Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przepuklina dysku lędźwiowego a sprawność

dyskopatia rwa kulszowa rehabilitacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Jerzyzwierz

Jerzyzwierz

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Witam!

Mam 21 lat i od roku doskwiera mi dosyć poważny problem z bólem w dolnym odcinku pleców promieniującym do nogi. Starałem się ćwiczyć pomimo bólu ale po prostu nie dało rady. Próbowałem różnych terapii, kręgarzy, fizjoterapii i było tylko gorzej. Miesiąc temu szarpnąłem się za kieszeń i zrobiłem prywatnie rezonans magnetyczny. (Na cokolwiek z NFZ czekałbym miesiącami). Wyniki zaniosłem do prywatnego lekarza sportowego.

Okazało się, że mam mały wylew dysku L5/S1 idealnie na lewy korzeń. Lekarz powiedział też, że nic mi nie grozi poza dolegliwościami bólowymi. Ogólnie uraz mam od Po blokadzie i na lekach przeciwbólowych mógłbym dalej ćwiczyć bez obaw.

 

Niestety ból podczas ćwiczeń mnie przytłacza i odbiera całą radość z ruchu.

Przedawkowałem leki przeciwbólowe i napsułem sobie wątrobę,

 

Teraz chcę nakłonić lekarza, żeby dał mi najmocniejszą blokadę sterydową jaką się da. Rozważam nawet operację i w przyszłości wstawienie sztucznego dysku.

Wszyscy inni lekarze chcą mi zespolić kręgi i uziemić do końca życia.

 

Zrobię wszystko byle poskakać jeszcze w życiu kilka salt i mieć trochę frajdy.


  • 0

#2
ziel

ziel

    Far Beyond Driven

  • Użytkownik
  • 120 postów

Chcesz poskakać kilka lat żeby później do końca życia się nie ruszać? Mam kolegę z taką samą dolegliwością, jest pół roku po operacji przepukliny, salta nie zrobi ale odnalazł przyjemność w pływaniu


  • 0

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Cześć,

 

jako instruktor pilates często pracuję z ludźmi, których boli kręgosłup. Z mojego doświadczenia wynika, że naprawdę warto cofnąć się o lata świetlne od salt i od nowa odkryć, jak pracuje ciało. Jeśli masz możliwość, idź na zajęcia metody Feldenkraisa albo Pilatesa, tylko do dobrego instruktora, a już najlepiej indywidualnie. Pilates robi cuda, przy odpowiednim dobraniu ćwiczeń. Możesz nauczyć się tak uruchamiać mięśnie, że bez blokady sterydowej będziesz jak nowy.

 

Ciekawi mnie twój przypadek, czy możesz zrobić dwa ćwiczenia w domu i napisać, czy są bolesne? Bo ogólnie nie powinien boleć kręgosłup podczas treningu!

 

Pierwsze ćwiczenie: http://www.pilatesan...y-Kristi-Cooper

 

Drugie ćwiczenie: http://www.pilatesan...nd-Leah-Stewart

 

Warto też jak najwięcej świadomie oddychać przeponą.


  • 0

#4
Jerzyzwierz

Jerzyzwierz

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

W przypadku gdy jestem rozgrzany nie są one bolesne. "Na zimno" przynoszą dosyć duży dyskomfort.

 

Mój plan na chwilę obecną to użyć blokady na korzonki. Spokojnie poćwiczyć łatwiejsze elementy. I w międzyczasie ogarnę wycięcie fragmentu wyschniętego wypadniętego dysku metodą discektomii albo endoskopową.  Potem fizjoterapia, pływanie i terapia czynnikiem wzrostu.

 

Kilka lat i będę jak nowy.


  • 0

#5
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Aha, to Ty masz nie tylko zwykłą przepuklinę dysku. Współczuję i trzymam kciuki za przyszłe salta : ))


  • 0

#6
Jerzyzwierz

Jerzyzwierz

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Mam starą przepuklinę uciskającą na korzonki. Ćwiczyłem kilka lat mając to i nawet nic nie czułem. Rdzeń kręgowy, ani nerwy główne nie są zagrożone. Jedyny problem to dolegliwości bólowe z korzonków. Jak tak prowadzę mały wywiad to są nawet parkourowcy z zespojonymi dyskami i tenisiści ze sztucznymi dyskami i dają radę.

Wszystko jest możliwe. Pochłania tylko czas i pieniądze.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dyskopatia, rwa kulszowa, rehabilitacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych