Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kontuzja-ból w mostku

kontuzja trening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
krzysiek23123

krzysiek23123

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 65 postów

Siema. Na początek: nie wiem czy to dobry dział, mam nadzieję, że tak.

3,5 miesiąca temu zrobiłem flagę chwytaną na framudze i poczułem ból w mostku, potem (po zejściu z framugi) czułem coś w rodzaju mocnego ucisku. Prawdopodobne przyczyny to: mocne przyciśnięcie mostaka do framugi i brak odpowiedniej rozgrzewki. Po 1,5 miesiąca stwierdziłem, że wypadałoby pójść do lekarza. Pierwsza lekarka stwierdziła, że mogę sobie voltarenem smarować i ona nic nie może zrobić. Od drugiej dowiedziałem się, że jestem delikatny, ale dała skierowanie do chirurga dziecięcego (w październiku będę miał 17 lat). Chirurg mnie przebadał i stwierdził, że to naciągnięcie i powiedział żebym całkowicie przerwał trening (wcześniej ćwiczyłem pistolety i takie ćwiczonko na plecy, przy którym klata w ogóle nie pracuje) na tydzień i jak nie przejdzie to żebym przyszedł jeszcze raz. Jakaśtam poprawa była (kontyzja się wygaja tylko strasznie wolno), więc stwierdziłem, że nie ma potrzeby żeby iść ale minęły kolejne 2 tygodnie i nic. No to się zarejestrowałem i kiedyśtam mam kolejną wizytę. Ostatnio zdarzyło mi się wywalić, poleciałem w tył i podparłem się rękami. Ból się nasilił. Pytania:

1. Rozciągać się czy nie?

2. Resety w tej sytuacji pomogą?

3. Czy są jakieś ćwiczenia które mi nie zaszkodzą (pistolety, to coś na plecy co nie wiem jak się nazuwa i co jeszcze?)?

4. Wszędzie piszą że trzeba ćwiczyć też mięśnie antagonistyczne. Czy jeśli (po konsultacji z lekarzem) zacznę spowrotem ćwiczyć plecy, a nie mogę ćwiczyć brzucha, to będę miał w związku z tym jakieś problemy?


  • 0

#2
Quaku

Quaku

    ,,Więcej , mocniej,bardziej "

  • Użytkownik
  • 94 postów

Najlepiej znajdz jakiegos chirurga dobrego i on ci powie co i jak, po drugie masz 16 lat twoj organizm jeszcze rosnie to oznacza ze kosci nie sa w pełni mocne po nic nie rozciagaj bo przy urazie to tylko moze zaszkodzic ,zrob reset i kup sobie soli bocheńskiej i bierz w niej kąpiel to pomoże troche w urazie 


  • 1

#3
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

3.5 misiaca boli cie... cos , bo w sumie z tego co piszesz to zadna konkretna diagnoza nie padla.

 

Nie wydaje ci sie ze cos jest bardzo nie halo skoro boli cie tak dlugo?

 

Idziesz do lekarza i nie wychodzisz dopoki sie nie dowiesz co ci jest - po to jest lekarz. Troszke podkoloruj jak bardzo cierpisz , wtedy raczej nie uslyszysz - nie cwicz to przejdzie.


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kontuzja, trening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych