Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

zwiększenie trudności czy jeszcze nie?

brzuch trening wznosy nóg kaloryfer 6pak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
koza

koza

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

witajcie, mam pytanie :P

ćwiczyłem wg. skazanego, doszedłem do 5tego kroku, potem znalazłem coś, co szybko zwiększyło moją siłe - 5x5.

nauczyłem się bez większego problemu 5x5 wznosy prostych nóg w leżeniu. ostatnio zrobiłem trening z tym ćwiczeniem 6,8,10, a dziś 3x10. jakim sposobem osiągne lepsze efekty: dojść do tych 3x25 czy przerzucić się na trudniejsze ćwiczenie i robić 5x5? jeśli ta druga opcja, to jakie ćwiczenie polecacie?

druga sprawa:

mam zamontowany drążek, szeroki, około 2m. ale mam go tak zamontowanego, że jak na nim wisze z ugiętymi kolanami to do ziemi brakuje koło 30-40cm. jak sie domyślacie - nie wyprostuje na nim nóg. czy ćwiczenia w zwisie jak nie opuszczę do pełnego zwisu nóg są równie efektywne? np.  unoszenie kolan do klatki bez prostowania nóg w pozycji dolnej, tylko cały czas kąt prosty, tak, aż łydki będą równlegle do podłogi :)


  • 0

#2
Gradon

Gradon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów

Ad:2 Proponuje podciąganie w pozycji "L" albo hollow którą osobiście ćwiczę i polecam ,nie dość że wchodzi na plecy to również masakruje brzuch :)


  • 0

#3
koza

koza

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

problem w tym że nie dam rady jeszcze utrzymać pozycji L :< a gdybym doszedł np. do 3x15 wznosów prostych nóg leżąc, a potem wznosy prawie prostych w zwisie(odchylenie  45* lub mniejsze od prostej)?


  • 0

#4
Kroniki

Kroniki

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Ćwicz jak dasz radę. W zwisie przyciągnij łydki do ud i rób brzuch. Zobaczysz jak ci wychodzi. Jak to będzie już za proste to manipuluj zakresem ruchu, rób postoje dwusekundowe w połowie. W połowie prostuj nogi, zginaj jak schodzą w dół. Kombinuj.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: brzuch, trening, wznosy, nóg, kaloryfer, 6pak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych