Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Czy nie za dużo ćwiczę + jaka przerwa byłaby odpowiednia

siłownia trening pompki hantle odpoczynek kulturystyka

  • ZamkniÄ™ty Temat jest zamkniÄ™ty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Generał Mateusz

Generał Mateusz

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Cześć wszystkim, nie wiedziałem jak dokładnie sprecyzować nazwę tematu...

 

A więc am pytanie.

 

Czy nie ćwiczę za dużo i za ciężko? Moje treningi wyglądają następująco. Poniedziałek, Środa i piątek ćwiczę w następujący sposób:

 

dFxKAoQ.jpg

 

Natomiast we Wtorek, Czwartek i Sobotę Podciągam się na drążku różnymi stylami z obciążeniem + biegam wieczorami.

 

ĆwiczÄ™ tak od ponad pół roku z tym, że wczeÅ›niejsze plany treningowe miaÅ‚em troszkÄ™ luźniejsze, typu Trening Spartakusa i inne, od paru miesiÄ™cy jednak stosujÄ™ ten co na obrazku. Czy nie ćwiczÄ™ za dużo i czy mogÄ™ zrobić sobie przerwÄ™ np miesiÄ…c, czy to bÄ™dzie za dużo? ĆwiczÄ™ bez żadnych odżywek, wspomagaczy, przyspieszaczy i innych dupereli. Zastanawiam siÄ™ czy warto zrobić przerwÄ™ do wrzeÅ›nia i zacząć ponownie hardkorowo + treningi Karate K, Maj taj + mma, caÅ‚y tydzieÅ„ zawalony tym bÄ™dzie. Treningi tak ciężkie bo chcÄ™ siÄ™ dostać do zawodowych walk, ale mniejsza o to, każdy ma tam jakieÅ› swoje marzenia. Skupmy siÄ™ na moich dwóch pytaniach. 

 

Pozdrawiam. 

 

PS: tak jak na obrazku pompki + hantle, wszystko jest na jednym treningu bez żadnych przerw, ogólny czas realizacji około 3 godzin.

Np. fleczer i inni, tacy jak Jeff Seid wypowiadali się, jeżeli przychodzisz na siłownię na godzinkę, to możesz nie przychodzić w ogóle, jeśli ćwiczysz 3 razy w tygodniu, możesz nie ćwiczyć w ogóle. Spartans NEVER retreat, Spartans never surrender.

+ dla relaksu, fajny filmik by nie było tak nudno, zawsze jakaś motywacja dla Was.
https://www.facebook...eater<br><br> UWAGA: Jeżeli jesteście zwykłymi gości, którzy nie zatapiają się w to całkowicie, tylko robią to rekreacyjnie, to nie udzielajcie odpowiedzi, bo nie jesteście po prostu gotowi do takich treningów i nie macie wiedzy. Proszę o odpowiedzi jedynie tych, którzy żyją sportem i dążą do kariery sportowej, typu sztuki walki, fitness modeling, bodyweight euro sport itd.


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Witaj,

 

oczywiÅ›cie, że to za dużo co robisz. Nie wiem skÄ…d taki plan wziÄ…Å‚eÅ› i kto pomagaÅ‚ Ci go uÅ‚ożyć, ale masz kilka wersji pompek, a gdzie podciÄ…ganie na drążku? 

 

http://kalistenikapo...cznej-mądrości/

przeczytaj dokładnie pigułkę. W niej są odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

A co do "Fleczera" to nie jest on żadnym autorytetem w dziedzinie treningów. Może i ma swoich zwolenników i fanów, ale wynika to bardziej z gÅ‚upkowatego przedstawienia swojej osoby, niż z wiedzy anatomicznej itp. 

Owy Fleczer wspominaÅ‚ kiedyÅ›, że nie istnieje coÅ› takiego jak przetrenowanie. Dziwne, bo wielu zawodowych sportowców osiÄ…ga ten stan specjalnie i dziÄ™ki temu osiÄ…gajÄ… lepsze efekty. 

 

Dodatkowo, jeÅ›li chcesz ukierunkować trening pod sztuki walki, to pogadaj z trenerami sztuk walk w jaki sposób ma wyglÄ…dać owy trening. 


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Generał Mateusz

Generał Mateusz

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Mam jeszcze takie pytanie, bo tutaj ktoś dziwnie napisał:

,,Pompki głową w dół (nogi na podwyższeniu) 4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.''

Czyli np. 5 serii na maksa?

 

Pomóżcie mi to ogarnąć :-/ dziwnie to jest rozpisane...

1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Pompki na taborecie(F)-3-4 serie x do zmęczenia
4.Pompki boczne(rys.7)2-3serie x do zm.
5.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
6.Pompki w podporze tyłem(G)2-4serii x do zm.
7.Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
8.Wspiecia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.

 

wziÄ™te z tej strony: http://www.kulturyst...ng_domatora.asp

To wygląda mniej więcej tak?

<a href='http://someimage.com...border='0'></a>
 


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Kolejny plan bez sensu.

Pompki czyli ruch pchajacy to tylko czesc podzialu cwiczen w kalistenice.

Brakuje podciagniec czyli ruchu ciagnacego. Obowiazkowo dorzuc do planu.

A dodatkowo co z core? Przeciez to prawie 60% naszego ciala. Bez treningu core bardzo szybko nabawisz sie kontuzji.

I nigdy nie cwiczymy do upadku miesniowego. Ani to dobre na sile, ani na hipertrofie.
Zawsze trzeba zachowac 1-2 powtorzenia zapasu.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Generał Mateusz

Generał Mateusz

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Pytałem się jak rozumiecie tą rozpiskę, a nie o kontuzję bo ćwiczę ponad pół roku i nie mam żadnych kontuzji, a znajomi pytają się czy biorę jakieś dopalacze na siłę i sylwetkę...

A jak już taki post, że trening bez sensu, to można byÅ‚oby coÅ› polecić, a ja bym sobie to rozpatrzyÅ‚. 


  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Przed ostatanie zdanie bylo odpowiedzia na Twoje pytanie.

Nie tylko przykladowy plan, ale cala wiedze jaka jest na tym forum wstawilem w pierwszej odpowiedzi. Niestet jest to okolo 200 stron a4, ale nie ma drogi na skroty.

A skoro uwazasz, ze Twoj plan jest dobry to nim cwicz. Nie rozumiem kompletnie sensu pisania postu z pytaniem o ocene i negowania uzyskanej odpowiedzi :(

Czasami czuje sie jak Don Kichot walczacy z wiatrakami

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Oczywiście, że można ćwiczyć do upadku mięśniowego, nic nie stoi na przeszkodzie, wiele osób tak ćwiczy i wiele osób to poleca, tak samo jest z wielopowtórzeniowymi seriami, całe forum się uparło na 5x5 i się w tym zamykają.

 

Ja bym polecił przede wszystkim określić sobie cel i wtedy układać plan.


  • 1

66668745.png


#8
Struc

Struc

    Advanced Member

  • ZasÅ‚użony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

1h rzetelnego treningu bez obijania siÄ™ to max - nie liczÄ™ rozgrzewki i rozciÄ…gania

 

dłuższy trening nie ma sensu, po prostu przynosi marne efektów - organizm jest za bardzo zmęczony i wyczerpany

 

wybierz po 2 lub 3 różne ćwiczenia na push, pull i nogi oraz po 2 na brzuch i prostowniki

nic więcej ci nie trzeba oprócz sensownej progresji

 

to że nie miałeś kontuzji przez rok nic nie znaczy - jutro możesz mieć


  • 0

...


#9
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Seth zgadzam sie, ze mozna stosowac trening do upadku, ale nikt nie poleci tego, aby wykonywac go na kazdym treningu.
Tym bardziej nikt nie poleci tego rozwiazania osobie poczatkujacej, ktora nie dostrzeze cienkiej granicy miedzy efektywnym treningiem, a zwyklym przemeczeniem.

O wysokopowtorzeniowych seriach nie pisalem, ze sa dobre czy zle, bo tak jak slusznie zauwazyles nie zostaly okreslone cele, ktore sa najwazniejszym skladnikiem planu treningowego.

Pytajac ogolnikowo o plan, otrzymuje sie ogolnikowa odpowiedz.
Plan nie ma sensu, chyba ze ktos chce bic rekordy w pompkach lub uczestniczyc w zawodach z nimi zwiazanym, choc i tak bedzie to dazenie do uposledzenia ukladu ruchowego, poniewaz skupiamy sie na miesniach pchajacych, a nasze cialo to nie tylko triceps, klata i barki (w duzym uogolnieniu).

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#10
Szpytek787

Szpytek787

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Kolego ja trenuje a raczej trenowalem judo, tak dosc dosc, w kazdym razie judo to sport typowo silowy i tutaj trening ukierunkowywalem zawsze na sile. Najlepsze efekty mialem przy 1-2 cwiczeniach wielostawowych na partie, przykladowy trening mogl by wygladac tak:
Pompki w staniu na rekach
Dipy
Wyciskanie sztangi lezac/pompki
Podciaganie szerokim nachwytem
Podciaganie waskim nachwytem
Wznosu nog w zwisie
Cos na prostownik grzbietu (np. Dzien dobry, mostki, wznosy tulowia lezac na brzuchu)
Pistolety

Po za tym treningi w wiekszosci maja byc kondycyjne bo sila jest calkowicie nie potrzebna jesli spuchniesz po 3 minutach ;)

Ps. Nie gwarantuje rewelacyjnych rezultatow to sa moje obserwacje i dotycza tylko i wylacznie mojej osoby ;)
  • 0

#11
Generał Mateusz

Generał Mateusz

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Dziwne odpowiedzi, chociaż niektóre mają sens, może jedynie ta z upośledzeniem ruchowym.

Jak widać ćwiczycie tylko dla zabawy, nie chcecie brać udziaÅ‚u w mistrzostwach, pokazach i zarabiać dużych pieniÄ™dzy w poÅ‚Ä…czeniu siÅ‚y (kalisteniki) + innego sportu co daje super jedność. NaczytaliÅ›cie siÄ™ jakiÅ› poradników zamiast oglÄ…dać swój organizm. 

 

Jak Wy sobie ćwiczycie godzinkę, to my podziękujemy Wam, rekreacyjnie, okej można, bez większych efektów życiowych.

Dajmy np. Hannibal for King, czy strona https://www.facebook...ref=ts&fref=ts 
Ile razy byÅ‚ wypowiedzi od nich czy od :wub: Rusków :wub:  że po godzince Waszego treningu to dopiero rozgrzewajÄ… siÄ™ mięśnie do ostrej pracy , NO PAIN NO GAIN. Starożytni Rzymianie, Sparta,  i inni. Przecież oni tym żyli, praktycnzie caÅ‚e dnie spÄ™dzali na ostrych treningach, walkach, a Wy w godzinke 3 razy w tygodniu chcecie to osiÄ…gnąć... Proponuje odÅ‚ożyć te książki i spojrzeć prawdzie w oczy. KtoÅ› napisaÅ‚, że powinienem doÅ‚ożyć do tego podciÄ…ganie, także jeÅ›li nie macie tego punktu jak w każdym innym regulaminie forum, to proponuje go dodać: ,,Czytać ze zrozumieniem'' napisaÅ‚Ä™m, że siÄ™ podciÄ…gam i biegam, a co do aerobów takich jak poszczególne partie mięśni brzucha, nóg, stabilizujÄ…cych nie uwzglÄ™dniÅ‚em tego, pomyÅ›laÅ‚em, że to jest oczywiste, bo co za idiota robi same pompki... Po tym caÅ‚ym treningu co jest na samej górze, nawet nie jestem zmÄ™czony i czuje niedosyt. Postaram siÄ™ znaleźć u kumpla na komputerze (nagrywaÅ‚) filmiki z Californi, jak byliÅ›my na zebraniu, zawodach w tych dziedzinach. OczywiÅ›cie, tak siÄ™ przygotowaÅ‚em, że zrobiÅ‚em tylko 106 czystych pompek, wiedziaÅ‚em, że za maÅ‚o siÄ™ przykÅ‚adaÅ‚em, bo posÅ‚uchaÅ‚em gÅ‚upiego koleżki, który zrobiÅ‚ 86, pierdzieliÅ‚ od rzeczy tak jak Wy, zamiast posÅ‚uchać trenera, to ja jemu zaufaÅ‚em... Nie ważne, też siÄ™ naczytaÅ‚ jakiÅ› dziwnych książek zamiast czerpać informacjÄ™ od prawdziwych gladiatorów. Prócz tego mieliÅ›my planche, pompki w stanie na rÄ™kach i inne, znajde, to pokażę  :blink: 
 

Spójrzcie z góry na Was

Wy = Godzinka... Waszego treningu co dobrze nie można wszystkiego wyćwiczyć rozgrzać, bo zapewne rozgrzewke macie 15 minut i rozciaganie jak trening to godzinka...

Starożytni Gladiatorzy całe dnie... :huh:

 

Chciałem z kolegą zobaczyć kto jest w ogóle na tym forum i jacy ludzie, wszystko wiadomo. Nie długo będzie niespodzianka na forum i Facebook od nas wraz z.... Zobaczycie.

 

Pozdrawiam.


  • 0

#12
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Skoro chcesz ćwiczyć jak zawodowiec, to ucz siÄ™ od zawodowców i trenerów. Na tym forum takowych nie ma lub siÄ™ nie ujawniajÄ…. 

Każdy z nas ćwiczy dla siebie, własnego zdrowia, dobrego samopoczucia.

 

Kompletnie nie rozumiem Twojej prowokacji. Chciałeś pokazać, że jesteś "lepszy", bo ćwiczysz więcej? Że jesteś lwem pośród owiec?

Ja, jak i wielu na tym forum speÅ‚nia siÄ™ życiowo, a trening jest tylko dodatkiem. 

 

Porównanie ludzi pracujących zawodowo po 8-12h dziennie, mających dzieci, obowiązki domowe, żonę itp do spartiaty, którego jedynym zajęciem było doskonalenie swojego ciała, aby efektywniej walczyć, jest po prostu żenujące i infantylne.

 

Temat zamykam, ponieważ nie wnosi nic do treningów, a jest jedynie subiektywnym opisem wÅ‚asnych przemyÅ›leÅ„ autora. 

Jeśli ponownie autor będzie miał ochotę podzielić się z nami swoimi myślami oraz treningami proszę o założenie dziennika treningowego w odpowiednim dziale.


  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siłownia, trening, pompki, hantle, odpoczynek, kulturystyka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych