Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Połączenie skazanego z dipami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1
lkowal90

lkowal90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 97 postów
Witajcie. Za 2 tygodnie skonczę II krok treningu weług skazanego i chciałbym już teraz dorzucić do treningu również dipy. Tylko mam pewne wątpliwości ponieważ w jednym z postów ktoś napisał że łączenie pompek z dipami nic nie daje. Chodzi tutaj o zwykłe pompki takie jak w kroku 5 w skazanym czy również o pompki pochylone, na kolanach itd? Chcę dorzucić dipy dla ogólnej poprawy środka i góry klatki dodatkowo waham się nad dorzuceniem do tych treningów według skazanego również 2 ćwiczeń ze sztangą ( wyciskanie na skosie i wyciskanie sztangielek na skosie). Trenuję dwa razy w tygodniu klatkę według skazanego i w 1 dzień chciałbym dorzucić dipy, a w 2 sztangę dla poprawy klatki. Czy może mógłbym po prostu w 1 dzień po treningu skazanego dorzucić dipy i siłkę? Z racji tej że trenuję dwa razy w tygodniu myślę że mógłbym to jakoś podzielić tylko chciałbym tak aby były efekty zarówno w wyglądzie jak i sile :)
Ps. czy dipy pomagają zwiększyć siłę w wyciskaniu na ławce? :)
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dużo pytań zadałeś. Tak dipy mogą poprawić wyniki w wyciskaniu na klatkę, bo wyrabiają te same grupy mięśniowe (triceps i klata) i są wymagającym ćwiczeniem.

Według mnie jeśli jesteś na kroku drugim, to jest za wcześnie na dipy. To trudne ćwiczenie i nie mając odpowiedniej podbudowy siłowej możesz robić je nie poprawnie technicznie. Uważam, że dopóki nie zrobisz co najmniej 20 zwykłych poprawnych technicznie pompek w dwóch seriach, niema po co się brać za dipy.

Z faktu, że chcesz od razu wrzucić zarówno dipy, jak i sztangę wnioskuje, że zależy Ci na szybkiej rozbudowie klatki piersiowej. Szybko można jednak jedynie nabawić się przetrenowania.

Zachęcam Cię do wytrwałego, spokojnego treningi. Na wszystko przyjdzie czas:)
  • 0

#3
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Wedlug mojego doswiadczenia pompki i dipy dzialaja inaczej.
Dipy obciazaja strasznie stawy (lokcie - przynajmniej u mnie) i potrzeba troche czasu zeby wykonywac je poprawnie technicznie.
Na poczatek radzilbym Ci porobic jednak troche wiecej pompek, potem diamond pushups, a jak juz z tymi bedzie dobrze porob troche pompek na pilkach (rece na 2 pilkach).
Oczywiscie nie wiem jak u Ciebie ze stawami ale nawet jesli dobrze podchodz do tego cwiczenia z dystansem bo jednak na nich opierac sie bedzie cala masa ciala.
  • 0

#4
jurek321xd

jurek321xd

    "Cały świat leży u twych stóp" !!

  • Użytkownik
  • 100 postów
Z tego co u siebie zaobserwowałem to robiąc pompki przez jakieś pół roku to dużo klaty mi nie przybyło, a po przerzuceniu się na dipy klata wystrzeliła jak torpeda. Po 4 treningach miałem większą niż po pół roku pompek, ale zacząłem je robić dopiero jak robiłem 3 serie pompek po 40x, a nawet wtedy pojawiały się bóle w klatce i łokciach...... Więc na spokojnie, wszystko z czasem ; ))
  • 0
"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być". - Joanne Kathleen Rowling

#5
lkowal90

lkowal90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 97 postów
Tak zależy mi na rozbudowie klatki zwłaszcza środka i góry. 2 serie po 20 poprawnych technicznie pompek jestem w stanie zrobić bez problemu :) Kończę II krok w skazanym ponieważ zacząłem trenowac w grudniu i miesiąc przeznaczam na każdy krok i nie mam żadnych problemów z pokonywaniem tych kroków tylko robię tak jak autor zaleca wszystko po kolei:)
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
CiN, zgadzam się. Dipy bardziej obciążają stawy, bo dźwiga się cały ciężar ciała. Dlatego właśnie polecam by robić je gdy stawy są przygotowane przez trening pompek. Jurek co do działania dipów zgoda ale sam przyznałeś, że gdy zacząłeś je robić byłeś już doświadczonym "pompiarzem" ;)
  • 0

#7
lkowal90

lkowal90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 97 postów
Czyli po prostu dorzuce do treningu skazanego smarowanie gwintów w pompkach. Zrobię 2 serię po 20 powtórzeń ale skoro Jurek napisał że zaczął robić dipy jak robił 3x40 to spróbuję dojść do takiej ilości albo i większej i wtedy zacznę.
 
Więc będę trenował według skazanego i dodatkowo w poniedziałki po treningu klatki, brzucha i mostku dodam siłownię : wyciskanie w skosie: 3x8,6,6, wyciskanie sztangielek w skosie: 3x8, rozpiętki skos 2x10. I smarowanie gwintów w pompkach 6 w dni w tygodniu 10-12 razy dziennie po 5 powtórzeń na początek po tygodniu zwiększę do 7 i później ewentualnie jak będzie progres to na 10 zakończę żeby nie przekraczać tych 10 powtórzeń.
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Oj, plan masz ambitny ale nie wiem, czy jest sens dorzucać siłownie. Zbyt dużo treningu grozi przetrenowaniem.
  • 0

#9
lkowal90

lkowal90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 97 postów
Jak narazie daję rade:) Tylko że to dopiero I tydzień takiego treningu:P Bardziej wykańczają mnie biegi niż kalistenika i siłka :) Co do smarowania gwintów to cały weekend odpoczywać czy tylko w niedziele?
  • 0

#10
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Ja też jestem ciekaw jak mógłbym dołożyć dipsy, bo kręci mnie to ćwiczenie :)
Jestem na 7 kroku, poza tym czuję, że daje rade. Mój rekord dipsów to z 13 bez żadnych już kontuzji jak kiedyś.
Rzecz w tym, że mam specyficznie ułożony trening - wtorek pompki i przysiady, czwartek podciągi i wznosy, sobota pompki i przysiady - po czym za tydzien następuje zmiana i 2x są robione podciągi.
Gdzie tu można by wcisnąć dipsy?
  • 0

#11
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
moze w sobote, zamiast pompek/podciagania i przysiadów. Możesz też zrobić tak, że w środę masz podciągi nachwytem, a w sobotę podchwytem i dpsy
  • 0

#12
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów

Możesz też zrobić tak, że w środę masz podciągi nachwytem, a w sobotę podchwytem i dpsy

ciekawa sugestia ale chwila. Bo treningu nigdy nie mam tego samego obok siebie. Czyli nie mogę mieć w czwartek podciągów i w sobote. We wtorek podciagi i sobote co najwyżej.
Jakieś sugestie inne? tzn. wypowiedziane przez innych użytkowników?
  • 0

#13
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Ja zamierzam wprowadzić dipy po skończeniu kroku 7 jako taki krok pośredni. Też mi się podoba to ćwiczenie i chętnie bym je gdzieś wrzucił ale nie mam gdzie :)
Przy Twoim trybie treningu może spróbuj robić raz dipsy a raz pompki?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Aquaknight, dodaj dipy do treningu pompek. Jedna seria dodatkowo przy Twoim stażu powinna przejść gładko i raczej nie ma ryzyka przetrenowania:)
  • 0

#15
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Tak po prostu obok? ;)
Robić ile zniosę, czy może rozsądnie tylko pare? ( i tak wiele zrobić nie potrafię - na kółkach to może max. 5 ;) )
  • 0

#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Na video skazany na trening był to dalszy wariant po wielkiej szóstce.
Chodzi o dipy
  • 0

#17
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Aquaknight, jedną serię na normalnych zasadach, ile zniesiesz:) I nie na kółkach, tylko na poręczach, lub odwróconych krzesłach. Kółka zostaw sobie jako kolejny krok, jak dojdziesz do 20 normalnych powtórzeń.
  • 0

#18
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Jeśli palicie się do dipów, i macie problem ze stawami łokciowymi to istnieją łatwiejsze warianty tego ćwiczenia.
1- dłonie oparte na stołkach, stopy oparte z przodu na podłodze
2- dłonie i stopy oparte na stołkach na tej samej wysokości
3- dłonie i stopy oparte na stołkach, stopy wyżej niż dłonie
4- bierzemy się za dipy :)
  • 0

#19
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Niech tak będzie :D
Kiedyś też nie umiałem dipsów, a widać jest progres, już normalnie wyciskam :D
  • 0

#20
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Robert, miałem właśnie pisać artykuł o progresji w dipach:) Wyprzedziłeś mnie, rep dla Ciebie:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych