Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

ciagle marne wyniki w cwiczeniu pompki na poreczach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21
padapada

padapada

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów


A czy wada postawy (garbienie sie i odstajace lopatki) moze miec wplyw na osiagi silowe?


Impulsy nerwowe przechodzą przez rdzeń kręgowy. Wady postawy, w tym garbienie mogą powodować uciskanie niektórych nerwów, co może się w konsekwencji wiązać ze słabszymi efektami treningowymi.


A w skrajnych przypadkach bólem ("postrzały") trzymającym kilka dni, np. wtedy, gdy ucisk nerwu jest bardzo duży.

Wzmacnianie mięśni grzbietu powoduje z kolei, że utrzymują one kręgosłup w fizjologicznej pozycji, więc trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć!!!


Z tym się nie do końca mogę zgodzić. Trzeba wzmocnić WSZYSTKIE mięśnie, a nie tylko grzbietu, a już szczególnie trzeba uważać, gdy już ma się jakieś wady kręgosłupa. Wtedy ćwiczyć, owszem, ale ODPOWIEDNIE ćwiczenia z ODPOWIEDNIĄ intensywnością.

Mówię to po sobie - moje mięśnie grzbietu są stosunkowo silne, a nie ustrzegło mnie to ani przed garbieniem się (jak u większości wspinaczy), ani przed bólem spowodowanym uciskaniem nerwów. Ostatnio przerabiam to przy kruku.
  • 0

#22
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Nigdzie nie pisałem, że trzeba wzmacniać tylko wybrane mięśnie. Jeśli ma się wady kręgosłupa, to zgoda, że nie wszystkie ćwiczenia można będzie wykonywać ale te charakteryzujące się napięciem izometrycznym (np. plank) jak najbardziej. Nie słyszałem jeszcze o takim skrzywieniu kręgosłupa na którą fizyko terapeuta nie polecałby ćwiczeń.
  • 0

#23
padapada

padapada

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Nie słyszałem jeszcze o takim skrzywieniu kręgosłupa na którą fizyko terapeuta nie polecałby ćwiczeń.


Ja też nie. Pewnie z tego powodu nie znajdziesz takich słów w moim poprzednim poście, więc nie wiem, do czego odnosi się to zdanie. :)

Jeśli się ma już jakieś wady, to należy ćwiczyć, ale w odpowiedni sposób, a nie "ćwiczyć, ćwiczyć, i jeszcze raz ćwiczyć".
  • 0

#24
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Całkowicie się z Tobą zgadzam:)
  • 0

#25
pompujemy

pompujemy

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Zrobiłbyś 30 pompek zwykłych, a nie możesz zrobić 3 dipów? Ja ledwo daję radę 30 prawidłowych pompek damskich, a kilkanaście dipów to robiłem nawet jak nie ćwiczyłem kali. Przyłóż się do techniki ćwiczeń. Jak będziesz robił zwykłe pompki w odpowiednim tempie, czyli powoli (ja robię 2 sekundy ruch do góry, 2 w dół i sekunda zatrzymania na dole), to wyjdzie pewnie na to, że chych pompek nie zrobisz 30, tylko np. 6 czy 7. Wtedy też ten wynik 2 dipów już nie wygląda tak źle, prawda?

Przed chwila zrobilem takich pompek okolo 7 i zostalo mi jeszcze sporo sil.

Po co robic tyle damskich pompek? :P
  • 0

#26
Przemek5573

Przemek5573

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Posłuchaj. Możesz zrobić tak ze podstawiasz trochę do przodu tych krzeseł pufę i opierasz nogi i opuszczasz ręce. Takich na pewno zrobisz tyle żeby rozbudować te mięśnie i później się przesiąść na normalne :)


  • 0

#27
Papryk

Papryk

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 69 postów
  • LokalizacjaZąbkowice Śląskie

Zasadniczo pompki na poręczach są dużo cięższe niż pompki tradycyjne.
Potem będziesz miał to samo, będziesz w stanie wykonać dość zadowalającą ilość pompek na poręczach, a na kółkach będzie kiepska z tego powodu, że dipsy wykonywane na kółkach są trudniejsze niż na poręczach, taka progressja. Więc nie martw się że teraz wykonasz mało, wkońcu to u Ciebie ruszy i będziesz wykonywał taką ilość, jaką będą mogli Ci koledzy zazdrościć:)


  • 0

#28
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

A ja radzę negatywy lub połówki..


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych