Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening drabinkowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

czyli zrezygnować ze smarowania gwintów na rzecz 3x3??. Ale co gdy umię zrobić idealnie tylko jedno powótrzenie?? Nadal 3x3 czy gwinty?? Nie za bardzo znam się na gimnastyce :) Hollow body i support position na kółkach to to samo?? Sorry za takie pytanie :) Jeżeli tak to które ćwiczonko lepsze??


  • 0

#22
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
A co to support position?

Podpor przodem gimnastyczny to zwykla postawa jak do pompki. Opisywalem to dokladnie w jakims poscie odnosnie wykonania pompki.

O hollow body za duzo pisac. Wpisz w google "hollow body carl paoli". Swietny trener i swietnie przekazuje wiedze.

Ja bym zrezygnowal w ogole ze smarowania.
Skoro robisz 1 powtorzenie hspu to rob pike push up stawiajac nogi coraz wyzej. Rob to wlasnie jako 3x3. Czyli musisz tak ustawic nogi na scianie, aby w pierwszej serii zrobic max 3 powtorzenia, gdzie czujesz, ze przy nastepnym bys nie dal rady.

Hollow body to najlepsze cwiczenie na praktycznie wszystko. Uczy wspolpracy wewnatrzmiesniowej, miedzymiesniowej, trenuje miesnie glebokie, uczy poprawnej sylwetki do elementow gimnastycznych.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#23
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Powadzi, chodziło mi o to ^^

 

Dzięki za rady wdrożę to do treningu :) 


  • 0

#24
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
To support hold lub podpor na kolkach.

Warto i tak wdrozyc, bo swietnie buduje sile izometryczna calego ciala. A taki podpor jest potrzebny do praktycznie kazdego trudniejszego elementu.

To tak jak ze staniem na nogach. Musisz opanowac do perfekcji zanim zaczniesz chodzic, czy biegac.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#25
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Mam chyba ostatni pytanie które męczy mnie już dość długo.Resety. Dla mnie to czarna magia. Czytałem o tym z milion postów na tym forum a i tak nie wiem czy dobrze to rozumię. Chciałbym połączyć je z hollow body i support hold. Czy mogło by to wyglądać następująco??

-baby crawl

-chodzenie na kolanach

-support hold

-rolling

-rocking

-marsz w miejscu

-hollow body

-leopard crawl

-arch body hold

Wykonywał bym to w dni nie treningowe.

1.Nie znam się na tym za bardzo więc co wyrzucić a co dodać.

2.Czy dodawać do tego z czasem kilogramy czy nie ??

3. Co byście powiedzieli o tych 10 ćwiczeniach?? Są to jakby resety czy nie?? Mogę to stosować naprzemian z podanym wyżej zestawem??


  • 0

#26
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

to nie są resety, to są ćwiczenia na siłę, część jest izometrycznych i część koncentrycznych

to są raczej ćwiczenia dodtkowe, pomagające w pewnych rzeczach


  • 0

...


#27
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Resety to wszystko to, co Tim pokazuje na kanale OS. Wszystko ponad to, to nie sa resety.

W pigulce jest wszystko o resetach. Nic wiecej nie potrzeba.

Nie komplikuj rzeczy prostych i nie staraj sie lapac kilku srok za ogon.

Okresl w jakim kierunku chcesz isc i sie go trzymaj.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#28
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Dwa dni przed rozpoczęciem tego treningu dopadły mnie wątpliwości :( Ostatnio dużo czytałem artykułów na forum i kilka razy natkąłem się na to że robi się np. drabinkę 5-1 potem 3 minuty przerwy i znowu 5-1 i tak 3 lub 4 lub 5 razy. Czy myślicie że taki sposób jest dobry na zwiększenie ilości powtórzeń?? Mała ilość powtórzeń w drabinkach(dla mnie to jest duża liczba) i powtarzać je kilka razy?? Z czasem dodam po jednej serii i będzie drabinka 6-1 potem 7-1 itd.

Co o tym wszystkim myślicie??


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych