Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan ćwuiczeń - proszę o rady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
fantagiro8

fantagiro8

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Zanim zainteresowałam się kalisteniką, przez jakieś 1,5 roku nie ćwiczyłam w ogóle. Wcześniej tańczyłam, dużo chodziłam i prowadziłam raczej czynny tryb życia. Niestety ten try7b przerwała kontuzja kolana i artroskopia rzepki. Operację miałam w maju 2012. Żeby kolano doprowadzić do stanu używalności, rehabilitowałam je. A później przestałam. I rehabilitacja kolana (oraz mój kolega z pracy) jest głównym powodem dla którego zaczęłam ćwiczyć. Poza tym czuję się trochę sflaczała (przez 2 lata tańczyłam...). Zależy mi na wytrenowaniu brzucha, mięśni wokół kręgosłupa oraz wzmocnieniu czworogłowego mięśnia uda (ze względu na kolano). Nie mogę jednak wykonywać przysiadów - dlatego skupiłam się na wznosach nóg, pompkach, brzuszkach. Do tego rozciągam mięśnie i ścięgna, trochę po swojemu, powoli, delikatnie. Plan jest taki:

(zaczęłam od środy):

środa:
pompki przy ścianie (2x10)
wznosy nóg 2x10
brzuszki 2x10

czwartek
pompki przy ścianie (2x15)
wznosy nóg 2x15
brzuszki 2x15

piątek:
pompki przy ścianie (2x15)
wznosy nóg 2x15
brzuszki 2x15

sobota
pompki przy ścianie (2x15)
wznosy nóg 2x15
brzuszki 2x15

niedziela:
pompki przy ścianie (2x15)
wznosy nóg 2x15
brzuszki 2x15

poniedziałek:
wolne

wtorek:
wolne

To plan na ten tydzień. Myślę, że dnie wolne przeniosę na sobotę i niedzielę. Jeśli coś jest nie tak, macie wuagi, proszę o opinie.
  • 0

#2
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Obawiam się, że znudzisz się szybko i w dodatku złapiesz stagnację. Za dużo i monotonnie. Więcej nie znaczy lepiej. Pamiętaj też o innych partiach mięśni - gdzie plecy, bicepsy i nogi? Piszesz, że chcesz wzmocnić mięśnie wokół kręgosłupa i nogi a w Twoim planie nie ma ćwiczeń na te partie. Jeszcze raz polecę Ci Skazanego. Ćwiczenia tam przedstawione rozwijają w miarę równomiernie całe ciało.

Proponuję plan wg Skazanego pt. Dobre Sprawowanie:

Pn
Pompki
Wznosy nóg

Śr
Podciaganie
Przysiady

Pt
Mostek
pompki w staniu na rękach

Oczywiście mam na myśli tu na razie pierwsze kroki ze Skazanego.
Jeśli to dla Ciebie za mało (pierwsze kroki są dosyć łatwe) możesz spróbować zagęścić go tymczasowo, a po przejściu do wyższych kroków powrót do Dobrego Sprawowania.


Pn
Pompki
Wznosy nóg

Wt
Podciaganie
Przysiady

Śr
Mostek
pompki w staniu na rękach

Cz
Pompki
Wznosy nóg

Pt
Podciaganie
Przysiady

Sb
Mostek
pompki w staniu na rękach
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#3
fantagiro8

fantagiro8

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Problem w tym, że przysiadów nie mogę robić ze względu na kolano po artroskopii rzepki. :/ Dlatego powinnam je ćwiczyć bez obciążenia. Niestety.
  • 0

#4
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Pierwszy krok Skazanego to ugięcia nóg w tzw. świecy więc obciążenia nie ma :) Kolejne są co raz cięższe ale jest to stopniowane (pomagasz sobie rękoma). Choć i tak dla Ciebie mogą być niewskazane :( Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś na nogi zamiast Skazanego robiła inne ćwiczenia - te które poznałaś na rehabilitacji :)
Ja nie mogę robić mostków i zamiast nich początkowo robiłem właśnie ćwiczenia rehabilitacyjne na plecy. W miarę wzmacniania odcinka lędźwiowego zwiększałem stopień trudności.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#5
fantagiro8

fantagiro8

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Dzięki za rady. Od przyszłego tygodnia zamierzam chodzić też na basen, ale raczej dla relaksu. :D Napaliłam się jak szczerbaty na suchary. ;)
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Fantagiro, basen jest dobrym pomysłem ale ze względu na kolano unikaj żabki. Na nogi dobre będą ćwiczenia z gumami rehabilitacyjnymi, które na pewno poznałaś na rehabilitacji. Michał dał Ci canne rady dotyczące częstotliwości treningu i jego urozmaicenia. Doradzam dostosowanie się do nich:-)
  • 0

#7
fantagiro8

fantagiro8

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Na rehabilitacji miałam tylko ćwiczenie bez obciążenia, wznosy nóg na leżąco, pojedynczo, ze ściągniętymi stopami. W różnych leżących pozycjach. I tyle. No ale poczytam coś więcej o tych gumach. na basenie to ja raczej na plecach pływam, właśnie ze względu na kolano. :)
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Poczytaj jeszcze o piłce i poduszce rehabilitacyjnych. Bardzo użyteczne przyrządy przy rehabilitacji kolana:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych