Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening Franka Medrano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
kompri

kompri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Witam wszystkich dziś mija 57 dzień jak lece planem treningowy Franka Medrano członka ekipy vegancalistheni-x.com (link do treningu http://cutandjacked....nk_medrano1.pdf ) oczywiście aktualnie nie jestem w stanie wykonać 30 muscle up czy 200 pompek na seri ale opracowałem metodę że efekty są naprawde super jeżeli szukasz nowych hardcorowych bodźców naprawde polecam.Ale przechodząc do mojego pytania chciałem sie was spytac jak wyglada sprawa z przerwami miedzy seriami/cwiczeniami lepiej robic krótsze czy dłuższe ? i ile powinny trwać aktualnie jade po 60 sekund
ps. jezeli ma ktos pytania do tej formy treningu dajcie znac chetnie pomoge :)
  • 0

#2
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
A zdradź coś więcej na temat tego jaką metodę opracowałeś? :)
  • 0
Dołączona grafika

#3
opal

opal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
Frank i jego dziewczyna miażdżą system na yt, nawet nie wiedziałem, że ma swoją metodę treningową.... muszę zapoznać się, ale domyślam się, że mocny hardcore ;)
  • 0

#4
kompri

kompri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
A mianowicie polega na tym że mamy tutaj rozpiskę z Poniedziałku :)

30 muscle-up'ów (siłowych wejść na drążek) nie ma bata że tyle zrobisz wiec robie do upadku az nie mam siły wychodzi koło 7-8 na trening
100 pompek tutaj akurat łatwiej bo rozbijam to na dwie serie po 50 i jakos leci
5 serii po 20 dipsów tutaj nie ma większych problemów nie bd sie dalej rozpisywał bo taka sama zasada jest :)
chodzi po prostu o to że musisz działać na 100% i nie odpuszczać masz wykonać np. 100 powtorzen danego cwiczenia jestes w stanie wykonac tylko 30 powtorzen to gdy juz ręce ci sie załamuja np przy pompkach to trzymasz w tej pozycji i starasz sie wykonac jeszcze dwa trzy powtorzenia bd ci bardzo ciezko ale na następnym treningu bd juz łatwiej osiagnac pułap 100 :> jeżeli jeszcze coś chcesz wiedziec coś wydaje sie niee jasne daj znac
ps, jak zaczynałem potrafiłem zrobić 15 pompek było to 1 stycznia dzisiaj mamy 27 luty robie 50 pompek wiec uwazam ze metoda i trening sie sprawdza :)
 
Tutaj macie przetłumaczony program treningowy :) Franka
Rutyna Franka Medrano (trening 2h dziennie) [źródło:CutAndJacked]



Poniedziałek (Klata)

30 muscle-up'ów (siłowych wejść na drążek)
100 zwykłych pompek
4 serie po 10 powtórzeń ćwiczeń hantlami podczas leżenia na ławeczce typu 'incline dumbbell press'
4 serie po 10 powtórzeń ćwiczeń hantlami podczas leżenia na ławeczce typu 'flat dumbbell press'
5 serii po 20 dipsów (pompek na poręczach)
200 zwykłych pompek
50 pompek z podwyższeniem pod nogami i z łokciami na linii barków
50 diamentowych pompek
50 pompek z podwyższeniem pod nogami i z łokciami za linią barków (ręce odchylone w stronę nóg)
15 minut biegu interwałowego (trening HIIT)
15 crunch'y (podniesień całych pleców i klatki w jednej lini siłą mięśni brzucha [TO NIE BRZUSZKI!])
15 side-crunch'y (to samo + z przechylenie całego ciała na jedną stronę) (po 15 na jedną stronę ciała)
3 serie po 15 uniesień nóg do kąta 90 stopni podczas leżenia

Wtorek (Plecy)

30 muscle-up'ów (siłowych wejść na drążek)
100 pull-up'ów (podciągnięć nachwytem)
4 serie po 10 powtórzeń ćwiczeń z hantlami na jedną rękę typu 'single arm dumbbell roll'
4 serie po 10 pullover'ów hantlem
50 chin-up'ów (podciągnięć podchwytem)
50 pull-up'ów (podciągnięć nachwytem)
10 muscle-up'ów (siłowych wejść na drążek)
15 minut biegu interwałowego (trening HIIT)
15 crunch'y (podniesień całych pleców i klatki w jednej lini siłą mięśni brzucha [TO NIE BRZUSZKI!])
15 side-crunch'y (to samo + z przechylenie całego ciała na jedną stronę) (po 15 na jedną stronę ciała)
3 serie po 15 uniesień nóg do kąta 90 stopni podczas leżenia

Środa (Ramiona i ABS)

100 zwykłych pompek
4 serie po 10 powtórzeń ćwiczeń z hantlami typu 'standing dumbbell presses'
4 serie po 10 powtórzeń ćwiczeń z hantlami typu 'lateral dumbbell raises'
4 serie po 10 powtórzeń ćwiczeń z hantlami typu 'bent down dumbbell lateral raises,'
100 crunch'y (podniesień całych pleców i klatki w jednej lini siłą mięśni brzucha [TO NIE BRZUSZKI!])
50 crossover crunch'y (skrętów uniesionego tułowia w kierunku do kolana nogi założonej o drugą, niewyprostowaną w stawie kolanowym nogi)
50 intensywnie wykonanych crunch'y
3 serie po 2 minuty nożyc pionowych
3 serie po 60 sekund utrzymywania się w niedokończonym 'scyzoryku' z wyżej uniesioną klatką piersiową oraz rękoma prostymi i uniesionymi prostopadle do tułowia
stanie na rękach do upadłego
15 crunch'y (podniesień całych pleców i klatki w jednej lini siłą mięśni brzucha [TO NIE BRZUSZKI!])
15 side-crunch'y (to samo + z przechylenie całego ciała na jedną stronę) (po 15 na jedną stronę ciała)
3 serie po 15 uniesień nóg do kąta 90 stopni podczas leżenia
15 minut biegu interwałowego (trening HIIT)

Czwartek (Biceps/Triceps)

30 muscle-up'ów
50 chin-up'ów
4 serie po 10 wyciskań sztangą na modlitewniku
4 serie po 10 najprostszych ruchów hantlem na stojąco (tzw. hammer curls)
4 serie po 10 powtórzeń 'reverse grip preacher curl'
100 dipsów
100 zwykłych pompek
4 serie po 10 powtórzeń ćwiczeń na triceps trzymając hantel za głową
4 serie po 10 powtórzeń 'reverse grip triceps pull down'
20 wolnych pompek
20 wolnych dipsów
15 minut biegu interwałowego (trening HIIT)

Piątek (Nogi)

4 serie po parę powtórzeń przysiadów z sztangą
4 serie po 20 dalekich wykroków jedną nogą i obniżeniem całego ciała (tzw. yard lunges)
100 szerokich przysiadów
4 serie po 10 pistoletów
4 serie po 10 powtórzeń martwego ciągu na prostych nogach
4 serie po 10 powtórzeń ' standing calve raises'
4 serie po 10 powtórzeń 'seated calve raises'
4 serie po 10 powtórzeń ' standing calve raises' bez obciążenia zewnętrznego

Sobota (Trening ogólnorozwojowy)

100 crunch'y
8 stumetrowych odcinków przebiegniętych sprintem
100 pull-up'ów
200 pompek
100 dipsów
30 muscle-up'ów
50 crossover'ów (skrętów uniesionego tułowia w kierunku do kolana nogi założonej o drugą, niewyprostowaną w stawie kolanowym nogi)
50 intensywnych crunch'y
3 serie po 2 minuty nożyc pionowych
3 serie po 60 sekund utrzymywania się w niedokończonym 'scyzoryku' z wyżej uniesioną klatką piersiową oraz rękoma prostymi i uniesionymi prostopadle do tułowia

Niedziela (Odpoczynek)
  • 0

#5
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Wrzuciłem ten program na początkach forum. Objętość treningu miażdży taj jak i jego sylwetka. Zupełne przeciwieństwo "skazanego".
  • 0

#6
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Zdecydowanie trening zaawansowany i nie dla początkujących. Szacun dla Franka ale moim zdaniem jest to trening przeładowany.
Mieszanie interwałów z siłówką też nie jest dobrym pomysłem. Ale co kto lubi.
  • 0

#7
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Nie wyobrażam sobie, żebym miał tyle czasu na robienie tych ćwiczeń wszystkich, może i plan dobry ale na pewno dla bardzo zaawansowanych :P
  • 0

#8
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Myślałem, że treni jedynie kalistenike, a tu taki psikus. Już nie jest takim miszczem jakim był :D
  • 0

#9
kompri

kompri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Jak czas pozwoli mam w planach nagrać taki polski poradnik na Youtube :) treningu jego metoda kazde cwiczenie itp. :) jak bd coś miał napewno dodam tutaj na forum
  • 0

#10
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Pytanie czy on faktycznie ćwiczy wg tego planu.. Jeśli tak to wybacz Lucluca ale Twoje zdanie tutaj kiepsko wypada bo chłop ma wyniki jak mało kto w tej dziedzinie.
  • 0

#11
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Można się domyślać, że to jego plan. Ale nie myślicie chyba, że on przez wszystkie swoje treningi jedzie tylko jednym planem? Pewnie już zmianiał plan nieraz.
  • 0

#12
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Zmiana planu nie musi oznaczać że był zły, może znaczyć że po prostu wycisnęliśmy go do ostatniej kropli i mamy wszędzie plateau.
  • 0
Shut up and get moving.

#13
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Nawet nie miałem nic takiego na myśli, wiadomo, że jak coś daje efekty to ciągnie się to aż progres się zakończy.
  • 0

#14
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Ten trening jest maksymalnie przeładowany i większość ludzi NIE POWINNA czegoś takiego używać.
I tu nawet nie ma co dyskutować o tym. Spytajcie się każdego trenera co wam powie na temat tak "intensywnego" treningu 6x w tygodniu.

30 wejść? 200 pompek? Jeszcze do tego serie na modlitewniku? I to zakończone codziennym HIIT'EM?
To nie jest dla nawet dobrze wytrenowanego gościa. Chyba, że zależy ci na tym by być maksymalnie wychudzić i tylko by UTRZYMAĆ daną formę.
Ok. Gość spoko wygląda. Ale to nie jest skutek tego treningu a tego, że ma bardzo dobrą genetykę, jest BARDZO DOBRY Z DIETETYKI, i ma czas i warunki.

Gdzieś widziałem, że gość robi codzienie 4h treningu. Powodzenia z czymś takim kiedy musisz chodzić do roboty czy szkoły :D

To jest mniej więcej coś w stylu "wezmę trening Roniego Colemana i będę go robił". Yhy.

I nie mówcie, że jak człowiek nie ma takich rezultatów to nie może tego komentować. Nie każdy ma takie predyspozycje i czas na taką zabawę. Można to jednak nadrobić wiedzą - prawda? Osobiście nie znam nikogo kto by przez dłuższy czas pociągnął taki trening. Widziałem kilkanaście osób które tak intensywnie trenowały (sam się do nich kiedyś zaliczałem). Po kilku miesiącach przynosiło to o wiele więcej szkód niż korzyści. Człowiek bardzo się odtłuszczał ale i mocno tracił siłę absolutną (mogłeś zrobić dużo pompek, ale np na sztandze czy w przenoszeniu dziewczynie mebli leżałeś totalnie) a i zdrowie zaczynało mocno szwankować.

Ogólnie bardzo nie polecam. Trenujcie swoim tempem a nie patrzcie na maniaków.
  • 0

#15
Borkoś

Borkoś

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Powodzenia
  • 0

#16
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Kto jak kto, ale ja wolę trenowac swoim systemem, a nie kogoś ;)
  • 0

#17
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ten trening jest maksymalnie przeładowany i większość ludzi NIE POWINNA czegoś takiego używać.
I tu nawet nie ma co dyskutować o tym. Spytajcie się każdego trenera co wam powie na temat tak "intensywnego" treningu 6x w tygodniu.

30 wejść? 200 pompek? Jeszcze do tego serie na modlitewniku? I to zakończone codziennym HIIT'EM?
To nie jest dla nawet dobrze wytrenowanego gościa. Chyba, że zależy ci na tym by być maksymalnie wychudzić i tylko by UTRZYMAĆ daną formę.
Ok. Gość spoko wygląda. Ale to nie jest skutek tego treningu a tego, że ma bardzo dobrą genetykę, jest BARDZO DOBRY Z DIETETYKI, i ma czas i warunki.

Gdzieś widziałem, że gość robi codzienie 4h treningu. Powodzenia z czymś takim kiedy musisz chodzić do roboty czy szkoły :D

To jest mniej więcej coś w stylu "wezmę trening Roniego Colemana i będę go robił". Yhy.

I nie mówcie, że jak człowiek nie ma takich rezultatów to nie może tego komentować. Nie każdy ma takie predyspozycje i czas na taką zabawę. Można to jednak nadrobić wiedzą - prawda? Osobiście nie znam nikogo kto by przez dłuższy czas pociągnął taki trening. Widziałem kilkanaście osób które tak intensywnie trenowały (sam się do nich kiedyś zaliczałem). Po kilku miesiącach przynosiło to o wiele więcej szkód niż korzyści. Człowiek bardzo się odtłuszczał ale i mocno tracił siłę absolutną (mogłeś zrobić dużo pompek, ale np na sztandze czy w przenoszeniu dziewczynie mebli leżałeś totalnie) a i zdrowie zaczynało mocno szwankować.

Ogólnie bardzo nie polecam. Trenujcie swoim tempem a nie patrzcie na maniaków.

można spotkać plan przygotowaczy K. Bekelele
lecz czy on trenuje tak przez cały rok, NIEee
są momenty intesywniejszej pracy tak samo odpoczynku [treningu]


przykładowo w tym planie jest 30 wejść,
jak ktoś nie da rady zrobić 30 wejść, to robi ich 10 i tak z każdym ćwiczeniem etc
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#18
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Widocznie potrafi zrobić te 30 wejść i 200 pompek więc dla niego nie jest to wielki wyczyn, nie wiem jak może się przetrenować od czegoś co da radę w miarę sprawnie zrobić.
  • 0

#19
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Medrano o ile wiem żyje ze sportu. Dla niego 4h trening to pewnie norma. Fajnie jest poczytać treningi zaawansowanych ale też nie wiem czy warto pod nie robić własny plan. Swego czasu krążył po sieci trening Hannibala, w którym było też ze 100 powtórzeń danego ćwiczenia. Nie wiem czy to był fake czy nie, ale Medrano ćwiczy już łącznie z 7 lat, Hannibal ponodobno ponad 13. Jak weźmiemy ich plan i zmodyfikujemy pod siebie to nie dojdziemy do tych samych rezultatów w rok czy nawet 3 lata. To tak nie działa.
  • 0
Dołączona grafika

#20
kompri

kompri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Polece tym planem do konca marca :D czyli bd koło 100 dni i dam wam znać jak wpływa na człowieka który prowadzi aktywny tryb zycia
jak narazie nie narzekam na stan zdrowia wszystko jest dobrze :)
Jestem ektomorfikiem i nie trace kilogramów a nawet powiem wam ze przytyłem 100% miesień :> od poczatku jak lece takim treningiem
+nie ćwicze w sobote mam te dwa dni regeneracji i spokoju od wszystkiego
Nie jestem rowniez jakims psychofanem podoba mi sie ten trening ale fizycznie nie jestem w stanie zrobić 200 pompek
dlatego robie np. 3 serie max liczba powtorzen :) zaczynałem od kilku teraz jest juz kilkadziesiat :>
cały trening w zaleznosci od dnia koncze po około 75 minutach
pozdrawiam wszystkich :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych