Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

zmiana treningu, stagnacja mięśni

stagnacja zmiana treningu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
93matejsen

93matejsen

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

WItam mam 21 lat i do 6 miesięcy ćwiczę kalistenikę (wcześniej chodziłem 2 lata na siłownię). Mam wrażenie, że moje mięśnie zaczynają ulegać stagnacji gdyż od początku lecę prawie tym samym programem treningowym. Zmienia się tylko liczba serii i powtórzeń, a chiałbym trochę urozmaicić swój terning tylko nie wiem czy dodanie dodatkowych ćwiczeń nie będzie zbyt obciążające lub gdy zmienię  ćwiczęnia np. pompki na jednej ręce lub włącze podciaganie na jednej ręce ( początkowe fazy, ponieważ nie mam tyle siły jeszcze by je wykonywać)a zrezygnuje z innych to czy moja siła nie spadnie a mięsnie przestaną sie tak rozwijać ? trening mam podzielony na ABC i czawrty dzień to przerwa i później znowu ABC

 

oto mój plan treningowy :

 

A

- pompki wąskie 5x40

- pomki szerokie z podwyższeniem na strone 5x40

- diamon push ups 5x 30

- pompki z wyskokiem 5x15

-przenoszenie sztankielki wzdłuż tułowia w leżeniu 5x20

 

B

-podciąganie na drążku chwytem wąskim 5x12

-podciąganie na drążku chwytem szerokim 5x12

-podciąganie chwyt zmienny 5x12

-podciaganie wąsko podchwytem 6x10

-uginanie przedramion chwyt młotkowy 5x10

 

C

-przysiady 5x20

- pistol squad 5x 5,4,3,3,3

-wykroki w przód 5x20

-wspiecia na palce 5x12 plus wspięcia na obie nogi

(wspięcia robie raz jedna noga i raz druga a póżniej dobijam obie na raz)

 

 

w treningu A i C robię także brzuch posiłkując się treningiem ABS Mel B u mnie fajnie wchodzi ten trening brzucha.

 

 

 

z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ; :) :) :) :) :) :)


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

240 powtórzeń podciągania na sesję... I dziwisz się, że nie ma progresu i łapie stagnacja? 

 

Dużo czytania przed Tobą.

http://kalistenikapo...cznej-mądrości/


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Miszka

Miszka

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 49 postów

W wypowiedzi Prowadzi zawiera się wszystko czego potrzebujesz ale mogę Ci coś rzucić na początek.

 

Kwestia najważniejsza - co chcesz osiągnąć? Bo jeśli nie jest to wytrzymałość albo pozbycie się nadmiaru czasu to plan wymaga gruntownej przebudowy.


  • 0

#4
93matejsen

93matejsen

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

W wypowiedzi Prowadzi zawiera się wszystko czego potrzebujesz ale mogę Ci coś rzucić na początek.

 

Kwestia najważniejsza - co chcesz osiągnąć? Bo jeśli nie jest to wytrzymałość albo pozbycie się nadmiaru czasu to plan wymaga gruntownej przebudowy.

chciałem zbudować masę mięśniową i pozbyć się trochę przy tym tkanki tłuszczowej. Czy powinienem bardziej skupić się na treningu obwodowym i skrócić czas przerwy tak do 1min ?


  • 0

#5
93matejsen

93matejsen

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

240 powtórzeń podciągania na sesję... I dziwisz się, że nie ma progresu i łapie stagnacja? 

 

Dużo czytania przed Tobą.

http://kalistenikapo...cznej-mądrości/

ok. dzięki wielkie


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych