Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

siła dla ludu, brak progresu

siła siła dla ludu program plan wyciskanie martwy ciąg

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
adidiii

adidiii

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

od około 2 lat ćwiczę programem siła dla ludu i miałem świetne efekty- w wyciskaniu na ławce zyskałem dodatkowe 45 kg a w martwym ciągu +60 kg. jednak ostatnimi czasy program przestał działać. na początku ćwiczyłem podstawowym programem tzn. 100%x5 , 90%x5, ćwicząc 6 razy w tygodniu, stosowałem wymiennie wszystkie rodzaje cyklów schodkowy, liniowy,falowy, później przerzuciłem się na ''niedziwiedzia'' robiąc 100%x5, 90%x5, 80%x10, wykonywałem go 4 razy w tygodniu.

wszystko było OK jednak później mój progres zaczął spadać, musiałem robić 2 czasami 3 cykle aby dodać 2 kg do wyciskania (z martwym ciągiem nadal idzie mi dobrze i są efekty). w końcu po zrobieniu 4 cyklów nie było żadnych wyników, więc przerzuciłem się na inny program z więcej niż body building. kiedy wróciłem do cyklów progres na chwilę wrócił, jednak nie trwało to długo, znów stoję w miejscu. Co powinienem zrobić. czy mam wrócić do podstawowej wersji cyklów tzn 100%x5 90%x5 i ćwiczyć w każdy dzień (ale zależy mi też na masie) ? pomóżcie !!


  • 0

#2
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Nie oczekuj ze progres bedzie trwal w nieskonczonosc i do tego bedzie mega duzy. Z czasem jest coraz ciezej dorzucic dodatkowe kg na patyk.

Na poczatku kilkadziesiat kg na rok bezproblemowo ale z czasem chociaz kilka kg na rok jest wyczynem.

 

Mozesz pokombinowac:

 

1.Wiecej zarcia - nie wiem jak sie odzywiasz, ale skoro tez masa cie interesuje to pamietaj ze ilosc zarcia trzeba zwiekszac wraz ze wzrostem masy

2.Wolne - wolne od treningow, nie wiem czy kiedys robiles , kiedy ostatnio, ale co kilka tyg. przydaje sie zrobic kilka ( a nawet kilkanascie , w zaleznosci od intensywnosci treningow ) dni calkowicie wolnych od treningow silowych

3. Zmniejszyc intensywnosc treningow i zobaczyc co sie bedzie dzialo

4. Sen , regeneracja - moze za malo ?

 

Musisz sam pokombinowac , bo tak to ciezko powiedziec gdzie lezy przyczyna braku postepow.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siła, siła dla ludu, program, plan, wyciskanie, martwy ciąg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych