Skocz do zawartości

Nasze strony:Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Cassi - Łukasz

cassi łukasz wywiad 46kg waga schudnąć wegan skazany na trenin

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów

Dziś przeprowadzamy wywiad z Łukaszem (cassim), aktywnym użytkownikiem naszego forum, któremu nie jeden może pozazdrościć zyskania formy zrzucając 46 kg w pół roku. 

 

Zapraszamy do czytania i komentowania :)

 

 

200496 522172344480007 1276900426 N

 

 

Od jak dawna trenujesz kalistenikę?

 

Kalistenikę ćwiczył każdy z nas, kiedy jako mały dzieciak bawił się na placu zabaw, wspinał się na drzewa i budynki. Świadomy trening kalisteniki podjąłem w maju 2011 roku, z którego jestem bardzo dumny i szczęśliwy.

 

Kiedy się o niej dowiedziałeś?

 

Dowiedziałem się przypadkiem, przeglądając książki w księgarni. Natrafiłem na „Skazany na Trening” Paula Wade i kupiłem. Był to lipiec 2011 roku. Po przeczytaniu tej książki dowiedziałem się, co to znaczy kalistenika. Gdy wtedy kogoś pytałem co to znaczy to nikt nie wiedział.

 

 

Trenujesz coś poza nią?

 

Treningi uzupełniam ćwiczeniami cardio, trenuję także Street Workout.

 

 

Jak wyglądała Twoja transformacja?

 

Moja transformacja była całkiem szybka – marzec-sierpień 2011. W zaledwie pół roku zgubiłem zbędne kilogramy, po czym poczułem się rewelacyjnie. Drugą połowę roku zajęła stabilizacja wagi i budowanie ciała ćwiczeniami kalistenicznymi.

 

Zrzuciłeś 46kg, ile ważyłeś przedtem?

 

Tak. Wszystko na plus, lepszy wygląd, mniej się męczę i nie mam zadyszki wchodząc po schodach. Ważyłem ponad 118 kg. Cóż, żyłem i nie przejmowałem się tym zbytnio. A szkoda. Mogłem podjąć wcześniej działanie. Teraz wiem, że to nie trudne zrzucić tyle kilogramów.

 

Ile ważysz teraz?

 

Ważę obecnie około 75kg. Odpowiada mi ta waga – nic dodać nic ująć. Nie zaszkodzi, jeśli przybędzie mi trochę masy mięśniowej.

 

Co Cię zmotywowało do schudnięcia?

 

Prawdę mówiąc był to przypadek. Trafiłem na stronę internetową, na której było napisane, jak można schudnąć. Byłem tym zaciekawiony i podjąłem moje pierwsze wyzwanie. A najlepsze było to, że kilogramy spadały bardzo szybko – w pierwszy tydzień 13kg. Wow. To mnie zmotywowało do dalszego zrzucania kilogramów.

 

W jaki sposób trenowałeś oraz skąd wiedziałeś jak to robić?

 

Treningiem interesowałem się już od dawna – 10 lat temu, czyli kiedy miałem 17 lat. Kiedyś posiadałem skromną siłownię. Moją wiedzę zawdzięczałem wtedy ówczesnymi czasopismami takimi jak Muscle Iron, Dlex oraz książką na temat treningu siłowego, także Internetowi i oczywiście własnemu doświadczeniu.Chcę jeszcze podziękować użytkownikom forum KalistenikaPolska, którzy mają do czynienia z różnymi dyscyplinami sportu o tak szerokie uzupełnianie mojej wiedzy z zakresu ćwiczeń.

 

Czy "Skazany na Trening" autorstwa Paula Wade stanowi Twoją "biblię" treningu?

 

Tak. Można powiedzieć, że Skazany na Trening jest biblią treningu z masą własnego ciała. Uważam, że książka Paula Wade jest niezwykła i dzięki systemowi, jaki oferuje można osiągnąć wielką siłę.

 

Czy opanowałeś już niektóre tzw. "master stepy"?

 

Tak, nie wszystkie. Staram się dokładnie pracować nad techniką ćwiczeń. Ciągle odkrywam błędy, które popełniam i staram się je eliminować.

 

Na jakim etapie kroków jesteś?

 

Muszę wymienić po kolei ćwiczenia dążące do wielkiej szóstki, których tak naprawdę nie osiągnąłem jeszcze do perfekcji.

-POMPKI - Krok 9 - próg przejścia: 25 powtórzeń. Cel: 30 powtórzeń

-PRZYSIADY- Masterstep - próg przejścia: 5 serii po 5 powtórzeń. Cel: 2 serie po 50 powtórzeń

-PODCIĄGANIE - Krok 8 - próg średniozaawansowany - 2 serie po 6 powtórzeń. Cel: 2 serie po 8 powtórzeń

-WZNOSY NÓG - Masterstep - standard elitarny: 2 serie po 30 powtórzeń. Cel: 2 serie po 30 powtórzeń - wolnych i z zatrzymaniem.

-MOSTKI - krok 9 – 2 serie po 3 powtórzenia - przy pomocy schodów 2 stopień. Cel: osiągnąć właściwy próg przejścia - 2 serie po 6 powtórzeń.

-POMPKI W STANIU NA RĘKACH - Krok 6 - próg początkowy - 1 serie 5 powtórzeń - odległość pomiędzy palcami od wewnątrz 30cm.Cel: 2 serie po 12 powtórzeń pompek wąskich.

 

 

Czy jakaś dieta pomogła Ci w osiągnięciu celu?

 

Od dłuższego czasu przestrzegam diety wegańskiej. Przekonali mnie do tego weganie na forum: Revo i trochę Emil. Po wypróbowaniu wielu diet zdecydowałem się zostać przy niej.

 

Co chcesz jeszcze osiągnąć?

 

Interesuję się treningiem gimnastycznym za pomocą kółek gimnastycznych jako uzupełnienie treningu, czekam również na premierę książki Skazany na Trening 2, która możliwe, że niebawem się ukaże.Po prostu chcę iść do przodu i stawiać czoła coraz trudniejszym ćwiczeniom, do których jeszcze daleka droga.

 

Jesteś jednym z najbardziej aktywnych forumowiczów Kalistenika Polska. Chciałbyś coś dopowiedzieć naszej społeczności?

 

Tak. Staram się być aktywnym i pomocnym forumowiczem KalistenikaPolska.pl, a także oczekuję wsparcia od tak wspaniałych ludzi, jakimi jesteście. Dziękuję za rady, których tu dostałem mnóstwo. Użytkownicy forum KP. Ważne jest się nie poddawać. Stare przysłowie mówi: „Kto się poddaje, ten przegrywa.”

 

Kilka słów od siebie?

 

Mam nadzieję, że Kalistenika Polska będzie rosła w siłę, a co za tym idzie będzie tam więcej informacji na temat treningu z masą własnego ciała i więcej miłych pomocnych członków KalistenikaPolska.pl. Jesteśmy tutaj jedną wielką rodziną. Jeśli ktoś chce schudnąć to polecam pić dużo wody niegazowanej, starać się nie używać soli i cukru i zainteresować się odżywianiem, bo odpowiednia dieta to 70-80% sukcesu w pozbyciu się tłuszczu z ciała, a także w treningu na przyrost siły i świetnej formy.Dziękuję za wywiad ze strony KalistenikaPolska.pl i niech rośnie w siłę.

 

 

 

Dziękujemy za wywiad : ) 

 

Kalistenika Polska


  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cassi, łukasz, wywiad, 46kg, waga, schudnąć, wegan, skazany na trenin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych