Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

trening do sprawdzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
suchemajtki

suchemajtki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Mam 15 lat , zamieszczam tutaj moj trening ktory sam ulozylem na zasadzie treningu fbw ale oprocz tego mam jeszcze kilka pytan ktore zadam na koniec .
We wszystkich cwiczeniach zaczynam od pulapu 3 serii po 8 powtorzen oprocz podciagań , gdy osiagam 12 powt. zwiekszam ilosc serii i obcianm powtorzenia , przerwy 60-90 sekund


A: dipsy (wersja na klate) 3x8
przysiady 3x8
opuszczanie sie szerokim nachwytem (moge podciagnac 2-3 razy )3x max
pompki w staniu na rekach 3x max
pompki tylem 3x8
podciaganie wąsko 3x max

B: pompki z nogami wyzej 3x8
wykroki chodzone 3x8
podciaganie sie w chwycie neutralnym ( plecy ) 3x max
pompki w staniu na rekach 3x max
pompki wąskie 3x8
podciaganie wasko 3x max

C:tutaj robie taka gigant serie mozna powiedziec , robie pompki waskie , normalne i szerokie bez przerwy po 8 powt. i to sie liczy jako jedna seria , robie trzy takie serie )
wspiecia na palce 3x8
unoszenie tulowia z opadu 3x8
pompki w staniu na rekach 3x max
dipsy (wersja na triceps ) 3x8
podciaganie wąsko 3x max

Po kazdym treningu brzuch 3 cwiczenia po 3 serie 15-20 powtorzen

pytania
1.czy moge robic te dipsy 2x w tygodniu i czy nie bedzie tego za duzo ?
2. czy moge robic gigant serie czy wybrac jeden rodzaj pompek (jak tak to powiedzcie ktory rodzaj bedzie najlepszy )
3.czy dobrze robic jest te 3 plany czy lepiej zrobic jeden plan i cwiczyc nim caly czas ? ( jak tak to napiszcie jakie cwiczenia powinny sie w nim znalezc ? ) Dzieki za pomoc !!!!!
  • 0

#2
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Siema, plan nie jest przeładowany wygląda w porządku jak na początek :) Co do pytań:
1. Ćwiczysz 3 razy w tyg wiec powinieneś nadążać z regeneracją.
2. Nie widzę sensu w takiej gigant serii jak ty to nazywasz chyba że budujesz wytrzymałość, niby bombardujesz w takiej serii układ nerwowy serią zmiennych bodźców ale nie do końca jest to dobre podobno :) (odsyłam poniżej).
3. Na ten temat jest kilka opinii, ja osobiście lubię zmienność zapobiega znudzeniu treningiem zapewnia zmienne bodźce. Spotkać się można jednak z opinią że mieszając ćwiczeniami gdy już nadejdzie stagnacją ciężko będzie znaleźć nowy bodziec ( zaskoczyć układ nerwowy) żeby ją przełamać.

Edit: Pozmieniał bym kolejność ćwiczeń :) i dodał wznosy nóg ! bo nic na brzuch nie widzę :)
  • 0

#3
suchemajtki

suchemajtki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
A moze byc cos takiego , jeden plan i po prostu nie trzymam sie sztywno jakis szablonow co do treningu ze mam w piatek robic to i to a w inny dzien to i to tylko jak mam ochote na jakeis inne cwiczenie np na triceps to je robie zamiast tych pompek tylnych ?
i jeszcze takie pytanie co ile zwiekszac powtorzenia z treningu na trening ze jak zrobilem 3x8 to na nastepnym robie 3x9 czy np ze dodaje jedno powotrzenie co 1 lub 2 tygodnie ?

A: dipsy na klate 3x8
przysiady 3x8
opuszczanie szeroko nachwytem 3x8
pompki w staniu na rekach 3x8
pompki tylem 3x8
podciaganie wąsko 3x8 (opuszczam sie do kata 45-90 stopni bo inaczej nie zrobie 8 powt. )
 
brzuch pisalem robie 3 cw po 3 serie 15-20 powtorzen po kazdym treningu - unoszenie zgietych nog w zwisie na drazku , unoszenie prostych nog w lezeniu plasko i unoszenie nog na drazku ze skretem nog na skosy
  • 0

#4
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów
Jaki jest cel twojego treningu?
  • 0

#5
suchemajtki

suchemajtki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
sila \ masa
  • 0

#6
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Nie trzymanie się planu to tak zwany freestyle jako że jesteś początkujący nie polecam.

Kolejna sprawa to progresja. Ok trzeba umieć "czuć swoje ciało" w niektórych ćwiczeniach nie dasz rady po prostu po tygodniu dołożyć kolejnego powtórzenia. Co więcej ciągłe dodawanie powtórzeń zmieni charakter treningu na wytrzymałościowy. Polecam na początek trening 5x5 a gdy dane ćwiczenie stanie się zbyt łatwe po prostu zamiana na trudniejszy wariant. Albo zainwestuj w książkę "Skazany na trening" albo ćwicz planem w niej zawartym, a nawet jeśli Ci się nie spodoba to wyniesiesz z niej odpowiednią wiedzę na początek.

tutaj masz coś o trening 5x5 http://roughstrength...ining-template/ swoja drogą całkiem niedawno dodane.
  • 0

#7
suchemajtki

suchemajtki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
duzo mi pomogles , dzieki ci za to , zastosuje to tylko dla treningu 3x8-12 gdy osiagne takie powt. to dodam plecak z obciazeniem albo zainwestuje kamizelke ,moj ostateczny plan,jak osiagne jakies normalne wyniki w podciaganiu chwytem neutralny to zabiore sie za dzielenie podciagania na szeroki nachwyt i waski podchwyt :D i raz w tygodniu bede robil plan b , czyli pon - a , sr - b , i w pt -a , dla odmiany zeby mi sie nie znudzily te dipsy :D

A:dipsy 3x8-12
podciagnanie neutralnym chwytem 3x8-12
przysiady 3x12
pompki w staniu na rekach 3x max
pompki tylem 3x8-12
+ brzuch
B: pompki wąskie 3x8-12
unoszenie tulowia z opadu 3x8-12
wspiecia na plce 3x12
pompki w staniu na rekach 3x max
tygryski 3x8-12

Dzieki wielkie !!!
  • 0

#8
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
za szybko chcesz wejść na ćwiczenia z obciążeniem naprawdę do wyboru jest mnóstwo wymagających ćwiczeń dopiero po ich opanowaniu polecam dodawać do kali dodatkowy ciężar :)
  • 0

#9
suchemajtki

suchemajtki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
podasz jakies przyklady trudnch cwiczen na klate i tricepsy ?
  • 0

#10
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Jak dla Ciebie to korean dips, bar dips, chin ups, wide chin ups, close pull up, Tiger push ups. Takie pierwsze co mi przyszło do głowy. Jeszcze one arm push ups. Do wyboru do koloru. 15 lat to trochę za mało żeby obciążać swój ciągle rozwijający się układ kostny dodatkowym ciężarem co może aczkolwiek nie musi zablokować bądz upośledzić jego rozwój.
  • 0

#11
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Zahamowanie wzrostu może być przyczyną zbyt dużych obciążeń, a nie obciążeń wszystkich.
  • 0

#12
suchemajtki

suchemajtki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Dzieki za pomoc
  • 0

#13
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Zahamowanie wzrostu może być przyczyną zbyt dużych obciążeń, a nie obciążeń wszystkich.


Wyraźnie tam napisałem o dodatkowych obciążeniach...
  • 0

#14
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
A ja wyraźnie napisałem, że dodatkowe obciążenie nie spowoduje zatrzymania wzrostu.
  • 0

#15
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Zahamowanie wzrostu może być przyczyną zbyt dużych obciążeń, a nie obciążeń wszystkich.


Proszę, o przetłumaczenie na polski.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#16
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
15 lat to ty ani nie masz jeszcze pewnie super ciężaru a i regenerację masz bardzo dobrą. Tak że ten trening spokojnie możesz robić.
Ciężar dodatkowy zacznij stosować dopiero po jakimś czasie. Wpierw wyduś z organizmu to na co go stać. A dopiero po przyzwyczajeniu go do obciążeń idź dalej. O przepukliny, kontuzje itp wcale nie tak trudno. Także kamizelkę odstaw na za jakiś czas - powiedzmy jak będziesz się technicznie 15x podciagał.
Brzucha co trening nie rób. Zamiast tego porób sobie jakieś bieganie - nie koniecznie długie i nie koniecznie super intensywne. O wiele więcej na tym skorzystasz.
  • 0

#17
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów


Zahamowanie wzrostu może być przyczyną zbyt dużych obciążeń, a nie obciążeń wszystkich.


Proszę, o przetłumaczenie na polski.


proszę bardzo: Zahamowanie wzrostu może być przyczyną zbyt dużych obciążeń, a nie obciążeń wszystkich.
  • 0

#18
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

A ja wyraźnie napisałem, że dodatkowe obciążenie nie spowoduje zatrzymania wzrostu.


Odsyłam do literatury:) O podstawowej wiedzy w rozwoju i biomechaniki ruchu człowieka, szkoda żeby chłopak się "popruł" w wieku 15 lat, obciążając wciąż rozwijające się układ kostno - stawowy. Nie zabraniam tu dźwigania czegokolwiek w młodym wieku jednak niezbędny jest umiar i roztropność, większość młodych ludzi myśli "więcej dorzucę to mi szybciej łapa urośnie", gdzie nie zwracają nawet uwagi na podstawową technikę i prawidłową mechanikę ruchu która defakto zabezpiecza przed urazem. Dodatkowo regularne obciążenie osiowe na rozwijający się kręgosłup powoduje ściskanie się kręgów w wyniku nacisku na chrząstki w przestrzeniach międzykręgowych. Ok warto by coś powiedzieć o wzroście kości osteocyty ostekoasty i osteoblasty zostawię w spokoju gdyż i tak Ci to nic nie powie. Rozwój kości wszerz odbywa się poprzez tkankę zwaną okostną która jest z nami przez całe życie (unerwia kości, dokładnie to boli nas okostna gdy coś złamiemy). Natomiast rozwój kości wszerz następuje poprzez tkankę zwaną chrząstką nasadową, powiem tylko że nadmierne oddziaływanie na nią może powodować jej przedwczesny zanik.
  • 0

#19
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa



Zahamowanie wzrostu może być przyczyną zbyt dużych obciążeń, a nie obciążeń wszystkich.


Proszę, o przetłumaczenie na polski.


proszę bardzo: Zahamowanie wzrostu może być przyczyną zbyt dużych obciążeń, a nie obciążeń wszystkich.


Rozumiem, że chciałeś być zabawny ale niestety dla mnie to bełkot bez sensu. Jak zahamowanie wzrostu może być przyczyną zbyt dużego ciężaru (bo przecież rozmawiamy o obciążeniach zewnętrznych). Nie wiem czyje obciążenia masz na myśli pisząc "wszystkich" :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#20
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
No właśnie pisze, że obciążenia zewnetrzne zbyt duże powodują zahamowanie wzrostu. Wszystkie to znaczy te lekkie.

m6k3, myślisz, że karzę komuś w wieku 15 lat nakładać 90%+ RM bez względu na technike? Nie, ja mam na myśli by opanowac technikę wykonywania ćwiczenia, dobrać małe obciążenia i robić więcej powtórzeń. Nie wiem dlaczego się mnie czepiasz, obciążenie nie hamuje wzrostu jeżeli się MYŚLI.


PS. coś ostatnio zauważyłem, że trochę dziwnie kleję zdania :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych