Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Od czego zacząć ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Siema.

Ćwiczyłem rok na siłowni ale chcę spróbować kalisteniki. I nie wiem od czego zacząć dietę mam wszystko jest ale treningu nie ma. Czekam na wskazówki :D Jak dotąd to zaczełem od niedawna robić pompki . Treningiem ze strony 100pompek.pl 


  • 0

#2
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Na początek zacznij robić podstawowe ćwiczenia, pompki, przysiady, podciągnięcia na drążku, wznosy nóg.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#3
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Też zaczynałem od robienia samych pompek i wciągnęło mnie :) Każdy trening trzeba zacząć od zaznajomienia się z techniką wykonywania ćwiczeń i ułożenia planu pod konkretne cele. Przeczytaj najpierw coś, skazanego na trening ,lub nagiego wojownika.


  • 0

#4
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Dobra a ogolnie to ile mam robic te pompki i przysiady i jak je rozpalanowac ze np 1 dzien pompki drugi brzuszki 3 przysiady itd?


  • 0

#5
ZygaKarol

ZygaKarol

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 postów

Wszystko masz na forum , wez uzyj glowy i poszukaj troche . Masz setki podwieszonych tematow -poswiec 2-3 dni i sie wyedukuj. Potem wroc i zapytaj czy ktos moze pomoc w korekcie treningu a nie w ulozeniu. 


  • 3

#6
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

ok


  • 0

#7
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

A mógłbyś dać link do tych tematów podwieszonych bo ja nie ogarniam tego forum :P?


  • 0

#8
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów

Masz dużo gotowych treningów ze strony Madbarz.
http://kalistenikapo...um/141-trening/ - poczytaj tutaj

http://kalistenikapo...-pomoc-pytania/ - tutaj było pełno tematów od czego zacząć.Jak kolega wyżej pisał 2-3 dni czytaj,edukuj się.Ułóż jakiś plan, ewentualnie skorzystaj z madbarz.


  • 1

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#9
ZygaKarol

ZygaKarol

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 postów

Forcer dodaj punkt dla deryla za pomoc :) taki zasady i powodzenia w treningu :)


  • 0

#10
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Ok będę robił codziennie pompki brzuszki podciąganie przysiady po 5 seri każdego i będe zwiększał codziennie ilość powtórzeń co wy na to? i 2 razy w tygodniu silownia


  • 0

#11
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Nikt Ci nie pomoże dopóki ty nie napiszesz co chcesz osiągnąć. Może inaczej.. jaki jest twój cel? dlaczego zdecydowałeś się na trening ? chcesz nabrać masy/ zrucić parę kilo .. zbudować siłę/wytrzymałość ? Nie możesz do tego podchodzić ot tak . Trenowanie codziennie tej samej grupy mięśniowej zwłaszcza przy dużej liczbie powtórzeń nie jest rozsądne, musisz uwzględniać to że stawy i mięśnie potrzebują regeneracji, bo podczas regeneracji powstają nowe włókna mięśniowe i połączenia nerwowe .

Połączenie ćwiczeń z masą ciała i siłowni jak najbardziej tak, wydaję się to ciekawym pomysłem. Jednak trzeba  wszystko sensownie połączyć żeby to było efektywne i służyło osiągnięciu twoich celów.


  • 1

#12
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Mój cel to nabrać masy ;]


  • 0

#13
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Zamiast brzuszków jeśli masz na myśli wznosy tułowia do kolan proponuje Ci wznosy nóg jest to zdrowsze dla kręgosłupa i efektywniejsze ćwiczenie. Można je wykonywać leżąc na podłodze albo wisząc na drążku, pierwszy wariant jest łatwiejszy więc możesz od niego zacząć.

Robienie 100 pompek na raz daje jedynie wytrzymałość, pomyśl o innych wariantach pompek, które są trudniejsze np. pompki wąskie czy nierówne, na jednej ręce, z uniesionymi nogami itp.

Musisz też jeść odpowiednio dużo i zdrowo jeśli chcesz nabrać masy.


  • 1

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#14
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

dieta jest git tylko ten trening nie wiem jaki no bo tutaj nie widze takich typowych poradnikow tylko system jakiś 5x5 i inne rzeczy a takiego tutoriala jak układać trening czy coś no to nie widze.


  • 0

#15
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

System 5 x 5 to właśnie jeden z przykładów planu treningowego ;)  powinieneś się zainteresować tym systemem , bardzo efektywnie wpływa na wzrost siły i masy mięśniowej.

Treningiem kalistenicznym nie zdobędziesz takiej masy jak typowi pakerzy w siłowniach , wypracujesz bardziej taką szczupłą umięśnioną atletyczną sylwetkę. W pewnym momencie wzrost masy zastopuje i nie przekroczy pewnego progu - tego najbardziej optymalnego.Taka najbardziej optymalna waga to troszkę mniej niż 2 ostatnie cyfry wzrostu, przykładowo 180 cm -ok 80 kg (przy założeniu że to będzie w większości masa mięśniowa ,a nie smalec ;) ) .

Ok , teraz trening.. kolego wybierz sobie po jednym ćwiczeniu na każdą grupę mięśniową: przykładowo : pompki, pompki w staniu na rękach(na razie samo stanie na rękach jako ćwiczenie statyczne), przysiady, mostki , podciągania, i jakieś ćwiczenia na brzuch.Tu podałem Tobie niejako główne grupy ćwiczeń, bo odmian pompek masz bardzo dużo, zarówno lżejszych jak i trudniejszych wersji.Żeby nie było wybierasz z grupy pompek np pompki wąskie. Teraz decydujesz sam czy będziesz wykonywał na jednym treningu wszystkie ćwiczenia czy podzielisz swój plan treningowy na jakieś podjednostki (np podciąganie ,pompki, mostek jednego dnia a następnego resztę.)

Ja uważam że im  krótszy  jest trening tym lepiej jest się na nim skupić i nie spada technika ćwiczeń, ale to już zależy od ciebie .Trenuj 3-4 razy w tygodniu i powinno być dobrze. To naprawdę nie jest żadna filozofia . Spróbuj coś sam ułożyć.


  • 1

#16
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Dobra powiedzmy że bym rozplanował to tak:

Pon: Siłownia

Wt:wolne

Śr: Pompki+przysiady

Czw:Siłownia

Piątek:Wolne

Sobota:Podciąganie+brzuch

Niedz:Wolne

 

A i kombinować coś? np: zmieniać szerokość chwytu na drążku i podchwyt nachwyt czy cały czas tak samo?


  • 0

#17
Forcer

Forcer

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

I przeczytałem ten temat 5x5 i nadal nie rozumiem tego troche ;/

 

5,5,4,3,3

5,5,4,4,3

5,5,5,4,3

5,5,5,4,4

5,5,5,5,4

5,5,5,5,5

To są chyba powtórzenia ale nadal nie wiem o co chodzi ;/


  • 0

#18
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

W 5 seriach starasz się zrobić po 5 powtórzeń przy każdym ćwiczeniu, muszą to być ćwiczenia trudniejsze żeby dawały rezultat, bo wybierając łatwe ćwiczenie zrobisz bez problemu 5 powtórzeń w każdej serii i nie będzie progresu.


  • 1

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#19
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

To są powtórzenia w poszczególnych seriach. Polega to na tym że dostosowujesz trudność wykonywanego ćwiczenia tak abyś był w stanie wykonać technicznie czysto max 5 powtórzeń w pierwszych 2 seriach (z zapasem sił na max 2 powtórzenia). Logiczne jest że z serii na serie liczba powtórzeń będzie spadać. Jednak w miarę jak będziesz nabierał sił twoja progresja  w danym ćwiczeniu będzie szła do przodu aż dojdziesz do punktu w którym ćwiczenie jest już dla Ciebie zbyt lekkie/łatwe do wykonania(5x5). Gdy dochodzisz do tego momentu utrudniasz ćwiczenia jeszcze bardziej .. no i tu koło się zamyka, postępujesz cały czas analogicznie.


  • 1

#20
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

 

 

A i kombinować coś? np: zmieniać szerokość chwytu na drążku i podchwyt nachwyt czy cały czas tak samo?

Wybierz jeden z chwytów i zmieniaj sobie szerokość, zaczynaj szeroko, kończ wąsko. Lepszy wydaję się nachwyt ale każdy ma swoje preferencje.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych