Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Balans na rękach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
jeszcze w temacie stania na rękach dorzucę fajny tutorial http://www.ringfrate.../handstand.html
  • 0

#22
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Rafał - czy Twoim zdaniem prezentowane poniżej przez Al'a pompki w staniu na rękach są poprawne technicznie? Czy jest już za duży "banan"?

Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika

#23
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
wydaje mi się, że jednak za duży banan. idealnie jest jak w filmiku co wkleiłem tutaj http://forum.kaliste...=29747#pid29747
wiadomo, że nikt z nas nie jest zawodowym gimnastykiem (w dodatku mistrzem świata jak on) więc takie błędy możemy sobie wybaczać, aczkolwiek starajmy się robić to jak najlepiej :)
Niektórzy powiedzą, że to SW lub kalistenika a nie gimnastyka i nie musi być idealnie jak w gimnastyce, ale wg mnie to co jest zaczerpnięte z gimnastyki powinno być wykonywane jak w gimnastyce np FL, BL, HS, planche itp
  • 0

#24
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Nie chodzi mi o "idealną" technikę ani SW w tym momencie. Bardziej o to czy taki banan nie obciąża jednak odcinka lędźwiowego. Wydaje mi się, że przy dobrym napięciu ciała (spięciu między innymi brzucha) technika zaprezentowana przez Ala nie będzie jakoś szczególnie uciążliwa dla kręgosłupa.

A technika Jordana to wiadomo - klasa sama w sobie :)
  • 0
Dołączona grafika

#25
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
nie wiem czy dasz radę porządnie spiąć mięśnie brzucha kiedy są tak rozciągnięte.
zacytuję co ma na ten temat do powiedzenia Seven Low:

Back arching is typically a huge problem in handstand pushups and is multifaceted. Fatigue is the biggest culprit. As we tire, it is tempting and almost natural to do what necessary to bring in other muscles to aid the movement. When we let this happen, we build incorrect neural strength patterns that we are trying to avoid.
Handstand pushups and their variations are build through proper position, control, and strength through the shoulders. When we arch, we also let the trapezius and pectoralis muscles become prime movers as the shoulder angle closes. This is a great way to not only ephasize incorrect neural patterns, but build general strength in the wrong muscles for the movement as well. To compound this, arching makes the body less aware of its position in space as tension is lost through the core and hips.


  • 0

#26
mako52

mako52

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
Polski turial stania na rękach:
  • 0

#27
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów

Polski turial stania na rękach:


ja już się na temat tego tutoriala wypowiedziałem tutaj
  • 0

#28
mako52

mako52

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów

ja już się na temat tego tutoriala wypowiedziałem tutaj

Nie widziałem wcześniej tego wpisu:s
  • 0

#29
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
czy trening planche wpłynie jakoś na balans na rękach?
  • 0

#30
dynamit

dynamit

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
Mi osobiście pomaga przejście do stania na głowie, a następnie do stania na rękach, i wtedy próbuje balansować.
  • 0

#31
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ten jest ponoć dobry. :D

http://forum.kaliste...and-Tutorial-PL
  • 0

#32
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Oglądałem fajnie i dużo wyjaśnione ale potrzebował bym jeszcze jakieś pomocnicze ćwiczenia bo stać przy ścianie nawet z jedna noga mogę kilka minut ale balansować to już nie potrafię :)
  • 0

#33
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
Krzysiek jaka autopromocja :D

najlepsze ćwiczenie żeby nauczyć się balansować w staniu na rękach to... częste stawanie na rękach :)
Skoro możesz stać kilka minut z jedną nogą to przyjmij to jako punkt wyjściowy i staraj się powoli dokładać drugą nogę.
Spróbuj też wcześniej wspomnianego ćwiczenia (link), pozwoli ci poczuć balansowanie.
No ale ciężko jest balansować bez poprawnej sylwetki, a o tym było już wielokrotnie mówione i Krzysiek też o tym mówił w swoim tutorialu ;)
  • 0

#34
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
jeszcze jeden świeży filmik o balansowaniu HS

  • 0

#35
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
niedługo postaram się wrzucić filmik ,problem nachodzi się gdy chcę stawać na rękach plecami do ściany, robię to po miedzy przejściami do pokoju więc nie ma za dużo miejsca ,asekurować też niema mnie kto więc nie za bardzo jak mam to robić.
  • 0

#36
mako52

mako52

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
Zauważyłem że na lekko zgiętych łokciach jest mi łatwiej utrzymać pion. Czy to jest duży błąd techniczny?
  • 0

#37
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
czy duży czy mały to nie jest istotne, jest to błąd i staraj się go unikać.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych