Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rozplanowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
to jest brutalny trening?
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#22
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
3xTabata + 3xdrabinki to jest brutalny trening. Chyba że słabo ćwiczysz, albo wybierasz mało wymagające ćwiczenia.
  • 0

#23
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
no ja bym nie powiedział, bo sam ćwiczyłem od dawna z wysoką intensywnością, 6 dni w tygodniu trening, po treningu 3x w tygodniu interwały
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#24
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
coś słabe te interwały robisz
  • 0

#25
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
1min trucht, 1min bieg i tak przez 20-25 minut
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#26
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
ten bieg to sprint?
  • 0

#27
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

ten bieg to sprint?


Sam sobie odpowiedz :)

To może być conajwyżej przebieżka na 60-70% możliwości. Dla mnie lepsze są interwały 200m ostro, 200 lekko i tak ileś tam razy.
  • 0

#28
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Wolę czasowo, bo wtedy bieżnia sama mi zmienia prędkość biegu. :D Wygodniej. Nie wiem, biec jeszcze szybciej?
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#29
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Masz robić sprinty, a nie ledwo ponad trucht. Już się nie dziwię, że robisz tyle minut interwałów i Cię to z nóg nie zwala.
  • 0

#30
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
A może być tak, że 1min szybki chód, 1 min trucht, 1 minuta bieg, 1 minuta sprint? I tak to z 5 razy powtórzyć?
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#31
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Zależy co chcesz osiągnąc ale interwał z założenia to ma być X serii i przy połowie już jesteś wyczerpany i potem walczysz z własnymi słabościami starając się zachować wcześniejsze tempo.

My jak biegaliśmy interwały to 100-150m bardzo szybko mniej więcej te 90% maksa bo wiadomo ze maksa sie utrzymuje tylko przez kilka sekund. Potem 200-250m truchtu albo chodu ale raczej na trucht nas poganiali i od nowa i tak ze 2-3 razy. Tyle ze ja nie trenowałem biegów więc to był tylko dodatek do treningu :)

Jednak jeśli ćwiczysz tyle dla spalania tłusczyku i zadowalają Cię efekty to zostań przy tym co robisz, przyszpiesz tylko trochę tempo.
Jak chcesz przy okazji wzmocnić się biegowo na krótkich dystansach to biegaj więcej sprintów, jak na długie dystanse to biegaj odcinek na 80% potem 50-60% znowu 80% i tak wiele razy na koniec ostry finisz ile jesteś w stanie. To jest w skrócie opisane bieganie interwałowe zawodników z Afryki specjalizujących się w długich dystansach.
  • 0

#32
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
trucht/sprint = 45sek/15sek x 5-10 serii. Z upłewem czasu zmniejszasz trucht, a zwiekszasz sprint. 30/30, 15/45. Na koniec możesz dodać bieg normalnym tempem 15-20 minut.
 
jak widać powyżej, są różne "szkoły" :)
  • 0

#33
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Tak technicznie będzie mi to bardzo trudno zrealizować(nienawidzę biegać po mieście, a mieszkam w samym centrum Szczecina). Ale zobaczę co da się zrobić na bieżni.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#34
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
pytanie, czy widziałeś kiedyś sprintera biegnącego na maxa przez 1 min? Interwał jak i Tabata to ma być 100% wysiłku. Nie wytrzymasz biegnąc 1min na maksymalnym gazie, chyba że nazywasz się Michael Johnson i jesteś rekordzistą świata w biegu na 400m ;)
  • 0

#35
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
A ja mam wrażenie, że trochę za bardzo interesujesz się tłuszczykiem. Ciężko powiedzieć jak wyglądasz, ale redukując dalej to przy 60-62 kilo i 178cm będziesz wyglądał jak wieszak, a nie wysportowany facet. Po drugie jeśli liczysz na to, że wytniesz się do zera teraz i będziesz budował beztłuszczową masę mięśniową to...nie licz. Coś takiego w zasadzie nie istnieje. Jak dla mnie to powinieneś zdecydowanie przyjrzeć się temu co jesz, koniecznie nadwyżka kalorii i lecisz z masą, i tak jak mówił twój trener kwiecień/maj dopiero lekka redukcja.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#36
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Można być chudym grubasem ;p Wiem, że to problemy z metabolizmem są. Można to naprawić odpowiednią dietą i treningiem.
Poza tym ja ledwo do 65kg dochodze przy tym wzroście i nie wygląda to aż tak tragicznie(tyle, że tłuszczu mam malutko).
  • 0

#37
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Ja nie jestem postury ektomorfika, bardziej endo, także nie da rady, żebym wyglądał jak wieszak. :P
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#38
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Wydaje mi się, że endomorfik musiałby się bardzo mocno natrudzić, żeby ważyć tyle przy takim wzroście. W każdym razie ja polecam przybrać chociaż te 5 kg.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#39
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Bo się natrudziłem, uwierz. : ) 5kg przybrać to taki rok jak nie więcej, także nie wiem. Przemyślę jeszcze.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych