Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania 2-2K13 "Silne nogi"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
99 odpowiedzi w tym temacie

#1
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Cześć,

1. W obecnym miesiącu to ja prowadzę wyzwania i zagracie według moich zasad.! ;) Przećwiczymy dolne partie mięśni ciała - nogi, a jako ćwiczenie dodatkowe wybraliśmy dla Was - elbow lever (podpór na łokciach).

Ćwiczenia:


a) przysiady

Przysiady robimy na całych stopach, ręce skrzyżowane na klatce piersiowej. Przy pistoletach ręce przed siebie. Ćwiczymy wg "Skazanego na trening" - wszystkie 10 kroków, w zależności od zaawansowania ćwiczącego. Ściągawka: http://img585.images...0/convictyd.jpg
Jak zwykle mamy do wyboru dwie konkurencje.

- wytrzymałościową- tutaj przymykamy oko na pewne aspekty techniczne. Jednak staramy się, aby przysiad przypominał przysiad.

- techniczną - zwracamy uwagę, aby ćwiczenie było jak najbardziej poprawne, np. pełny zakres ruchu w kroku 10. Nie bujamy, nie wiercimy się. Powoli każde powtórzenie. Nie korzystamy z siły rozpędu.
Przykład: Od 45sek.
http://www.youtube.com/watch?v=DjxQrgLsty4

B) Podpór na łokciach - (elbow lever)
Opis ćwiczenia: Ręce kładziemy przed sobą, wykręcając dłonie o 90 stopni na zewnątrz. Dłonie się stykają. Kładziemy się na nie mniej więcej na wysokości pasa. Jeśli komuś sprawia to łatwość, podobnie jak z pistoletami, można na jednej ręce. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=13KFoTNH06U

2.Jak podpisywać filmy?
Przede wszystkim kartka z nickiem, którego używacie na forum. Może być zdjęcie z kartką bądź umieszczenie jej w filmie.

Nazwa filmu/wytrzymałościowa/krok 10/ilość powtórzeń
Nazwa filmu/podpór na łokciach/ ilość utrzymanych sekund



3. Możecie brać w wyzwaniach dowolną ilość razy. Zwycięzca wyzwania bieżącego miesiąca otrzyma nagrodę: "Mistrz Wyzwań Luty 2013", a dla pozostałych nagrodą będzie satysfakcja oraz pokazanie swoich umiejętności. A więc do boju. Zapraszam serdecznie. Czas start! ;) Powodzenia.
  • 0

#2
Satetsu

Satetsu

    BEASTMODE

  • Zasłużony

  • 67 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
No i elegancko bo miałem nadzieję, ze będzie coś na nogi w końcu ; ) Tylko proponuje ustalić na początku czy robimy z rękami prostymi przed sobą czy z rękami za głową, bo potem jedna osoba zrobi 15 pistoli z rękami przed sobą a inna 14 z rękami za głową i jak to rozstrzygnąć? Jak za głową jest rzeczywiście trudniej. Z tym Elbow leverem będą jaja jak z L-sitem czyli jeden zrobi na ziemi, jeden na ławce a jeden na rurce i też będzie problem przy ocenie.
  • 0

#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Myślę, że jest pokazane w Skazanym ja robić i niedopuszczalna jest forma przysiadów na palcach.
  • 0

#4
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów
Fajnie, fajnie z tymi nogami.
Jutro zrobię jakąś małą próbę, czyli przysiady na jednej nodze z rękami z przodu.
  • 0

#5
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów
Elbow lever można dłonie pod innym kątem niż ten pokazany na video?
  • 0

#6
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Elbow lever, można robić na jednej ręce ? :D
  • 0

#7
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów
Witam wszystkich w Lutym.
Wrzucam coś na rozruch - ale ja jak to ja - na pewno coś popsułem i na pewno jak każdego razu będę musiał poprawiać, ale to już normalne.


  • 0

#8
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Pytanie na temat pistoletów - robimy przysiady na obie nogi? W sensie jak ktoś zrobił 6 na prawą to ma zrobić 6 na lewą czy wystarczy jedna noga? A jeśli dwie to można na zmianę robić pistolety? Pierwsza noga, druga, pierwsza, druga itd?
  • 0
Dołączona grafika

#9
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Konik, bardzo ładne pistolety, masz silne nogi. Reci lep :D
  • 0

#10
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Ja chyba odpadam w tym miesiacu, nogi dopiero zaczynam, byly zaniedbywane standardowym podejsciem silowni :P, za malo tez balansu na elbow lever, ale powodzenia dla wszystkich ktorzy beda uczestniczyc! :)
  • 0

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Konik jak dla mnie bardzo piękne technicznie wykonane pistolety. Rep poleciał:)

Satetsu, jak dla mnie fajnie, że dopuszczane są różne warianty ćwiczeń. Gdybyśmy dopuścili tylko ten najtrudniejszy w konkursie wzięła by udział niewielka ilość uczestników. Poza tym konkurs jest przez to gorący, bo możemy komentować i oceniać biorących udział i dużo się uczyć na temat ćwiczeń.
  • 0

#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tak, można. Byleby było na dwóch. Jeśli komuś sprawia to łatwość, podobnie jak z pistoletami, można na jednej ręce. ;)
  • 0

#13
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów
Dzięki chłopy za docenienie.
  • 0

#14
uneXpected

uneXpected

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaŁódź
Konik świeżak ze mnie i szczerze przyznaje, że bardzo fajnie to wygląda w Twoim wykonaniu
  • 0

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Próbowałem zrobić elbow lever i stwierdzam, że ćwiczenie jest masakryczne:D Ale do końca miesiąca jeszcze daleko, więc będę próbował. A przysiady wrzucę na pewno:)
  • 0

#16
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Czekamy Jacku. ;)
  • 0

#17
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Mariusz bardzo ładne pistolety masz repa :) ode mnie.

Dawno mnie nie było, więc wrzucam filmik z pistoletami 10p.na początek. myślę, że zrobię ich więcej jeszcze.

Jakość video bardzo słaba :( i pistoletów

:) Dobre i to na początek. Oj na lewą nogę idzie mi gorzej. Miałem sporą przerwę od tych ćwiczeń. Myślę, że forma wróci do końca miesiąca :)
 
Tego nie liczcie na wyzwania
  • 0

#18
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Super Cassi, jakby nie bylo to 10 krok, takze jestem pod wrazeniem, punkt dla Ciebie.
  • 0

#19
benfredo

benfredo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 100 postów
Witam, mam nadzieje, że mój powrót na forum Was ucieszył. Oto mały prezent z okazji powrotu, Efekt miesiąca ćwiczeń Lafay'em, a także 3 miesiące intensywnego biegania na długie dystanse na zmianę z mocnymi interwałami:

pistol squats/poziom 10/30


Wybaczcie fatalną jakoś, ale mam tam strasznie słabe oświetlenie...
Na drugiej nodze zrobiłem 28 ale potem strawiłem równowagę:dodgy:

Próbowałem również elbow lever, ale to aktualnie eksperyment :P pod koniec miesiąca powinienem mieć to ogarnięte na poziomie który będę mógł bez wstydu zaprezentować.
Pozdro!
  • 0

#20
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cassi, widzę że nawet jak nie jesteś w formie, to ... jesteś w formie:D

Benfredo, ilość powtórzeń imponująca! Może nie jest to wykon anie do końca techniczne ale w kategorii wytrzymałościowej jesteś zdecydowanym faworytem:) Repy dla Was:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych