Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Jakie poręcze do dipów/pompek ?

Poręcze Pompki Dipy Kalistenika

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
jasiek

jasiek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 169 postów

ChcÄ™ kupić porÄ™cze do pompek .Jakie wybrać ? 


  • 0

#2
Szpanerski Nick

Szpanerski Nick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 postów

Nie ma co kasy wydawać na kawałek żelastwa.. Ja sam nie kupiłem żadnego sprzętu, a dipy można robić nawet na krzesłach. Staram się gdzie się da, choć jednal planuję samemu zrobienie (pospawanie) paru rułek :D

 

Nie wiem na jakim poziomie zaawansowania jesteś, ale fajnie jest pokombinować z szerokością rozstawu, choć najlepsza jest optymalna na szerokość barków. Takiej szukaj najlepiej. Z czasem idzie fajne planche robić na poręczach :D


  • 0

#3
p1uk

p1uk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚ystok

Ja kupiłem poręcze firmy MAGNUS na allegro. Zapłaciłem bodajże 150,- + przesyłka. Trochę drogo, ale poręcze solidne i rozstaw wg upodobania.


  • 0

#4
BarMan37

BarMan37

    STÅ»!

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚ystok

Ile może kosztować zrobienie poręczy z rurek PVC, takich jakie były w którymś temacie?


  • 0

#5
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Moim zdaniem szkoda wydawać pieniądze na poręcze. Na początek dipy można robić na krzesłach. Jeśli jest to za łatwe ćwiczenie zamiast poręczy polecam kółka gimnastyczne zawieszone na drążku. Wyjdzie drożej niż kupienie poręczy ale po pierwsze nawet zwykłe pompki i dipy na kółkach są trudniejsze do wykonania, po drugie kółka dają możliwość progresji stopnia ćwiczenia poprzez rotację.


  • 0

#6
jasiek

jasiek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 169 postów

Kółka mam, nad poręczmi zastanawiałbym się raczej do deski. Jak rotować na kółkach?


Użytkownik Michal edytował ten post 05 czerwca 2013 - 11:49
Poprawiłem ortografa.

  • 0

#7
wattie

wattie

    Amator

  • Użytkownik
  • 201 postów
  • LokalizacjaSÅ‚upsk

Do deski wystarczą niskie uchwyty do pompek, natomiast rotowanie kółek wygląda tak: http://www.gymnastic...garian dips.jpg

 

 

 

 


  • 0

#8
turi_

turi_

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam,

ChciaÅ‚bym zakupić porÄ™cze do dipów - w gre wchodzÄ… tylko porÄ™cze wolnostojÄ…ce. Z tego co wyczytaÅ‚em to Marbo i Magnusa można Å›miaÅ‚o brać - tyle że na allegro jeszcze znalazlem takie cudo z kólkami gimnastycznymi http://allegro.pl/po...4408550163.html

- warto w to zainwestować??? może ktoś używa tego sprzętu i może podzielić się opinia ??


Użytkownik Powadzi edytował ten post 13 lipca 2014 - 14:24
poprawiłem link

  • 0

#9
Szpytek787

Szpytek787

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Ja swoje porecze wyspawalem, ale jako inzynier kiedys wpadlem na pomysl ze mozna poskrecac rury pcv do wody wedlug uznania i zalac betonem caly srodek, koszt nie powinien przekroczyc 100 zl a porecze na pewno bd bardzo stabilne ze wzgleu na wage po za tym w taki sposob mozesz zrobic wszystko np. Drazek stacjonarny, oczywiscie po uzbrojeniu betonu, bo material sam w sobie jest dosc kruchy ;)
  • 0

#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Wszystko znalezione na działce u ojca. Pospawane w 2h. Możliwość regulacji wysokości, szerokości rozstawu rąk. Pomalowane zwykła farbą olejną.

Wymiary domyślne (takie jak są teraz):

wysokość - 145cm (nie szuram stopami nawet przy pełnym zgięciu przy dipach)

szerokość - minimalna 40cm, obecnie około 65cm

długość poręczy - 100cm

 

Pomiędzy poręczami u podstawy dołożone łączenie skręcane na śruby, aby poręcze się nie rozjechały na zewnątrz i do wewnątrz.

Na środku stoi ławeczka skośna tylko po to, aby wejść po niej na poręcze, ponieważ skakać mi się nie chce :)

 

A teraz stricte odpowiedź na pytanie. Czy warto? Pewnie, że nie. Niskim kosztem czasu i pieniÄ™dzy można stworzyć lepsze wÅ‚asnorÄ™cznie lub za flaszkÄ™ u "pana Zdzisia" ze spawarkÄ…. 

 

ps. po lewej drabinki gimnastyczne. Nowy nabytek :)

 

1553tx0.jpg


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Skąd masz drabinkę drewnianą? Jest to wersja podwójna czy pojedyncza? Na allegro widziałem wersje podwójne za 300zł i to w dodatku używane, bo z jakiejś szkoły były.


  • 0

#12
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Pojedyncza, ale ma 210 cm wysokosci i 100cm szerokosci. Nieco dziwna szerokosc, bo w polsce zazwyczaj widzialem 90cm.
Kupilem na tablicy.pl za stowke. Uzywana, ale nie rzutuje to na uzytkowanie w zaden sposob.

Zastanawialem sie nad nowa z allegro, ale cena byla nieco za wysoka. Tzn az tak bardzo nie potrzebowalem drabinki, aby wydawac 350+ zl.

Tak na marginesie to polecam przegladac tablice (obecnie olx), bo ludzie sprzedaja ciekawe rzeczy do treningow za grosze.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#13
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Powadzi, sam robiłeś te poręcze? jakie są wymiary ?


  • 0

#14
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Wymiary domyślne (takie jak są teraz):
wysokość - 145cm (nie szuram stopami nawet przy pełnym zgięciu przy dipach)
szerokość - minimalna 40cm, obecnie około 65cm
długość poręczy - 100cm

 


Hmm w poscie ze zdjeciem wszystko podalem :) tak sam robilem

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#15
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Sorki Powadzi, nie wiem jak to przeoczyłem, bo tak mi się wydawało, że już to pisałeś :P


  • 0

#16
Graju

Graju

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Witam,

 

jakby ktoÅ› chciaÅ‚ samemu wykonać uchwyty do pompek to polecam to wideo -> http://youtu.be/Y-Vr...tmXN3c?t=1m26s 

można wstawić dłuższe rurki i zrobić poręcze do dipów ;)

Pozdro


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Poręcze, Pompki, Dipy, Kalistenika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych