Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Małymi krokami do przodu :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

To ustalasz sam, metodą prób i błędów.


  • 0

#22
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Rozumiem, na początek zwiększę przerwy :D.


  • 0

#23
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

I ustal ćwiczenia od najbardziej angażujących mięśnie do najmniej.


  • 0

#24
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

W jakim sensie najbardziej? Najwięcej mięśni angażujące czy najciężej się je robi?


  • 0

#25
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

Tak. Najwięcej zaangażowanych mięśni, największe partie, najmniejsze. Taka kolejność.


  • 0

#26
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Po zwiększeniu przerw jest lepiej. Trening jest męczący ale nie wyczerpujący, tzn. jestem spocony ale mam siłę, nie jestem jakiś wykończony. Mam nadzieję, że będzie wszystko robię dobrze :).


  • 0

#27
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Dawno nic nie pisałem więc napiszę :). Ćwiczę nadal, zestaw nadal jest dla mnie ciężki lecz coraz mniej. Największy progres widzę w delfinkach-10 to żaden problem chyba dodam jeszcze 2. Jeśli chodzi o inne uwagi to strasznie nie lubię się opuszczać, gdy podchodzę do drążka to mam ochotę już się podciągać ale mimo to postaram się do końca tego etapu wykonywać powtórzenia negatywne podciągania. Myślę, że za jakieś 3 tygodnie będę już gotowy do przejscia na następny etap, chyba że sugerujecie aby najpierw podnieść liczbę obwodów o 1 :D?


  • 0

#28
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
A ile robisz teraz?

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#29
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów
3 obwody.
  • 0

#30
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Najpierw manipuluj przerwami, tempem cwiczen, nastepnie rodzajem cwiczen.

4 obwody to juz trening mocno aerobowy.


Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#31
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Ok, minął miesiąc moich ćwiczeń na pierwszym etapie. Nie wiem czy już mogę przejść na kolejny więc podam kilka czynników, które może pomogą wam we wskazaniu mi dalszej drogi :):

-ćwiczenia nie stanowią już dla mnie praktycznie problemu, oczywiście jest pewien opór w ich wykonywaniu, ale jest jeszcze zapas :D

-ogólnie mam ochotę już się podciągać, opuszczanie stało się strasznie monotonne i mam szczerą ochotę dźwignąć się w górę

-nie telepie mnie już przy supporthold tak jak na początki (oczywiście jakieś drgania przy ostatnich sekundach są)

Do tego strasznie nie lubię obwodów, wolę serie :)

 

Co jeszcze jest potrzebne aby sprawdzić, czy jest się gotowym? :D Ogólnie zawsze byłem raczej sprawny fizycznie więc okres ten nie był dla mnie jakimś szokiem. 


  • 0

#32
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Tak więc postanowiłem, że tym planem będę ćwiczył do końca tego tygodnia treningowego czyli do czwartku. W następną niedzielę planuję rozpoczęcie drugie etapu. Ostatnio mam dziwnego pecha- wczoraj piękny, wolny od nauki dzień i niestety nie mogłem zrobić treningu bo nie miałem światła w domu ;(. Pomyślałem, że zamiast robić na odpierdziel to przełoże na dzisiaj. Niestety dzisiaj trening nie do końca porządny, bo praktycznie bez podciągania. Postaram się potem, gdy będę miał możliwość jeszcze lekko się rozgrzać i popodciągać (nie, nie opuszczać) aby sprawdzić ile razy się podciągnę poprawnie technicznie :D.

 

EDIT: 7 poprawnych podciągnięc i 8 spalone. Jest ok :).


  • 0

#33
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Tak więc od jutra powiniem przejść na trening przygotowania ukierunkowanego. Oto cele jakie sobie stawiam:

-6 serii po 6 podciągnięć nachwytem w średnim rozstawie rąk 

-6 serii idealnie wykonanych pompek diamentowych po 6 powtórzeń

-6 serii po 10 powtórzeń przysiadów ze stopami 5 cm od ściany i rękoma założonymi na drążku opartym o kark (imitacja gryfu lecz bez obciążenia)

 Narazie stanie na rękach sobie odpuszczę, chcę opanować idealnie technikę powyższych ćwiczeń.

 

A to jest plan którym zamierzam ćwiczyć (znak ">'' oznacza utrudnienie ćwiczenia):

1. 6 serii po 10 powtórzeń ze zwykłym rozstawem rąk> 6 serii po 8 powtórzeń coraz bliżej> 6 serii po 7 powtórzeń bliżej> 6 serii po 6 powtórzeń pompek diamentowych, oczywiście jeśli dążę do wykonania zakładanej liczby pompek gdy ją osiągnę ćwiczę jeszcze tydzień i przechodzę do następnego etapu. Zacznę od rozstawu na szerokości barków 

2. 6 serii podciągania z nogami na  krześle aby odciążyć po 8 powtórzeń> 6 serii z jedną nogą na krześle po 7 powtórzeń> 6 serii po 6 powtórzeń podciągania zwykłego oczywiście nie dojdę do tego w ten sposób że z etapu na etap będę odrazu robił 6x6 ale do tego chcę dążyć

3. 5 serii planku gimnastycznego po 20 sekund tutaj nie zależnie od tego czy od razu wytrzymam to zostanę przy tym

4. 5 serii przysiadów po 10 powtórzeń z drążkiem na karku coraz bliżej ściany

5. 3 serie brzuszków scyzorykowych po 10 powtórzeń

6. 3 serie wznosów nóg leżąc na brzuchu po 5 powtórzeń

 

Przerwy do wypoczęcia, taki plan 3 razy w tygodniu z dniem przerwy pomiędzy. Czy ktoś ma jakieś wątpliwości co do tego planu? To poproszę o sugestie :).


  • 0

#34
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Aktualnie kontynuuje trening 2 fazy i robię postępy. Nie wiem czy taka progresja z tymi podciągnięciami to dobry sposób ale wyczytałem go gdzieś na tym forum, więc przynajmniej narazie ją będę robił. Ogólnie czuję, że za bardzo pomagam sobie nogami. Rozumiem, że podciąganie do poziomu to już niemal że inne ćwiczenie (mam na mysli drązek na krzesłach)? :D


  • 0

#35
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Moi drodzy mam do was ogromną prośbę, albo będę męczył po privach :). Nie trafia do mnie zupełnie progresja z podciągnięciami bo moim zdaniem jest za sztuczna. Poradzicie mi może jak zastąpić podciąganie z nogami na podwyższeniu na jakiś inny sposób? Mój cel to 6 serii po 6 powtórzeń ale trzeba pamiętać, że jest to trening 2 fazy przygotowania ukierunkowanego i dobrze by było abym robił na początku 6 serii po około 8 powtórzeń. Jakieś propozycje?

 

Poza tym zauważyłem, że dzisiejszy trening, mimo że byłem pod wpływem przeziębienia przebiegł nadspodziewanie dobrze, szczególnie jeśli chodzi o koncentrację. Dziwne, być może dlatego że podciągałem się 6 serii po 3 powtórzenia z racji tego że trochę słabo się czułem i chciałem dać sobie w tym wypadku coś konkretniejszego ale nie zbyt wymagającego. 


  • 0

#36
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Mozesz robic wioslowanie na klamce drzwi lub futrynie, choc nic nie zastapi podciagania.

Mozesz tez robic negatywy.

A z nogami wyzej sprobuj w ten sposob. Gdy jestes w gornej fazie to musisz tworzyc kat prosty miedzy nogami a tulowiem, czyli nogi maja byc na takiej wysokosci, ze schodzac w dol tylek ma byc nizej niz piety.

Mi takie podciagania na kolkach wchodzily bardzo ladnie (wprawka do wejscia silowego), choc ze wzgledu na pogode odpuscilem kolka narazie.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#37
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Ok, spróbuję napewno :) Dzięki


  • 0

#38
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Kapitalny pomysł z tymi podciągnięciami-może nie było idealnego kąta prostego a czasami przypominało podciąganie do poziomu ale mięśnie napewno pracowały w odróżnieniu od tych poprzednich moich wynalazków. Dzięki :)


  • 0

#39
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Do uslug :)

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#40
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Z zupełnie nie wiadomych dla mnie przyczyn wczoraj wieczorem nagle zaczął mnie boleć lewy łokieć. Nie mogę przez to zrobić chociazby 1 pompki. Dodam tylko, że ostatni trening miałem 2 dni przed bólem. Dzisiejszy trening bez pompek, podciągnięć i planka na 2 ręce. Może jakoś przeciążyłem sobie łokieć, bo całą sobotę nosiłem co prawda spore ciężary. Mam nadzieję, że ból szybko przejdzie :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych