wyczuj to sam, skup siÄ™ na technice, kontroli oddechu, równowadze :) jeÅ›li byÅ› miaÅ‚ problem z zrozumieniem tematu to przeczytaj poniższe posty, wyjaÅ›nić wszystko, jeÅ›li nie to napisz :)


  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nie widze ani jednego cwiczenia na sile funkcjonalna :)

Choc dla mnie to moze byc zupelnie inne pojecie niz dla Ciebie.

Dla mnie sila funkcjonalna ma byc po prostu funkcjonalna :)
Jesli ktos chce przejsc z poziomki na podlodze do stania na rekach (szpiczaga) to wlasnie potrzebna jest sila funkcjonalna.

Dla mnie idealnym treningiem na sile funkcjonalna to trening gimnastyczny, ale nie w postaci dipow na kolkach, lecz kombinacji cwiczen. Skin the cat, muscle up, wychwyt itd itp. Do tego juz wspomniany crawling. Wtedy przeorasz caleg cialo i nauczysz je wspolpracy miedzymiesniowej.

Dokladajac 100kg do podciagniec sprawisz, ze zwiekszysz sile maksymalna, a nie funkcjonalna. Sa ludzie, ktorzy zrobia mnostwo dipow i podciagniec, a MU juz nie, bo nie maja tego wzorca zapisanego w miesniach.

To tak tylko ode mnie.

Co do planu, to nie oceniam, bo dokladanie zelaza to nie moj dzial.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych