Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siłka a kalistenika czyli wyższość Świąt BN nad Świętami WN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Kontuzjogenne czyli nienaturalne dla Naszego ciała.
CiN, urwałeś się z kosmosu, czepiasz się mnie o nic. Wpoiłeś sobie do głowy, że napisałem jedynie, żeby nie łączyła kali z siłką i nie zwracasz uwagi na dalszą część postu gdzie tłumacze kwestię szkodliwości pistoletów i podaję propozycje połączenia kali z siłką, jaką jedyną opcję, którą uważam za słuszną. W takim wybiórczym cytowaniu posta dyskusja jest bez sensu. Skończ w końcu się czepiać.


Dom, apeluję do Ciebie o nie obrażanie innych użytkowników. Nie będę tolerował tekstów w stylu "urwałeś się z kosmosu". CiN ma całkowitą rację zwracając Ci uwagę na odbieganie przez Ciebie od tematu. Między innymi z tego powodu ten wątek został wydzielony.

P.S. Pistolet nienaturalny dla naszego ciała. Bez komentarza.
  • 0

#22
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Zahir ma tyle lat, a pistolety robi. Spójrz na jego filmik. ;) I po operacjach. ;)
  • 0

#23
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Zahir, w poście autorka napisała, że się zastanawia czy jest sens łączenia. Nic co napisałem nie odbiega od tematu więc prosze skończ i Ty się mnie czepiać. Nikogo nie obrażam, ale nie będę tolerował tego, że ktoś na siłę ma do mnie wąty.

e: p[istolety nie są naturalne, nikt naturalnie nie robi przysiady na jednej nodze, wykroki, wstępwoanie tak, ale nie pistolety.
  • 0

#24
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Dom powtarzasz to juz w drugim poscie, ze autorka sie zastanawia. Ale czy aby na pewno sie zastanawia?

Jak najszybciej i najmądrzej chciałabym wpleść kalistenikę w swój tygodniowy plan. Nie będę sama kombinować na razie, bo przecież mam do kogo zwrócić się o pomoc ;)


Jak dla mnie wyglada to, ze jest dosc konkretnie zdecydowana ;)
  • 0

#25
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Zahir, w poście autorka napisała, że się zastanawia czy jest sens łączenia. Nic co napisałem nie odbiega od tematu więc prosze skończ i Ty się mnie czepiać. Nikogo nie obrażam, ale nie będę tolerował tego, że ktoś na siłę ma do mnie wąty.

e: p[istolety nie są naturalne, nikt naturalnie nie robi przysiady na jednej nodze, wykroki, wstępwoanie tak, ale nie pistolety.


Skoro my wszyscy się Ciebie czepiamy to oznacza, że coś nie tak jest z nami czy z Tobą?

Ostatni raz Cię ostrzegam, że za następne obrażenie użytkownika daje bana. Takie panują tu reguły.

Nienaturalne były by ruchy niezgodne z prawidłowym zakresem ruchu, np. wyłamywanie w stawie. Tu trajektoria ruchu jest jak najbardziej anatomiczna. Człowiek z natury ma skłonność do ruchów unilateralnych, polecam trochę poczytać o tym jak taki trening działa na układ nerwowy.
  • 0

#26
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Według Was to ze mną coś jest nie tak, ale ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Piszę tak jak zawsze i nikt nigdy się mnie nie czepiał tylko Wam coś nie pasuje. Dla kolana jest anatomiczna, ale dla kręgosłupa nie. Jakbyś tak ciągle siedział przed kompem z garbem na plecach to w końcu byś się doczekał bólów i nieprawidłową postawę. Tyle się uczy by zawsze trzymać proste plecy, a Ty stoisz uparcie, że krzywienie kręgosłupa nie jest szkodliwe..
  • 0

#27
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Ta rozmowa nie prowadzi do nikad. Proponuje zamknac temat :heart:
  • 0

#28
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Przed zamknięciem tematu dodam coś od siebie na temat kręgosłupa :)

Nie trzeba być lekarzem żeby wiedzieć, że kręgosłup to nie betonowy kij. Ja rozumiem, że gdybyś w takiej pozycji zostawał przez długi czas to nie byłoby to zdrowe, ale ruchów, w którym się pochylamy, wyginamy, obracamy itp. itd. i nie szkodzą naszemu zdrowiu jest multum więc nie rozumiem tego strachu o kręgosłup przy robieniu pistoletów. Zresztą za pistoletami przemawia fakt, że są one praktykowane od długiego czasu przez wielu, w tym przez autorytety i jeszcze nie spotkałem się z opinią żeby te ćwiczenie spowodowało problemy z kręgosłupem.
  • 0

#29
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Odpowiedż jest prosta pistolety robisz przez powiedzmy 15 minut 2 razy w tygodniu, wiec tego garbienia wychodzi 30 minut :)

Przypuszczam ze duza czesc ludzi przez dłuższy czas garbi się w ciągu jednego dnia i tutaj jest problem :) Dla kogoś kto ma problemy z kregoslupem pistolety moga byc niewskazane, ale dla zdrowej osoby nie stanowią raczej zagrozenia.Pomijam kontuzje ktore zawsze i wszędzie mogą się zdarzyć ale tego się nie przewidzi.
  • 0

#30
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Czyli zalatwianie potrzeby w toalecie wczesniej czy pozniej spowoduje u mnie problemy z kregoslupem, no skoro tak to chyba przestane od dzisiaj :)
  • 0

#31
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Jeżeli ćwiczysz całe ciało, Masz diete, dzięki której Twoje ciało sie dobrze regeneruje, Masz zdrowy kręgosłup to może Ci się nic nie stać przez siadanie na kibel(chociaż po co siadać jak można robić "krzesełko" by wzmocnić uda :P), ale brak ćwiczeń, złe odżywianie i siedzenie przed kompem lub czymś innym przez długi czas dzień w dzień doprowadzi do wad kręgosłupa.
  • 0

#32
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Jeżeli ćwiczysz całe ciało, Masz diete, dzięki której Twoje ciało sie dobrze regeneruje, Masz zdrowy kręgosłup to może Ci się nic nie stać przez siadanie na kibel(chociaż po co siadać jak można robić "krzesełko" by wzmocnić uda :P), ale brak ćwiczeń, złe odżywianie i siedzenie przed kompem lub czymś innym przez długi czas dzień w dzień doprowadzi do wad kręgosłupa.



Święta prawda :) Dodam tylko że przez właściwą pozycję podczas pracy przy komputerze czy zwykłego siedzenia oraz ćwiczenia w przerwach możemy bardzo, ale to bardzo zmniejszyć ewentualne dolegliwości ze strony kregoslupa :)

A reszta tak jak napisał Dom, błędy powielane wielokrotnie doprowadzą do uszczerbku na zdrowiu.
  • 0

#33
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów

Jeżeli ćwiczysz całe ciało, Masz diete, dzięki której Twoje ciało sie dobrze regeneruje, Masz zdrowy kręgosłup to może Ci się nic nie stać przez siadanie na kibel(chociaż po co siadać jak można robić "krzesełko" by wzmocnić uda :P), ale brak ćwiczeń, złe odżywianie i siedzenie przed kompem lub czymś innym przez długi czas dzień w dzień doprowadzi do wad kręgosłupa.


Pomijajac zle odzywianie to wlasnie tak niestety wspomniam moja przeszlosc :P, niestety siedzenie przed kompem jest nieuniknione w pracy, do tego lubie pograc w cos po :P
Ale teraz jest duzo lepiej bo postura jest juz zachowana do tego cwicze, takze program naprawczy jest wdrozony i dziala!
Z przyjemnoscia przynaje Ci racje :)
  • 0

#34
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów

Według Was to ze mną coś jest nie tak, ale ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Piszę tak jak zawsze i nikt nigdy się mnie nie czepiał tylko Wam coś nie pasuje.


bo widzisz na tym forum jest takie kolko wzajemnej adoracji, jezeli "atakujesz" jednego z nich to jestes atakowany przez cala reszte sekty
  • 0

#35
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów


Według Was to ze mną coś jest nie tak, ale ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Piszę tak jak zawsze i nikt nigdy się mnie nie czepiał tylko Wam coś nie pasuje.


bo widzisz na tym forum jest takie kolko wzajemnej adoracji, jezeli "atakujesz" jednego z nich to jestes atakowany przez cala reszte sekty


Wlasnie klade sie spac po calej nieprzespanej nocy rozmow z reszta kolka wzajemnej adoracji, mamy juz plan jak atakowac ludzi przez najblizszy tydzien! :angel:
  • 0

#36
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Marcin ja tak z innej strony napiszę. Moja teściowa od wielu lat kombinuje jak pozbyć się bólu kręgosłupa. W sumie były i zajęcia yogi, ćwiczenia w wodzie, masaże, rehabilitacje. Jest tylko jeden psikus, teściowa rypie (bo grą tego nazwać nie można) godzinami. Gdzieś w tamtym roku zaczęła grać prawie na leżąco bo tak jej kręgosłup doskwierał. Rehabilitant zalecił wymienić krzesło na piłkę. Wiadomo, że w pracy to nie przejdzie. W domu, czemu nie. Jest lepiej.
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#37
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Poleciłbym także oprócz codziennej gimnastyki, znaleźć dobrego chiropraktyka.
  • 0

#38
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość


Według Was to ze mną coś jest nie tak, ale ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Piszę tak jak zawsze i nikt nigdy się mnie nie czepiał tylko Wam coś nie pasuje.


bo widzisz na tym forum jest takie kolko wzajemnej adoracji, jezeli "atakujesz" jednego z nich to jestes atakowany przez cala reszte sekty


Jeśli zostałem zaliczony do sekty tylko dlatego, że nie pozwalam obrażać innych użytkowników, to jestem dumny z przynależności do niej:-)
  • 0

#39
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów

Marcin ja tak z innej strony napiszę. Moja teściowa od wielu lat kombinuje jak pozbyć się bólu kręgosłupa. W sumie były i zajęcia yogi, ćwiczenia w wodzie, masaże, rehabilitacje. Jest tylko jeden psikus, teściowa rypie (bo grą tego nazwać nie można) godzinami. Gdzieś w tamtym roku zaczęła grać prawie na leżąco bo tak jej kręgosłup doskwierał. Rehabilitant zalecił wymienić krzesło na piłkę. Wiadomo, że w pracy to nie przejdzie. W domu, czemu nie. Jest lepiej.


Tesciowa rypie? A co ona gra w WoW'a czy co? :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych