Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

siła z układu ;D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
goryl55

goryl55

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

co myślicie o treningu izometrycznym ? Pytanie mi na myśl się nasuneło bo poczytałem o szympansach. Są silniejsze od ludzi 4-6 krotknie choć przeciętny szympans nie osiąga więcej niż 165cm i wage 70kg lecz są to masywne zwierzęta. Ich siła pochodzi głównie z układu nerwowego ponieważ przy ciosie wykorzystują ( "głębrze mięśnie" to jest takie coś że człowiek używa np. siły z pleców 40% a szympans 90%) sorrki że tak się "mądrze" ale myśle że was to też troszke zainspiruje :P. A trening izometryczny pobudza te głębsze mięśnie podam za przykład np Aleksander Zass. Miał podobne warunki fizyczne a siłę potwora. Więc co myślicie o takich ćwiczeniach izometrycznych ktoś z was je stosował jakiś wzrost siły?? zauważył?? :). Układ nerwowy u człowieka pobudza też dana sytuacja np. za przykład podam historie z życia, mój szef był ratownikiem to gdy ratował chłopaka to go tak mocno ścisnoł że szef nie mógł ruszać ręką mało tego miał takiego je.bi.tn.ego krwiaka. Więc jaka sądzicie takie psychiczne nastawienie pozwala wygenerować większą siłę jak ktoś tak trenuje to prosze o spostrzeżenia ;D Podacie jakieś pzykłądy trudniejszych ćwiczeń iometrycznych?? :D

Załączone pliki


  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

W treningu gimnastycznym i kalistenicznym izometria to połowa ćwiczeń. :)


  • 0

66668745.png


#3
goryl55

goryl55

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

W treningu gimnastycznym i kalistenicznym izometria to połowa ćwiczeń. :)

Ale nie o to mi chodzi mi chodzi o takie coś jak napinanie przez np 15 sek.imw02.jpg


  • 0

#4
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

No właśnie o tym mówię :P

Izometria to izometria, bez znaczenia, czy napinasz się leżąc w łóżku, czy robiąc jakąś pozycję statyczną. :)


  • 0

66668745.png


#5
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

izometrię możesz dokładać do każdego ćwiczenia dynamicznego, np. zatrzymując się w wybranej fazie ruchu na kilka sek. (ja na oddechy liczę takie zatrzymania)

 

planki na środek ciała, czyli różne podpory przodem i tyłem możesz robić w międzyczasie lub po treningu

 

chyba nie ma sensu robić osobnego treningu izometrycznego. lepiej połączyć to z treningiem dynamicznym


  • 0

...


#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Jest sens, trening izometryczny często jest dużo cięższy niż dynamiczny, więc spokojnie można wystosować osobną jednostkę treningową na ćwiczenia izometryczne.


  • 0

66668745.png


#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ale nie o to mi chodzi mi chodzi o takie coś jak napinanie przez np 15 sek.imw02.jpg

ja napinam czasami po treningu głównym bądź po kilka powtórzeń między ćwiczeniami i seriami używając gumy elastycznej, i staram się napinać pod każdym kątem oraz w każdej możliwej pozycji, aby siła rozwinęła się równomiernie

czasami generuję maksymalne napięcie i wtedy trzymam nie dłużej niż 10s, ciężki trening, ale i skuteczny, czasami robię rozciąganie gumy z mniejszym oporem, testuj, baw się, korzystaj i wyciągaj wnioski ze swoich treningów i ćwiczeń ;p

 

również czasami na rozgrzewkę po skakance robię trening z gumami

 

poczytaj o treningu izometrycznym Bruce'a Lee


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

oczywiście, jak ktoś chce, to jest sens robić osobny trening. z mojego punktu widzenia nie ma sensu


  • 0

...


#9
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Sporo osób tak robi. Trzy dni solidnego treningu "pełnowymiarowego", a w dni wolne statyki.


  • 0

66668745.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych