Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dzielenie treningu, czy można?

dzielenie trening przetrenowanie planowanie trening dzielony pora treningu czas treningu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Witam, mam pytanie odnośnie podziału treningu, przepraszam jezeli pytanie juz bylo, ale szukalem i nie znalazlem odpowiedzi.

A wiec, chodzi mi o treningi z podzialem na dane partie/cwiczenia, nie obwodowki bo tam pytanie to raczej nie ma sensu. Pytanie jest proste: czy mozna i jakie ma to korzyści/wady podzielic trening ktory zalozmy zajmuje 45min i wykonuje na nim dane cwiczenie np pompki w 4 seriach potem nastepne np podciaganie itd na 2/3 treningi w ktorych robie 1-2cwiczenia oczywiscie tez po 4 serie. Czyli czy trening w ktorym nie robie obwodow roznych cwiczen jedno po drugim tylko dane cwiczenie koncze potem nastepne w seriach mozna dowolnie(oczywiscie w granicach rozsadku) dzielic na wiecej krotszych cykli treningowych posiadajac po prostu wiecej czasu badz tez wiecej krotkich przerw itp? Po sobie zauwazylem ze robiac zamiast 4 cwiczen podczas treningu 2 cwiczenia rano 2 wieczorem jestem w stanie bardziej sie skupic na cwiczonych partiach i samych cwiczeniach niz robiac wszystko podczas jednej sesji ale czy to ma sens i wazne zeby sumarycznie trening sie zgadzal czy raczej takie krotsze treningi po 1-2 cwiczenia zamist 4 badz wiecej nie maja sensu? Bardzo mnie to ciekawi bo duzo latwiej mi skupic sie przez krotszy czas i dac z siebie wszystko niz przez kilkadziesiat minut gdzie niestety nie kazde cwiczenie jestem w stanie wykonac na 100% ;/


  • 0

#2
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Jaki jest twój cel? Po co ćwiczysz?


  • 0

#3
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Moim celem glownym jest sila funkcjonalna, jednak pytam ogolnie tzn, majac trening dzielony badz Fbw, nie obwody, czy podzial treningu oczywiscie w dni treningowe na krotsze cykle cos daje / przeszkadza w osiagnieciu celu (sila) czy jest to kwestia indywidualna. Nie chodzi mi o dobor programu pod siebie a raczej o wypowiedzenie sie osob ktore zapewne wiedza wiecej. Pytanie raczej narodzilo sie z ciekawosci, kiedy np przez wakacje mialem duzo czasu i latwy dostep do wlasnego placyku na dzialce i moglem cwiczyc rano i wieczorem dzielac trening na 2 czesci, jednak cwiczac w ten sposob zaczalem myslec o koncu wakacji i normalnym dniu pracy gdzie takie rozwiazanie przynajmniej u mnie rowniez by skutkowalo gdyz ciezko znalezc mi czas na dluzszy trening i motywacje podczas gdy krotsze duzo latwiej wplesc w normalne zycie i dac z siebie wiecej (przynajmniej mi). Mam nadzieje ze rozwiejecie moje watpliwosci bo oprocz osobistych przekonan nie wiem co o tym sadzic ;)


  • 0

#4
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Jeśli siła, to moim zdaniem spokojnie możesz dzielić. Gdybyś chciał kształtować wytrzymałość, sylwetkę lub schudnąć, to wtedy już nie bardzo.


  • 0

#5
lkowal90

lkowal90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 97 postów

Jeśli chodzi o siłę to możesz dzielić. Ale proponowałbym abyś zapoznał się z książkami Pavla Tsatsouline ,, nagi wojownik, ,,siła dla ludu" w sumie najlepiej wszystkie przeczytać. Rzeka wiedzy :) Dowiesz się jak powinien wyglądać porządny trening siłowy bez przemęczania się i naprawdę z bardzo dobrymi rezultatami. Jako zachęte do kupna tych książek mogę Ci napisać, że rok temu ćwiczyłem 2 miesiące według ksiązki ,,nagi wojownik" wykonywałem wtedy wyciskanie na ławce i podciąganie na drązku. Siła w wyciskaniu w ciągu 2 miesięcy skoczyła mi o 20kg i potrafiłem się podciągnąć na drążku 12 razy więcej po 2 miesiącach. Fdy zaczynałem byłem w stanie podciągnąć się 4 razy:)


  • 1

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Wszystko zalezy od celu, wytrenowania, rodzaju treningu (dokladnie jaki plan) itp.

To nie jest tak, ze kazdy moze dzielic lub nikt nie moze. Sa rozne przypadki.

Musisz wziac pod uwage, ze kazdy trening silowy, czy nawet kilka serii wymaga porzadnej rozgrzewki - 15-20 min. Dzielac trening musisz zrobic 2x rozgrzewke.
Jesli uwazasz, ze nie potrzebujesz rozgrzewki przed treningiem to nie ma co dalej dyskutowac.

Druga sprawa jest rozciaganie po treningu - 10minut. Bez tego miesnie nie sa rozluznione po treningu = nie zaczynaja sie regenerowac w pelni, a co gorsza mozna nabawic sie przykurczy.

Rozpisz dokladnie co i jak chcesz dzielic.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Od razu mowie nie dyskryminuje ani rozgrzewki ani rozciagania po treningu. Dzieki wszystkim za pomoc, rzeczywiscie dodajac rozgrzewke z rozciaganiem trening lacznie zajmuje wiecej choc mniej niz caly normalny (troche, nie duzo ;) )  Mowiac szczerze najbardziej spodobala mi sie opcja pelnego wykorzystywania porankow i nie poswiecania godziny na pelny trening a 20-30 minut przy czym na plus musialbym jeszcze zaliczyc wieksze poklady energii, po prostu bez bcaa (ktore zwyczajowo bralem rano muszac wykonac pelny trening) bylem w stanie w pelni poswiecic sie 2 cwiczeniom.


  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Jesli interesuje Cie sila funkcjonalna to rano mozesz robic resety. 5 minut rockingu przygotuje Cie do crawlingu. W 15minut+5min rozciagania (nie trzeba rozgrzewac sie, bo resety same w sobie sa rozgrzewka prawie, a rozciaganie po takim mini treningu nie musi byc zbyt intensywne) masz kompletna trening wszystkich partii ciala. A po poludniu najwyzej zrobisz po 1 cwiczeniu wariacji pompek, podciagniec i przysiadow.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Na pewno spróbuje, wlasnie czegos takiego szukalem, bo swietnie czuje sie po rannym 20minutowym treningu, dzieki ;) 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dzielenie, trening, przetrenowanie, planowanie, trening dzielony, pora treningu, czas treningu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych