Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pompki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów

A jak ty z ciekawości trenujesz? W ogóle co osiągnąłeś? Według ciebie dobra jest moja rozpiska?

Ja? Bo w temacie jeszcze wietri to nie wiem do kogo to :D
  • 0

#22
Krzysiu

Krzysiu

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 31 postów
A ile razy w tygodniu mam tak robić? i 5x5, czyli 5 pompek w 5 seriach? to akurat jest za mało, podciągnięcia jeszcze dobrze, ale pompki ? :D
 
Tak, do ciebie aqua :D
  • 0

#23
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Dlatego pisałem żebyś obrał wariant, który dla Ciebie będzie na tyle trudny by wykonać nim właśnie taki trening. Generalnie skłaniał bym się do podziału powtórzeń po prostu 1-5 czy 1-6 nie musisz kurczowo trzymać się liczby "5". Ma to być ćwiczenie, którym jesteś w stanie wykonać 5 powtórzeń, ale tak żebyś miał rezerwę 1-2, nie trenuj do załamania mięśniowego. Trening siłowy to nie tylko trening mięśni, ale również układu nerwowego, dlatego nie zawsze to co będzie optymalne dla Twoich mięśni będzie odpowiednie dla organizmu. Sztuką trenowania siły jest umiejętność pozostawania "świeżym". Zwracaj uwagę nie tylko na to jak reagują Twoje mięśnie po takim trening, ale przede wszystkim obserwuj jakie jest Twoje samopoczucie w ogólnym słowa tego znaczeniu.
  • 0

#24
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów

A jak ty z ciekawości trenujesz? W ogóle co osiągnąłeś? Według ciebie dobra jest moja rozpiska?

Trenuję skazanym od półtorej roku. Dałem sobie trochę czasu na "rozgrzewkę" przed poważniejszymi rzeczami :)
Co umiem? Dużo i nic :) Umiem wiele pozycji łatwiejszych i trudniejszych ( np. L sit ) ale niestety jeszcze nic takie faktycznie na pokaz typu muscle upy, flaga czy front lever. Ale dalej mi się nie śpieszy, tylko spokojnie lecę ze skazanym. Btw. życie nie kończy się na tej książce. jest od gromy treningu bez niej, więc nawet jak ktoś jej nie trawi, lub przestał trenować systemem tam zawartym, nie powinien przestawać. Chyba najmądrzejszy cytat z Dragon balla: "Nigdy nie należy przestawać samodoskonalić się" :)
Na wiosnę chcę z kolegami coś poćwiczyć, bo poznałem na heh, sylwestrze kolesi którzy trenują SW i się zakumplowałem :) także może wtedy coś wpadnie :) Normalnie ciężko mi upchnąć coś jeszcze do treningu bo trenuję teraz ostrzej i jakbym dorzucił naukę MU to mógbłym przedobrzyć :-/

Co do Twojej rozpiski to niestety się nie wypowiem ( aż tak ). Z tego co już można wyczytać zależy Ci na sile. Na siłe powinno składać się dużo serii i bardzo mało powtórzeń, które wyciskają z Ciebie wszystkie poty. Tamta rozpiska średnio to prezentowała, poza tym sztangi i ciężarki - ja takiego sprzętu po prostu nie trawię ;p
Jak teraz robię dipsy na kółkach które są bardzo wymagające, to czuć że dają ostro w kość - narazie mój rekord to 10, kiedy normlanych zrobię z 20 parę :P Więc idzie siła
  • 0

#25
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów
Ja bym Ci poradził abyś ćwiczył według skazanego krok po kroku. Masz 15 lat to jest bardzo dobry wiek na rozpoczęcie treningów i za kilka lat możesz naprawdę być bardzo silny. Tylko nie napalaj się, jesteś młody i wiem że chcesz od razu rzucać się na głęboką wodę czyli robić dużo serii i dużo powtórzeń ale to nie tędy droga. Podałeś przykład że robienie pompek na kolanach nic nie daje. Wiadomo że jak będziesz robić cały czas tylko pompki na kolanach to faktycznie nic Ci to nie da ale to jest tylko 1 z 10 kroków w tej książce i w dodatku jest to 3 krok w pompkach więc początkowy krok, musisz zacząć od łatwych wariantów pompek żeby nauczyć się najtrudniejszych to chyba logiczne ... Nie rozumiem dlaczego nie chcesz ćwiczyć według skazanego , masz podane gotowe ćwiczenia na 6 partii mięśni i jak osiągnąć w tych ćwiczeniach najtrudniejsze warianty, a kombinujesz i szukasz jakiś super planów ... Szukasz treningu pod SW to właśnie skazany jest takim treningiem. Pomyśl, jak będziesz wykonywał wszystkie mistrzowskie kroki w skazanym to bez problemu będziesz w stanie robić dużo ciekawych tricków na drążku czy na poręczach. Mając mocny brzuch, barki to flagę zrobisz bez problemu, podciąganie na 1 ręce również a to jest właśnie mistrzowski krok w podciąganiu. Pompki w staniu na 1 ręce, masz jakiegoś znajomego który jest w stanie zrobić taką pompkę ? I pomyśl że jak dojdziesz do tych wszystkich mistrzowskich kroków jaką będziesz dysponował siłą? Przede wszystkim chodzi mi tutaj o barki ponieważ w tej chwili dla mnie przy wadze 97 kg zrobienie 1 pompki w staniu 1 ręce to jest wyczyn nie wyobrażalny a gdy za pare lat zrobię taką pompkę ( mam nadzieję :)) przy takiej wadze albo nawet przy wadze 80kg to będzie naprawdę bardzo duże osiągnięcie. Także ja bym Ci polecił abyś ćwiczył według skazanego a jak nie to poczytaj książkę ,, nagi wojownik" jeśli zależy Ci na sile to ta książka będzie najbardziej odpowiednia.
  • 0

#26
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Potwierdzam słowa u góry. Jeśli się osiągnie mistrzowskie kroki wielkiej 6, wszystkie ćwiczenia stoją otworem. Wtedy naprawdę ma się dużo mocy i żaden trening nie może zaskoczyć :)
Ja sam kiedyś haha, ledwo mogłem zrobić cokolwiek z nogami żeby je chociaż bez zakwasów na następny dzień i kontuzji wyprosować jak w L sicie, a regularny trening skazanym sam otworzył mi drogę do L sitów :) Po prostu spróbowałem i zrobiłem - 10 sekund. Teraz mogę dokładać więcej serii i sekund i będzie ekstra L sit opanowany. Wielka szóstka de fakto otwiera drogę na inne pozycje, więc jest to dobre wyjście :)
  • 0

#27
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów

Tu masz dobry trening Handstanda:
Ja sam chyba zacznę :) Chociaż mam dużo treningów, więc żeby się nie przeciążyć ;)


co do filmiku to 2 rzeczy:
1) 0:32 - nie wychylamy barków, tak aby znalazły się poza punktem podparcia rąk. Sylwetka ma tworzyć prostą linię.
2) 0:38 - głowa nie ma być silnie uniesiona. Jak jest silnie uniesiona to sylwetka wygina się w łuk (a jak już pisałem ma być prosta). Głowa ma być na tyle uniesiona żebyś mógł zobaczyć palce rąk (przy czym głowę odginasz jak najmniej a bardziej patrzysz "spod byka")

dziwie się, że takie bzdety wygaduje instruktor gimnastyki...
  • 0

#28
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Jest to zalecane, ale nie konieczne :)
  • 0

#29
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów
A co do treningu to jeżeli czujesz się na siłach to nie musisz robić pompek raz w tygodniu. Ja np. robię FBW 3 razy w tygodniu według skazanego. Barki i mostek tylko robię raz w tygodniu bo jednak odczuwam przemęczenie barków a resztę partii mięśni trenuję co drugi dzień 3 razy w tygodniu do tego jeszcze po 2 ćwiczenia na triceps w dwóch seriach i zwis na drążku 3x max. Jeżeli nie odczuwasz zmęczenia i przetrenowania to możesz ćwiczyć co drugi dzień pompki a według mnie liczba serii i powtórzeń w skazanym bardzo dobrze nadaje się do treningu FBW 2 serie po kilka powtórzeń nie za dużo nie za mało w sam raz:)
  • 0

#30
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów

A ile razy w tygodniu mam tak robić? i 5x5, czyli 5 pompek w 5 seriach? to akurat jest za mało, podciągnięcia jeszcze dobrze, ale pompki ? :D


utrudnij sobie te pompki tak, żebyś mógł wykonać 5-8 z zapasem siły na 1-2 pompki.
żeby utrudnić możesz:
a) wziąć wyższy krok pompek ze skazanego np z wyprostowaną ręką na piłce - nie sądzę żeby 5x5 takich pompek było dla ciebie za mało ;)
B) robić na kółkach (też są różne progresje a każda z nich jest ze 2 poziomy trudniejsza od tej na podłodze lub uchwytach)

co do wolnych ciężarów - jak ci pomagają to spoko (tylko na siłę to zwiększ obciążenie żebyś wydolił 5-8 powtórzeń zamiast 12). Chociaż wydaje mi się że lepiej żebyś poszedł na drążek poćwiczyć SW niż żebyś przerzucał ten złom.
  • 0

#31
Krzysiu

Krzysiu

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 31 postów
ja znalazłem dzisiaj fajny plan, który chyba będzie dla mnie odpowiedni. http://www.sfd.pl/Pl...ch-t407011.html

tylko zamiast tych lin będe używać poprostu sztangielek.
  • 0

#32
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Tak twierdzisz? Siłowo ćwiczę już prawie od 2,5 roku, do tego trenując boks nie raz miałem elementy treningu siłowego. Dziś robiłem próg przejścia w pompkach na kolanach i po ok 2 godzinach dalej mam obolałe tricepsy, nie mówiąc ile wysiłku kosztowały mnie te 3 serie. Jeśli czytałeś dobrze skazanego to wiesz jaki jest główny cel tych podstawowych kroków. Niestety, szczególnie mając 15 lat, wielu chce szybko i teraz. Zauważ, że ludzie z filmików, które zapewne Cie zainspirowały trenują od wielu lat i nie dochodzili do tego wszystkiego w miesiąc, 3 czy nawet rok. Mają to dzięki systematycznemu, a przede wszystkim mądremu treningowi.


A Ty może zrozumiesz, że tacy ludzie, ćwiczący od paru lat, nie zaczynali od pompek przy ścianie?
Nie wiem po co mu piszecie, że dla niego to za dużo? Skąd Wy to możecie wiedzieć? Każdy ustala plan pod siebie, a skoro On daje radę to niech robi swoje.
Każdemu chcecie wciskać skazanego, rozumiem, że dla Was może to jest coś dobrego, ale nie każdy chce tak zaczynać. Większość, jak nie wszyscy, zaczynali z normalnymi planami, a nie tymi ze skazanego i każdy jest dobry w tym co robi.
Proszę na następny raz odpowiadać na pytania, a nie ciągle nawiązywać do skazanego, który nie widać by jakoś dobrze znał się na układaniu planów.


Do autora: Według mnie możesz zrobić parę serii, jednego chwytu, potem drugiego itd. A w praniu wyjdzie, czy potrzebujesz się regenerować tydzień. W młodszym wieku ta regeneracja jest szybka, połącz to z dobrym odżywianiem i będą z Ciebie ludzie :)
  • 0

#33
Krzysiu

Krzysiu

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 31 postów
Noo, dzięki Dom za jakąś inną odpowiedź wkońcu. Mam już taki mętlik w głowie z tymi planami, że już sam nie wiem jak mam ćwiczyć. Obczaj ten plan post wyżej co napisałem, czy on sie dla mnie nada, a jak nie to poprostu zacznę robić po swojemu tak jak mi będzie najlepiej odpowiadać.
 
A ten trening który wynalazłem, jest 4x w tygodniu czyli w moim przypadku: wtorek, środa, piątek i sobota. Każdą partię ćwiczy się tu raz w tygodniu więc myślę, że do tego nikt nie będzie mieć jakichkolwiek zastrzeżeń, tymbardziej że plan został napisany przez człowieka z kilkuletnim stażem, który raczej zna się na rzeczy.
  • 0

#34
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Dom widzę, że jak zawsze chcesz się do czegoś przyczepić. Nie wiem czy czytałeś to co napisałem w kolejnych postach i zalecałem mu m.in. trening 5x5, nie wiem też czy zauważałeś jaki Krzysiu chciał sobie zafundować rozkład tygodnia, który w mojej opinii był nieodpowiedni. Nawet ludziom, którzy zaczynają z ciężarami zaleca się trening obwodowy z nieco mniejszym obciążeniem. Nawiązuje czasem (nie zawsze) do skazanego, bo nawet jeśli ktoś nie chcę ćwiczyć według książki to jest tam o wiele więcej rzeczy podanych na tacy niż tylko plan treningowy. To nie mój problem, że masz alergię na słowo "skazany", ale jeżeli chłopak ma książkę to dlaczego ma z niej chociaż w jakimś stopniu nie skorzystać? I wiem, że ludzie z popularnych filmików SW nie zaczynali od pompek na ścianie, ale to nie znaczy, że gdyby to zrobili to nie byli by dzisiaj na obecnym poziomie. A jeśli chłopak chce ćwiczyć Street Workout, a Ty popierasz go w robieniu setek pompek to świadczy tylko i wyłącznie o tym, że chciałeś mieć inne zdanie na siłę. Zresztą nie tylko tutaj, ale również w innych tematach starasz się obalić to, co napisał ktoś inny nawet jakby w tym było 100 % racji.
  • 0

#35
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, moim zdaniem nie ma sensu brnąć w jakieś niepotrzebne dyskusje. Plan treningowy może sobie ułożyć wyłącznie sam zainteresowany. Problem w tym, że ludzie zanim zaczną ćwiczyć chcą mieć od razu najlepszy plan. Takiego nie da się zrobić, gdyż dobry plan, to doświadczenie i wnikliwa obserwacja własnego organizmu.

Podstawową zasadą jest jednak by zaczynać od ćwiczeń jak najprostszych z kilku powodów:

1. Można wykorzystać potencjał drzemiący w każdym ćwiczeniu. Nie mówię, że ma to być krok pierwszy ze skazanego ale generalnie pogoń za trudniejszymi wariantami, jeśli nie wycisnęliśmy wszystkiego z tych mniej trudnych jest bez sensu.
2. Lepiej jest stopniowo zwiększać obciążenie, bo lepiej jest być niedotrenowanym, niż przetrenowanym. Jeśli weźmiemy nawet bardzo łatwe ćwiczenie, to nie tylko wzmacniamy stawy i ścięgna (na to nie potrzeba wielkich obciążeń) ale też stymulujemy układ nerwowy który uczy się koordynacji międzymięśniowej, struktury ruchu itp.

Z tego powodu popieram to co pisał Aquaknight, czy Spruce i Wietri. Możemy nie zgadzać się z podejściem opisanym w "Skazanym" ale nie ma to żadnego znaczenia. Jeśli chcemy podchodzić do treningu bardzo bezpiecznie, to polecam pierwsze kroki. niektóre ćwiczenia też od nich zaczynałem, bo np. kontuzja nadgarstka (stara) nie pozwalała mi się normalnie podciągać. Dziś nie mam już po niej śladu.

Jeśli natomiast ktoś intensywnie uprawiał wcześniej sport, to nie ma problem, by zaczynał od kroków wyższych. Ale delikatnie i obserwując organizm.

Podstawą jednak będzie trening a nie dywagacje który plan będzie dla mnie lepszy!!!
  • 0

#36
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Ja zacząłem od pierwszych kroków mimo tego, że jestem w stanie wykonać praktycznie w każdym ćwiczeniu wysokie kroki i nie żałuję. Powodów jest kilka:
1. Uczysz się cierpliwości, techniki wykonywania ćwiczeń
2. Przez takie ćwiczenia z 1 kroku znacznie wzmocniłem mięśnie dolnej częśći kręgosłupa, zdecydowanie rzadziej strzykają mi stawy albo inne tego typu rzeczy.
3. Nigdy nie robiłem takich ćwiczeń i teraz fajnie zacząć od nowa z taką podstawą. Ćwiczę dla siebie i to, że ktoś będzie koksem po roku a ja po 3 to żaden wstyd. Póki będę ćwiczył, będę zdrowy i bez kontuzji to i tak będę wygranym w tej całej zabawie.

Poza tym nie widzę problemu aby ktoś jak się uprze to zaczął od kroku 5 bo jest taki silny i żeby jednocześnie robił też krok 1 i tak coraz wyżej :) Przecież to żaden problem dla tej osoby :)

Dodam od siebie, że taka seria pompek przy ścianie czy podwijania kolan( mam na myśli te progi przejscia) wykonana poprawnie technicznie i powoli tez jest odczuwalna bo jest to praca przekraczająca 4 minuty w serii :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych