Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy pod sporty walki

trening mma sztuki walki boks pavel tsatsouline kettlebell kalistenika sztanga plan treningowy ćwiczenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
adidiii

adidiii

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

Siemka, do niedawna trenowałem programem który samodzielnie stworzyłem, tak by zawierał podstawowe ćwiczenia ze sztangą, kettlebell i masą ciała, na podstawie systemów z siły dla ludu i wejście odważników kulowych. Jednak teraz planuję się zapisać na MMA i będę miał treningi w poniedziałki,wtorki, czwartki i piątki ,więc mój plan treningowy będzie musiał ulec skróceniu. Dlatego proszę was o pomoc w utworzeniu planu treningowego, cięższe treningi powinny być w środę, sobotę i niedzielę (z racji tego że wtedy nie mam treningów) a lżejsze w pozostałe dni, chodzi głównie o to aby były one krótkie cięższe mogą trwać godzinę i więcej ale te lekki max 45 min. proszę też by znalazły się w nim ćwiczenia ulepszające zdolności potrzebne w  walce np. full contact twist i podobne. w treningach niech główny nacisk będzie kładziony na siłę i moc, wytrzymałość wyrobię na treningach

może coś takiego:

pon: wyciskanie na ławce, zarzut sztangi na klatkę piersiową, brzuszki jandy i na koniec boksowanie w worek 5 min

wt: martwy ciąg, wyciskanie żołnierskie, full contact twist, uderzenie w piłkę refleksówkę 10 min

śr: wyciskanie na ławce, zarzut sztangi na klatkę piersiową przysiady ze sztangą po każdej serii sprint 100 metrów  podciąganie na drążku, russian twist

 czw. wolne

pt. martwy ciąg, pompki w staniu na rękach wymach kettlebell 10 min

sobota. wyciskanie na ławce, przysiady, zarzut sztangi 

nd. coś podobnego jak w sobote

dzięki za sugestie, program może być całkiem inny niż ja podałem, ten jest tylko taki przykładowy, szczególnie liczę na osoby uprawiające spory walki i osoby które znają się na rzeczy np. Luko.


  • 0

#2
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów

panowie a co myslicie o treningu olivera lafaya jako uzupelnienie treningow mma czy jest to trening dobrze budujacy sile


  • 0

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

ja ci napiszę tak:

przeczytaj kilka ciekawy książek:

Never Gymless - Ross Enamait

Infinite-Intensity - Ross Enamait

Ultimate Training For The Ultimate Warrior - Ross Enamait

Underground Guide to Warrior Fitness - Ross Enamait

Warrior Workout Bonus Series I - Ross Enamait

Warrior Workout Bonus Series II - Ross Enamait

Training for Warriors - The Ultimate Mixed Martial Arts Workout - Martin Rooney

 

sprawdź co to jest:

Hurricane Training Workout

 

z ćwiczeń pod mma na pewno mogę polecić:

full body atack oraz full body defense po 2x 24kg kettlami

Kettlebell Duck Walk, Kettlebell Split Snatch, Kettlebell Split Jerk, deadlift na prostych nogach, deadlift na jednej nodze, swingi i sntache [podwójne i pojedyncze], thrusters, clean and jerk [sztangą bądź kettlami], marsz farmera, TGU, windmill, marsz z uniesionymi zablokowanymi w łokciach rękoma i trzymając kettle w każdej ręce

 

nie zapominaj o stabilizacji całego ciała, używaj ab wheel, ćwicz brzuch na drążku, na stabilizację poświęć oddzielny trening, 3x na tydzień to minimum, ćwicz na swiss ball

 

używaj młota lżejszego aby wyrobić technikę oraz szybkość i dynamikę, oraz cięższego aby wyrobić dodatkowo siłę eksplozywną uderzając w oponę, ćwicz z linami w różnych wariacjach

 

 

zobacz kanał na youtube Funk Roberts, on ma mnóstwo filmów pod mma :) polecam

 

i nie ćwicz siłowo codziennie, różnicuj swój trening, aby nie był trudny, łatwy tzn. dozuj trudność/łatwość ćwiczeń i nie zapominaj o technikach pod mma/bjj/boks/muay thai/zapasach, dodatkowo rób 1-2x w tygodniu cross fit

po kilkunastu tygodniach zrób całkowity relaks/zmniejsz intensywność i objętość treningów

musisz mieć dużo czasu na treningi, dużo motywacji i mieć dobrą regenerację = dobry sen/odżywianie/suplementy

 

pamiętaj, że pod mma wychodzą tylko nie liczni bo to dużo pracy trzeba w to włożyć, aby opanować każdy szczegół, i nie każdy może zostać zawodnikiem mma, ale warto starać się chociaż dla samego siebie i być coraz lepszym w tym co się robi


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, mma, sztuki walki, boks, pavel tsatsouline, kettlebell, kalistenika, sztanga, plan treningowy, ćwiczenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych