Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wielka szóstka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
seniorita1

seniorita1

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
Witam. Mam pytanie co do wielkiej szóstki z książki "skazany na trening". Czy w czasie jednej sesji treningowej mam wykonywać każdy punkt z wielkiej szóstki czy w jeden dzień pompki(oczywiście zaczynając od kroku pierwszego) a w drugi przysiady itd?
  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Jest to dokładnie rozpisane na stronie 322 "Świeża krew". Jeśli chcesz ćwiczyć wg książki, to wykonujesz każde ćwiczenie na osobnej sesji.

 

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pierwsze kroki wykonywał na tej samej sesji 3-4x w tygodniu. Po prostu Wade trochę aż za bardzo uprościł początki. Wyznaję zasadę "więcej nie oznacza lepiej", ale Wade przeszedł w skrajność wg mnie. 


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
seniorita1

seniorita1

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Ok, doczytam. A czy moglbym robic na poczatku, w czasie jednej sesji wszystkie poczatkowe cwiczenia 'wielkiej szostki'(pompki, przysiady, podciagniecia, wznosy nog, mostek,pompki na rekach)?? Bo jestem wysportowany i nie byloby zadnego problemu z nimi..a chyba nawet strata czau;p a i jeszcze jedno, jak wykonam prog poczatkujacy w np. pompkach to moge w tej samej sesji robic od razu prog zaawansowany? Caly czas chodzi mi o te z pierwszych cwiczen do punktu 4.


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Jak możesz numeruj swoje pytania. Będzie łatwiej odpowiedzieć :)

 

 

 A czy moglbym robic na poczatku, w czasie jednej sesji wszystkie poczatkowe cwiczenia 'wielkiej szostki'(pompki, przysiady, podciagniecia, wznosy nog, mostek,pompki na rekach)??

Odpowiedzi już udzieliłem

 

 

jak wykonam prog poczatkujacy w np. pompkach to moge w tej samej sesji robic od razu prog zaawansowany? 

 

Nie kombinuj hehe

Nie słuchaj wewnętrznego "ego", które zawsze pcha nas dalej i dalej i dalej. Pokornie rób to co sobie założyłeś przed treningiem. Jeśli zrobiłeś to co założyłeś, to ustanawiaj cele, ale na następny trening.

Nie rób nigdy czegoś nadprogramowo. Lepiej zakończyć trening z uczuciem, że zrobiłeś za mało, niż z kontuzją lub "zakwasami", bo zrobiłeś za dużo.

 

Dodatkowo, jeśli nie posiadasz wiedzy książkowej oraz nie potrafisz odczytywać znaków, jakie daje ciało, to zaufaj innym i nie rób nic na własną rękę, ponieważ w większości przypadków zakończy się to kontuzją, przetrenowaniem, a co najgorsze rezygnacją z treningów.

 

Przeczytaj dokładnie całego skazanego. Od deski do deski. Zawarta w nim wiedza sama w sobie powinna odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Dodatkowo czytaj nasze forum, ponieważ na temat Skazanego jest wydzielony osoby temat, a nawet dział  TUTAJ  oraz inny tematu TUTAJ

 

Pamiętaj, że Skazany to tylko pierwszy krok, który każdy musi wykonać na drodze do "piękna oraz siły".


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
seniorita1

seniorita1

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Ale jak w "swieza krew" jest w poniedzialek 2-3 serie pompek i wznosow nog, ale jakie 2-3 serie mam robic jak prog poczatkujacy ma 1 serie 10 powtorzem...o co z tym chodzi?;/


  • 0

#6
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Nie sugerowałbym się liczbami które są zapisane w Skazanym. Daj sobie po prostu 1-2 miesiące na opanowanie każdego z kroków bez skupiania się na cyferkach bo nie o to w tym chodzi.


  • 0

#7
frrancuz

frrancuz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 101 postów

A wystarczyło przeczytać to:

http://kalistenikapo...any-na-trening/


  • 0

#8
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Nie sugerowałbym się liczbami które są zapisane w Skazanym. Daj sobie po prostu 1-2 miesiące na opanowanie każdego z kroków bez skupiania się na cyferkach bo nie o to w tym chodzi.

Nie poświęcałbym tyle czasu na pierwsze kroki, w ogóle według mnie określanie z góry ile czasu poświęce na dany krok jest zbędne i do niczego nie prowadzi. Po osiągnięciu założonego celu w konkretnym kroku i opanowaniu go dobrze technicznie idź dalej.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych