Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rozciąganie po treningu czy zawsze dobre?

rozciaganie stretching trening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Witam, zawsze czytalem i slyszalem ze rozgrzewka przed a rozciaganie po treningu, po przeczytaniu pigulki wiedzy tylko sie w tym upewnilem, jednak o rozgrzewce jest caly artykuł na forum w pigulce, a o rozciaganiu nie ma badz nie znalazlem szukajac na forum, ewentualnie pojedyncze posty w roznych tematach. Parokrotnie juz widzialem pewien film na youtubie az w koncu obejrzalem go dokladnie na temat rozciagania i troche mnie zaskoczyl. Oczywiscie wiem ze filmiki to jedno i nie musza miec odzwierciedlenia w treningu ani nie musza byc poparte zadna wiedza aczkolwiek mam wrazenie ze facet wie o czym mowi, interesuje mnie Wasza opinia, zawsze rozciagalem sie i wyciszalem po treningu jednak chcialbym uslyszec Wasze zdanie w tym temacie odnosnie tego filmiku ;)


https://www.youtube....h?v=1J7VeN90XUM


  • 0

#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

goście z tego kanału wiedzą co mówią

 

przed treningiem rozciąganie dynamiczne, ewentualnie pnf lub aktywne, ale po dobrej rozgrzewce i nie za mocno

po treningu pasywne, aktywne, pnf

 

osobne sesje jak najbardziej ale po dobrej rozgrzewce

 

generalnie, zgłębiając temat, przekonałem się, że rozciągać się można zawsze, ale trzeba się do tego przygotować

 

ja często robię sesje stretchingowe w dni wolne od treningu - zaczynam od rozgrzewki (resety, af, wymachy, dynamiczne ćwiczenia) i powoli przechodzę do bardziej zaawansowanych ruchów, głównie na obręcz barkową, kręgosłup, biodra i nogi


Użytkownik Struc edytował ten post 24 października 2014 - 16:18

  • 0

...


#3
Wapstarzz

Wapstarzz

    Keep going !

  • Moderator
  • 196 postów
  • LokalizacjaBiałystok
Wrzucajcie wszelkie informacje o rozciaganiu, sam mam zamiar w koncu sie do tego przylozycn porzadnie. Co oznacza pnf?
  • 0

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

jest na forum art o tym


  • 0

...


#5
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów
Jedna z metod rehabilitacji stosowanych w kinezyterapi torowanie miesniowo - nerwowe.
  • 0

#6
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Polecam obejrzec pozostale czesci tego filmiku, myslalem ze je wczesniej przegapilem ale zauwazylem ze wyszly niedawno bo ostatnia czesc wczoraj i z tego co widze beda uzupelniane o kolejne kontynuacje. Bardzo fajnie, zwiezle i rzeczowo opisane techniki rozciagania ;)

 

cz2



cz3

https://www.youtube....kNjVpP-oLMHpeDw



 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozciaganie, stretching, trening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych