Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

[Początkujący] Spalenie boczków, brzuszek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Powiem ci że u mnie bieganie średnio się sprawdzało, a biegałem naprawdę duuuuuużo (godzina dziennie to była norma).

Potem zacząłem stosować inne metody. Interwały na skakance (40sek wolniutko, 20 sek maksimum - widziałeś to w rockym 4), lub wbieganie sprinem pod górkę sprawdzało się u mnie najlepiej. Szczególnie to pierwsze, bo biegi ogólnie odbierały siły.

Ale najlepsze rezultaty miałem wtedy gdy połączyłem z mocniejszym treningiem dietę. Mocniejszym to znaczy, że nie robiłem wielogodzinnych długich serii, a trening krótki a intensywny.

Po takim treningu robiłem bieganie... 6-10 min :) i to wystarczyło by dochodzić do bardzo niskich % tłuszczu. A jak wiesz albo zrzucasz tłuszcz wszędzie albo nigdzie.

Oczywiście do tego trzeba dorzucić dietę. Te wszystkie diety białkowe, tłuszczowe itp próbowałem, ale najlepiej sprawdzał się trening na obciążeniach i zwyczajna "dieta" (właściwie normalne jedzenie).


Temat brzuszków był już tutaj wałkowany wielokrotnie. Rób je raz, max 2 razy w tygodniu. Ćwiczenie mięśni brzucha ma ci go wzmocnić. Uwydatnić ma to dieta. Uwierz mi. Sam przez to przechodziłem.
Niestety w necie panuje błędne przekonanie że trzeba robić dużo i na maksa. Błędne przekonanie.
  • 0

#22
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
http://www.sfd.pl/Bu...j!-t338380.html
to ja nie wiem sam
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#23
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
na ujemnym bilansie kalorycznym to raczej nie ma z czego budować.
  • 0

#24
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
U mnie przy obcięciu węgli do prawie minimum i robieniu ćwiczeń siłowych i metabolitycznych (różnego rodzaju tabaty) spadło w pasie 10 cm w 2 miesiące. Z wagi spadło tylko 2 kg, spadł mi obówd w pasie a w reszcie ciała obwody ( max 1 cm) troszke urosly. Zgodnie z zasadą którą słyszałem, że 1 cm w pasie to 1kg tłuszczu - to mięśni musiało mi przybrać. Więc da się budować jednocześnie mase i spalać tluszcz.
  • 0

#25
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
tego nikt nie neguje ale spróbuj to zrobić na dużej redukcji a nie po zbilansowaniu diety (i zastąpieniu czymś węgli - stawiam na białko). Tutaj wyraźnie jest mowa o ujemnym bilansie kalorycznym.
  • 0

#26
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów

Tak więc nie wierzcie reklamom o „cudownych środkach", które jednocześnie rozbudują Wasze mięśnie i spalą tkankę tłuszczową.

Ale wierzcie w cudowne tony BCAA, które będą spalane zamiast waszych mięśni, uwielbiam świat kulturystyki. Czy podczas redukcji nie chodzi czasem o to, żeby po uszczupleniu zapasów glikogenu nasz organizm zaczął spalać tłuszcze, a nie białka (czy tam aminokwasy), które mu dostarczamy?

Nie wiem dlaczego ludzie wiążą redukcję, z jakimiś bilansami energetycznymi, zwiększaniem ilości białka i odżywkami, a nie mogą zauważyć prostego faktu, że hormonem, który odpowiada za magazynowanie tłuszczu jest insulina. Jednym słowem, tycie i chudnięcie zależy głównie od tego ile zjadamy węglowodanów.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#27
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Jednak, żeby spalić tłuszcz potrzebny jest ruch, to oczywiste. 


  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#28
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Bez treningów też w jakimś stopniu da się odchudzić.

Jak ktoś ma nadwagę to z początku jest możliwe budowanie masy, w niedużym stopniu. Chudzielec na deficycie też na początku może zbudować w jakimś stopniu masę.


  • 0

#29
MoZzi

MoZzi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 207 postów

Co do pierwszego postu too  najpierw dieta bo to 70-75% sukcesu, reszta to ćwiczenia, aeroby czy też odżywki.

Bez tego nawet porządnej masy nie zrobisz, a co dopiero zgubić brzuch ale to trochę dziwne 175cm i 60kg masz duże boczki ?

Ułóż sobie porządną diete, a potem poczytaj o ćwiczeniach na brzuch i napisz tutaj co wymyśliłeś i ocenimy ;>


  • 0

#30
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Są tak zwane chude grubasy. Czytałem ,że stoją za tym problemy metaboliczne, które możemy naprawić dietą, a wiec zero śmieciowego żarcia.


  • 0

#31
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Jednak, żeby spalić tłuszcz potrzebny jest ruch, to oczywiste. 

E tam :D Najbardzizej energozernym organem jest nasz mozg, 25% poboru mocy, wystarczy kupic "1000 krzyzowek w weekend" i tez bedzie sie dobrze smalec palil ;)


  • 0

#32
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Najlepiej to połączyć wysiłek fizyczny z umysłowym ;)


  • 0

#33
chcezmienicmojezycie

chcezmienicmojezycie

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Są tak zwane chude grubasy. Czytałem ,że stoją za tym problemy metaboliczne, które możemy naprawić dietą, a wiec zero śmieciowego żarcia.

hmm coś w tym jest, ponieważ jestem dość szczupły, ale nie mam kości na wierzchu tylko tłuszczyk ;d


  • 0

#34
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Mam dość podobnie chyba. 


  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#35
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Często jest to wina źle przeprowadzonej redukcji, z racji tego że organizm dostaje zbyt mało kalorii do przerobienia na energię zaczyna się bronić i odkłada na "chude" czasy wszystek co może w postaci tkanki tłuszczowej do wykorzystania w czasie deficytu energetycznego.

 

EDIT: Po prostu za szybkie zejście w dół z kaloriami 


  • 0

#36
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Ale oni sie nie odchudzali :P


  • 0

#37
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Divjad z tego co wiem tak, a po za tym odpowiedziałem dość ogólnikowo w sumie :)


  • 0

#38
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

a czasem nie jest tak, ze przy zbyt niskiej podazy jedzenia organizm zwalnia obroty(zmniejsza przemiane materii itd.) przez co trudniej schudnąć? wtedy organizm nie tworzy tluszczu, a uniemozliwia stracenie tego co jest.


  • 0

#39
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

właśnie przez zwolnienie metabolizmu (zbyt mało posiłków, zbyt mała podaż kalorii) robi wszystko co może aby zabezpieczyć się przed głodem, i owszem masz rację trudniej wtedy spalić już zalegający tłuszcz oraz łatwo o budowę nowych komórek tłuszczowych.    


  • 0

#40
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Ja się odchudzałem, schudłem bardzo dużo, potem znów przytyłem, potem znowu chudłem, teraz nabieram na masie. 


  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych