Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Od czego zacząć ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

ok ten rozklad co napisalem to będzie dobry? bo na siłowni będę machać bez planu będę robić ćwiczenia cały czas inne żeby zaskakiwać mięśnie. A jakie ćwiczenia to mogą być żeby robić ich tylko 5 powtórzeń ?


  • 0

#22
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Ściągnij sobie skazany na trening, książka jest dostępna w pdf na chomiku czy gdzieś indziej, tam jest po 10 rodzajów ćwiczeń dla pompek, podciągnięć, przysiadów, mostków, pompek w staniu na rękach i wznosów nóg. Są ułożone według trudności, a ponadto jest bardzo dokładnie opisane jak wykonywać technicznie te ćwiczenia, miłej lektury.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#23
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Musisz sam popróbować, u mnie np w podciąganiu to było ostatnio podciąganie z 8 kg obciążeniem , teraz lżejszy tydzień a w poniedziałek spróbuje 10 kg. Plan wydaje się ok. Na siłowni też możesz te 5 x 5 sobie robić .No właśnie , skazanego sobie kup/ ewentualnie ściągnij sobie z chomika  :D .Nagi wojownik też dobra lektura, polecałem Ci ją już  w pierwszym poście ;)


  • 0

#24
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Długie to jest xd?


  • 0

#25
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

 

 

Długie to jest xd?

Rozbawiłeś mnie   :lol:  :lol:  sporo tam obrazków myślę że powinna Ci się spodobać. A tak zupełnie poważnie to skazany około 200 stron a nagi wojownik chyba 100 parę , ale tak jak mówię , dobrze się czyta i jest sporo obrazków.


  • 0

#26
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Ok zobacze :D


  • 0

#27
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

A mam kilka pytan jeszcze. Jakbym robil pompki i brzuch codziennie to lipa będzie? czy lepiej robić tak jak rozpisałem i w jeden dzien dopompowac ile wejdzie? A tą książkę dostanę w bibliotece?


  • 0

#28
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Ćwiczenie codziennie tej samej partii mięśniowej nie jest dobre, każdy mięsień musi mieć czas na odpoczynek i naprawę uszkodzonej struktury.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#29
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Poniedziałek: Siłownia

Wtorek:Wolne

Środa:Kalistenika

Czwartek:Siłownia

Piątek:Wolne

Sobota: Kalistenika

Niedziela: Wolne

 

A taki trening jakbym wykonywal 2x na tydzień?

Podciąganie podchwytem
Podciąganie Nachwytem
Dipsy na poręczach
Pompki rozstaw rąk szeroki
Pompki rozstaw rąk wąski
ABS II
Przysiady z ciężarem lub Spacer Farmera.

  • 0

#30
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Poniedziałek: Siłownia

Wtorek:Wolne

Środa:Kalistenika B

Czwartek:Siłownia

Piątek:Wolne

Sobota: Kalistenika A

Niedziela: Wolne

 

Kalistenika A:

Podciąganie podchwytem
Podciąganie Nachwytem
Dipsy na poręczach z ciężarem
ABS II
 
Kalistenika B:
Pompki rozstaw rąk szeroki
Pompki rozstaw rąk wąski
Przysiady z ciężarem lub Spacer Farmera.
ABS II

  • 0

#31
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Może spróbuj takiej kombinacji:

A:

-podciaganie podchwyt

-pompki szerokie

 

B:

-podciąganie nachwyt

-pompki wąskie

 

a reszta bez z zmian. Myślę że lepiej by ci było wtedy robić 5x5 jakbyś zrobił taki manewr. Spróbuj połączyć w pary podciągania i pompki. Te ćwiczenia nie koliduje ze sobą. Dipsy będziesz robił wąsko czy szeroko?


  • 0

#32
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Dipsy nie będę robił na drążku tylko na krzesłach. Ja nie będę ćwiczył z tym 5x5 tylko 5 seriami ze strony 100pompek.pl Kolega ćwiczy już od połowy ferii i ponad 70 pompek w serii. A ten plan a moim zdaniem jest git bo jak zrobie  te podciągania i potem miałem jeszcze robic pompki to już nie mialem siły ale jak po podciąganiu robie dipsy to jest git Dzisiaj zestaw B to zobacze może coś zmienie


  • 0

#33
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Ok, ja tylko zasugerowałem. Rób jak chcesz.  Przepraszam że zapytam ,do czego Ci potrzebne te 70 odwalonych pewnie na szybko i niechlujnie pompek?? Nie większy szpan jak zrobisz 5 wolniutkich , płynnych , czystych technicznie ale na jednej ręce? :P


  • 0

#34
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Na jednej ręce nie zrobię ani jednej xd.


  • 0

#35
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Mam na oku olimpu Vita-min i kiedy i ile tego brać?


  • 0

#36
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Na jednej ręce nie zrobisz ani jednej pompki bo są bardzo trudne, ale stopniowo utrudniając warianty pompek dojdziesz do nich. A robiąc 70 pompek zrobisz tylko wrażenie na ludziach, którzy o treningu nie mają pojęcia i nic więcej Ci z tego nie przyjdzie. Decyzja Twoja :)


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#37
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Ale jak koleś robi 70 pompek to nie tylko dla szpanu tylko siłe i wytrzymałość też zdobywa .. 70 pompek z niczego się nie bierze ;p


  • 0

#38
charset

charset

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Ktoś kto robi 70 pompek (ciekawe jak z techniką) może nie powalać siłą. To specyficzna wytrzymałość, kiepsko przekładająca się na inne ćwiczenia.


  • 0

#39
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

No wiesz typo waży 60 kg i rwie na klate 70 kg więc coś w tym jest. A ćwiczy pompki codziennie + 2 dni silowni


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych