Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

ciagle marne wyniki w cwiczeniu pompki na poreczach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1
pompujemy

pompujemy

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
Witam
Cwicze zwykle pompki od okolo polowy grudnia, nigdy nie sprawdzalem maksow, ale mysle ze zrobilbym ich okolo 30 (wiem cienizna...). Jakies pol miesiaca pozniej dorzucilem podciaganie podchwytem, spiecia brzucha, odwrotne pompki i przysiady.
Od dwoch tygodni robie II poziom z ksiazki "Trening silowy bez sprzetu" O. Lafay i po stosunkowo dosc dlugim treningu ( liczac od momentu zaczecia robienia pompek wychodzi ponad 4 miesiace) nadal nie jestem w stanie zrobic zadowalajacej liczby powtorzen pompek na poreczach.
Potrafie wykonac 1-2 powtorzenia, ale takie strasznie wymeczone.
Jak czytam dzienniki treningowe na innym forum to ludzie robia duzo wiecej pompek na poreczach w stosunku do zwyklych pompek.

Co powinienem zrobic? Moze jakies inne lzejsze cwiczenie polepszyloby moje osiagi w pompkach na poreczach?
  • 0

#2
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Stabilizatorem tego ćwiczenia jest mięsień trójgłowy ramion, więc możesz mieć też z tym problem.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#3
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Nie tylko stabilizatorem:) Przy odpowiednim ułożeniu ciała triceps przejmuje większość obciążenia.

Dipsy robisz dopiero 2 tygodnie więc się nie przejmuj, porób trochę to ćwiczenie i porównaj wyniki dopiero po jakimś czasie, bo jak na razie robisz je zbyt krótko by dramatyzować :) Robiąc 2 powtórzenia możesz spokojnie budować siłę, ewentualnie opuszczaj się do pewnego momentu i z biegiem czasu zwiększaj zakres ruchu.
  • 0

#4
pompujemy

pompujemy

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
Wiec jak powinienem ulozyc cialo, zeby wiekszosc obciazenia przejmowala klata?
Dipsy robie na krzeslach.
  • 0

#5
wattie

wattie

    Amator

  • Użytkownik
  • 201 postów
  • LokalizacjaSłupsk
Krzesła daj szeroko - ok 60-70cm, pochyl ciało bardziej do przodu.
  • 0

#6
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Jeśli nie ma odpowiedniej siły w tricepsach to też nie będzie miał aż takieyj wydolności, wattie.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#7
pompujemy

pompujemy

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
Ok, a co myslicie o robieniu negatywow http://www.youtube.c...oDiwaZVY#t=227s ?

Negatywy robilem przy pociagnieciach i nawet w miare dobre postepy byly.
  • 0

#8
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Też dadzą efekty, jasne, że tak.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#9
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Tak jak pisał wattie, pochylenie do przodu i ręce nieco szerzej prowadzone, nie przy ciele. Negatywy jak najbardziej tylko, że wtedy wariantem angażującym bardziej triceps, żeby zbudować w nich siłę bazową :)
  • 0

#10
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów
Zrobiłbyś 30 pompek zwykłych, a nie możesz zrobić 3 dipów? Ja ledwo daję radę 30 prawidłowych pompek damskich, a kilkanaście dipów to robiłem nawet jak nie ćwiczyłem kali. Przyłóż się do techniki ćwiczeń. Jak będziesz robił zwykłe pompki w odpowiednim tempie, czyli powoli (ja robię 2 sekundy ruch do góry, 2 w dół i sekunda zatrzymania na dole), to wyjdzie pewnie na to, że chych pompek nie zrobisz 30, tylko np. 6 czy 7. Wtedy też ten wynik 2 dipów już nie wygląda tak źle, prawda?
  • 0

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Pompki na poręczach to trudne ćwiczenie. Daj sobie czas na rozwój siły. W międzyczasie możesz wzmacniać triceps robiąc jakąś wersję pompek jednorącz.
  • 0

#12
pompujemy

pompujemy

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
A czy wada postawy (garbienie sie i odstajace lopatki) moze miec wplyw na osiagi silowe?
  • 0

#13
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Raczej nie powinny, tzn garbić się to zły pomysł.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#14
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Jak ćwiczysz niedługo to chyba nie ma co się śpieszyć. Ja dopiero po 2 podejściu dałem radę, za 1 miałem poważną kontuzje klatki ")
Ale mocno cisnę już "D
  • 0

#15
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Wady postawy ograniczają Nasze efekty końcowe. Najlepiej iść na początku do dobrego rehabilitanta by wykrył wszelkie wady i starał się je poprawić, a w między czasie ćwiczyć podstawowe ruchy jak przysiady, pompki, podciąganie.
  • 0

#16
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

A czy wada postawy (garbienie sie i odstajace lopatki) moze miec wplyw na osiagi silowe?


Ważniejsze jest, że treningi niwelują wady postawy między innymi przez wzmocnienie gorsetu mięśniowego wzdłuż kręgosłupa:-)
  • 0

#17
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

A czy wada postawy (garbienie sie i odstajace lopatki) moze miec wplyw na osiagi silowe?


Impulsy nerwowe przechodzą przez rdzeń kręgowy. Wady postawy, w tym garbienie mogą powodować uciskanie niektórych nerwów, co może się w konsekwencji wiązać ze słabszymi efektami treningowymi.
  • 0

#18
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Wzmacnianie mięśni grzbietu powoduje z kolei, że utrzymują one kręgosłup w fizjologicznej pozycji, więc trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć!!!
  • 0

#19
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Rób najpierw pompki na poręczach ze zmniejszonym zakresem ruchu, żeby się stawy poprzyzwyczajały w takim ułożeniu ciała.
Zobaczysz jak szybko przyjdą efekty :)
  • 0

#20
mindfuck_da_one

mindfuck_da_one

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 90 postów
  • LokalizacjaToruń
Pompki wąskie możesz również robić, technicznie niż na ilość, a na pewno dobrze dopicują ci triceps. Kwestia jest też tego typu czy robisz odpowiednie przerwy:
1-między treningami, aby mięśnie się zregenerowały(im większy mięsień+trening wytrzymałościowy, tym dłużej się regeneruje);
2-między seriami, bo być może potrzebujesz trochę więcej czasu odpocząć, a odliczasz czas co do minuty/sekundy(nie spiesz się, złap oddech);
3-Czy prawidłowo się odżywiasz?bez pracy nie ma kołaczy, a bez białka mięśnia i bez węgli pary, więc?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych