Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nie mam pomysłu na trening :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1
ma1kel

ma1kel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Od października 2011 do końca listopadu 2012 roku wykonywałem trening bez sprzętu metoda O.Lafay. Przeszedłem 12 poziomów. Powiem szczerze książka mi pasowała. Wszystko czytelnie rozpisane co i jak. Dzięki niej poprawiłem sylwetke wytrzymałość i siłę.
Od grudnia do teraz jechałem wymyślonym planem do końca stycznia
NOGI
1. Przysiady x12 4serie +10KG
2. Wykroki x12 3serie +10KG

PLECY
3. Podciąganie podchwytem x8 4serie +10KG
4. Podciąganie nachwytem x8 4serie +10KG

KLATA
5. Dipsy x10 3serie +10KG
6. Pompki nogi na wyskości 110cm ręce na 45cm, szerokość 2xbarków x9 3serie +10KG
7. Pompki na ziemi rozstaw dłoni 40cm x9 3serie +10KG

BARKI
8. nogi wyskokość 110cm ręce 40cm, pozycja z podkurczonymi nogami że pozycja bardziej pionowa x10 4serie

TRICEK
9. Pompki tygryski x8 4serie +10KG

ŁYDKA
10. Wspięcia na jednej nodze x10 4serie +10KG

BRZUCH 4 obwody
11. Przyciąganie nóg do klatki wisząc x10 4serie

tak to wyglądało, teraz niestety brak mi koncepcji. Posiadam książkę skazanego, ale dużo osób mi odradzą ją ponieważ wmawiają mi że to treningi dla emerytów. Podpowie ktoś doradzi ? :D
  • 0

#2
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Póki sam nie przetestujesz Skazanego na sobie nie dowiesz się czy jest dobry czy nie. Nie słuchaj innych tylko siebie. Wypróbuj skuteczność tego treningu.

Tak, skazany jest także dobry dla emerytów, ponieważ kalistenika jest dobra dla wszystkich:)

Szczerze polecam Ci trening Wade'a. Jest to skuteczny plan, wystarczy popatrzeć na efekty naszych forumowiczów :)
  • 0

#3
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
podciąganie podchwytem skupia się na bicepsie.


tutaj prawie wszyscy wyznają w sumie Skazanego i prawie wszyscy są dość starsi, więc nie wiem, ja sam trenuje swoim własnym planem :P
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#4
ma1kel

ma1kel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Rafiki, tu masz rację wcześniej też szydzono ze mnie gdy mówiłem,że biorę się na poważnie za Metodę lafaya. Wciskano mi, że nic nie wart jest ten trening. Lecz mi przypadł do gustu. Myślę że podobnie będzie ze skazanym ;)
Divajd, no tak głównie biceps angażuje ale już nie rozbijałem tego bo lepiej poprostu mi się trenowało dwa podciąganka jedno po drugim.
  • 0

#5
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Jest tu masa młodych ludzi, a może się wydawać inaczej bo wielu starszych po prostu się wyróżnia swoją sprawnością :)
  • 0

#6
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Rafiki, tu masz rację wcześniej też szydzono ze mnie gdy mówiłem,że biorę się na poważnie za Metodę lafaya. Wciskano mi, że nic nie wart jest ten trening. Lecz mi przypadł do gustu. Myślę że podobnie będzie ze skazanym ;)
Divajd, no tak głównie biceps angażuje ale już nie rozbijałem tego bo lepiej poprostu mi się trenowało dwa podciąganka jedno po drugim.

to zamiast robic to podciaganko, to po prostu na plecy robisz potem szerokim chwytem(nachwyt) albo podciąganie do karku(nachwyt). a biceps po 2-3 min przerwy podchwytem na szerokosci ramion. :P

Rafiki, prawda jest taka, że zdecydowana większość osób tutaj jest tak +27-30 lat
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#7
ma1kel

ma1kel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Divajd, dzięki za rady ale tym planem już nie ćwiczę.
Ja obecnie mam 22lata prawie 75kg i 181cm przed lafayem było 90kg. A w wymiarach i tak poszło na + przy teoretycznie mniejszej wadze
  • 0

#8
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
to wymysl nowy/zmodyfikuj tamten, ja ci mowie co moglbys tam wsadzić za ćwiczenia :P
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#9
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Napisz mi na priv, to Ci zmienię podejście do treningu :)
  • 0

#10
ma1kel

ma1kel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
myślałem np nad czymś takim, ale nie wiem czy to sens będzie miało
Pompki szerokość barków lub szerzej, 1seria np 20 pow potem 5sekund w pozycji 3/4 pompki znów 20pow 5sekund w pozycji 1/4 pompki, 2seria tak samo ale pompki na pięściach, 3seria tak samo ja w 1 ale szerokość 40cm między dłońmi, 4seria jedno powtórzenie jak w 3seri drugie pompka tygryska i tak do 20powtórzen na zmianę.
Dipsy x powtórzeń potem w pozycji dolnej 5sek napięcia, x powtórzeń potem w pozycji górnej 5sek napięcia, 2 serie takie
Podciąganie nachwyt szerokość 90cm bo tyle mogę w domu najszerzej 12powtórzeń, szerokość barków 12 powtórzeń i do karku 12 powtórzeń 3superserie

Nie nie co ja w ogóle piszę, to się żadnych zasad fbw czy to innych nie trzyma, dam sobie spokój z układaniem planów hahah
  • 0

#11
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
20 powtorzen to na wytrzymalosc miesnia raczej, na tym ci zalezy? ;p
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#12
ma1kel

ma1kel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Na wytrzymałości aż tak bardzo nie, głównie na sile funkcjonalnej i klarownej sylwetce, żeby ktoś się zaraz nie doczepił jak to na innym forum że bez ciężarów siły statycznej nie zrobisz, nie będę pisał na którym forum
  • 0

#13
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
To polecam ten temat. Spróbuj sam coś ułożyć, pokaż, a ludzie ocenią. Tylko rozpisz to zrozumiale. :P

http://forum.kaliste...id=6929#pid6929
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#14
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Od października 2011 do końca listopadu 2012 roku wykonywałem trening bez sprzętu metoda O.Lafay. Przeszedłem 12 poziomów. Powiem szczerze książka mi pasowała. Wszystko czytelnie rozpisane co i jak. Dzięki niej poprawiłem sylwetke wytrzymałość i siłę.
Od grudnia do teraz jechałem wymyślonym planem do końca stycznia
NOGI
1. Przysiady x12 4serie +10KG
2. Wykroki x12 3serie +10KG

PLECY
3. Podciąganie podchwytem x8 4serie +10KG
4. Podciąganie nachwytem x8 4serie +10KG

KLATA
5. Dipsy x10 3serie +10KG
6. Pompki nogi na wyskości 110cm ręce na 45cm, szerokość 2xbarków x9 3serie +10KG
7. Pompki na ziemi rozstaw dłoni 40cm x9 3serie +10KG

BARKI
8. nogi wyskokość 110cm ręce 40cm, pozycja z podkurczonymi nogami że pozycja bardziej pionowa x10 4serie

TRICEK
9. Pompki tygryski x8 4serie +10KG

ŁYDKA
10. Wspięcia na jednej nodze x10 4serie +10KG

BRZUCH 4 obwody
11. Przyciąganie nóg do klatki wisząc x10 4serie

tak to wyglądało, teraz niestety brak mi koncepcji. Posiadam książkę skazanego, ale dużo osób mi odradzą ją ponieważ wmawiają mi że to treningi dla emerytów. Podpowie ktoś doradzi ? :D


Albo GrubyAnton, albo plan żywcem zerżnięty ;)
  • 0

#15
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Ja nie cwicze Skazanym, cwicze freestyle profesjonalny i to sprawia mi najwieksza przyjemnosc, ze lubie to co robie i do tego nie mam jakiejs presji ze strony notesika ktory mi mowi skresl jeszcze jedna kreske, mam dobry dzien robie lepiej / wiecej, mam gorszy robie mniej / lzej, nie stawiam sobie celu typu za X miechow musze wygladac tak i tak i miec tyle i tyle sily, bo jakby sie przypadkiem nie udalo nie chce stanac przed dylematem - czy warto to dalej robic..
Podchodze do treningu raczej, to moj nowy sposob na zycie i nie widze siebie robiacego cos innego :)
  • 0

#16
ma1kel

ma1kel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Dom, gratuluje śledztwa :D zdemaskowałeś mnie
  • 0

#17
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Po prostu znam osobę z sfd, która stworzyła ten plan :D
  • 0

#18
ma1kel

ma1kel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Dzisiaj sobie zrobię trening "samowole" a na przyszły tydzień coś ułożę do oceny i poprawy.
Dom, teraz ja muszę śledztwo zrobić ale domyślam się już troche
  • 0

#19
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Dodaj pozycje statyczne z gimnastyki jak Antonowi radziłem ;)
  • 0

#20
ma1kel

ma1kel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Poniedziałek
30/40sek przerwy między seriami, między ćwiczeniami 120sek
1.Podciąganie nachwytem szeroko 6serii x8 tempo 2-0-1
2.Inverted rows nogi na wyskokości tali 4serie x10 tempo 2-0-1
3.Podciąganie podchwytem dłoń przy dłoni 5serii x8 tempo 2-0-1
4. Próby back levera
Wtorek
1.Pompki na pięściach 5serii x12 tempo 4-0-4
2.Pompki rozstaw dłoni 40cm 5serii x12 tempo 2-0-1
3.Dipsy 5serii x8 tempo 2-0-1
4. Krók ilość seri i czas niewiadomy
Środa -wolne
Czwartek
1.Wspięcia mięśni brzucha 5serii x8 2-0-1
2.Nożyce 5serii ale czas niewiadomy
3.Zwis na drążku z nogami prostymi kąt 90stopni, 5 serii czas niewiadomy
Piątek
1.Przysiady szerokość barków 5serii x12 4-0-1
2.Wspięcia na jednej nodze 4serie x10 2-0-1
3.Wykroki 4serie x10 2-0-1

Choć jak patrze to za mało tych ćwiczeń chyba. Bo wyszedł z tego lichy split, a jednak lepiej było się trzymać zasady fbw
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych