Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Intermittent fasting


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#1
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Witam. :) Chciałbym poznać Wasze opinie na temat Intermittent fasting (nie wiem, czy jest jakaś polska nazwa). Stosuje ktoś/stosował? Jak z efektami? Warto spróbować? Chodzi mi tu głównie o utratę tkanki tłuszczowej.

Tutaj opis:
http://potreningu.pl...ittent-fasting-
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#2
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
Oj, widac wszyscy olali taki fajny temat. Satetsu jet na IF, to powinno zmotywowac tego i owego do sprawdzenia tego stylu :D Ja tez jestem na IF, niezwykla wygoda i skutecznosc w utracie jak i utrzymaniu bf.
  • 0

#3
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Nie wiem jaki ma wpływ IF na obniżanie BF ale ja stosuję IF od jakiś 2-3 miesięcy i jest mi z tym bardzo dobrze. Siła jest, głodny nie chodzę. Staram się trzymać reżim fast-5.com Jem ok. 12.00 i ok 17.00.
Fajnie, że ktoś w końcu założył wątek na ten temat. Może czegoś ciekawego się dowiemy. Sam nosiłem się z zamiarem założenia wątku, ale napomknąłem w którymś poście o IF i nie było zainteresowania.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#4
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
Zaineresowanie sie znajdzie, jak bedzie brak efektow na tradycyjnym modelu 'zarcie co 3 godziny" :D

Satetsu pisal tutaj, http://forum.kaliste...-nie-pić?page=6

Dodatkowo napiszę, że stosuje Intermittent Fasting (jem od 10 do 18, zazwyczaj trenuję rano na pustym żołądku a wieczorem ograniczam albo wcale nie jest węglowodanów).


Ja w zasadzie robie niemal identycznie, z tym, ze wiekszosc wegli przesuwam na ostatni posilek (z reguly trzeci lub czasami drugi) i jest to postac skrobii. Ewentualnie czasami godziny przesuwam, bo jak nie jestem glodny o 10 to nie widze powodu, zeby jesc sniadanie tylko dlatego, ze rano mialem trening. I wtedy okno mam np od 12 do 20.
  • 0

#5
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
To może tak na początek napiszcie 3 słowa na czym polega ten system?
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#6
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
W skrocie to juz napisane zostalo wyzej :D

Tu masz 2 obszerne kompendia z badaniami i takimi bajerami, co to dzisiaj nikt nikogo bez nich nie przekona, ze biale jest biale a czarne czarne :D
http://www.kfd.pl/le...ng-169479.html/
http://www.body-fact...ead.php?t=10745

Jak przeczytasz i ciagle nie bedziesz syty wiedzy to wrzuce wiecej ;)
  • 0

#7
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
A co jeśli mam trening w południe?

e: dodam, że nie chce wydawać kasy na BCAA


e2: zostało to objaśnione w dalszej części artykułu z pierwszego linka. pytanie nieaktulane :)
  • 0

#8
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Za niedługo zobaczę jak to się będzie sprawdzało w moim przypadku :) Przymusze się do kawy z rana bo słyszałem, że zmniejsza apetyt to w początkowych dniach powinno pomóc. Od 22 wieczorem, do 18 w południe post, a reszta to wpieprzanie(20/4). Ze 2 posiłki powinny być. Może zrobię te 6h jedzenia na początek, ale ten wtorek nie pasuje bo wracam dopiero przed 18, a nie lubię jak chociaż jeden dzień się posypie.
  • 0

#9
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Za niedługo zobaczę jak to się będzie sprawdzało w moim przypadku :) Przymusze się do kawy z rana bo słyszałem, że zmniejsza apetyt to w początkowych dniach powinno pomóc. Od 22 wieczorem, do 18 w południe post, a reszta to wpieprzanie(20/4). Ze 2 posiłki powinny być. Może zrobię te 6h jedzenia na początek, ale ten wtorek nie pasuje bo wracam dopiero przed 18, a nie lubię jak chociaż jeden dzień się posypie.

Do kawy nie ma sie co przymuszac, jezeli sie jej nie lubi to po co sie katowac, zeby tylko jakis lifestyle miec? Polub kawe, kup porzadna, wybierz taka zeby na poczatek nie miala duzej mocy ale za to np aromat albo body pelniejsze. Dowal spora lyzke masla (ja dodaje nawet 50 g masla do kubka), jezeli to nie pomoze to nie katuj sie :D

Co do IF to wejscie od razu na 20/4 czyli protokol Warrior Diet to troche skok na gleboka wode i troche niezbyt, bo w 4 godziny ciezko sie zapchac. Sprobuj na poczatek fast-5 czyli 19/5 albo najlepiej klasycznego Leangains czyli 16/8. Wejdz w to naturalnie, na poczatek moze byc to nawet 14/10 ale jak jestes na tluszczowej i zgodnie z Kwasniewskim to nie powinno byc problemem, bo tam sie je kiedy jest glod a nie kiedy zegarek kaze. Dieta Kwasniewskiego jest w zasadzie naturalna wersja IF, mi sie zdarza zjesc czasami tylko 2 posilki dziennie, i nie ma mowy o zadnym "wyrabianiu" PPM "bo mi do bilansu brakuje". Na www.rippedbody.jp masz rozne makra do obliczania dziennego zapotrzebowania w dni treningowe i nietreningowe jak sie lubisz bawic w te bajery.
  • 0

#10
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Z kawą bym uważał, bo np. na mnie kawa po dłuższym nie jedzeniu (na czczo) działa mocno przeczyszczająco.
Polecam zieloną herbatę lub jakieś inne ziołowe (z pokrzywy itp.) Ostatnio wróciłem też do popijania yerby w ciągu dnia. Nie ma na mnie takiego działania jak kawa, a powoduje uczucie zapełnienia (nie przepełnienia) i sprawia, że naprawdę na długi czas mogę zapomnieć o jedzeniu.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#11
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
Kazdy ma inaczej, dla mnie kawa na czczo przed treningiem to dodatkowy kop
  • 0

#12
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Raczej kawy z masłem bym nie chciał, bo jak nie jeść to nie jeść :P Nie to, że mi nie smakuje, po prostu piłem taką czarną jedynie raz i to taką słąbą. W smaku nie była najlepsza, ale do przełknięcia :) Myslę, że kwestia przyzwyczajenia.
  • 0

#13
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
W ogole nie pijasz kawy? To po co sie zmuszac? To przypomina zarcie supli, niewazne, ze smakuje jak psie odchody, wazne, ze jest efekt :D
  • 0

#14
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Na początku herbata bez cukru też nie smakowała, a teraz jest ok :)
  • 0

#15
skory

skory

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Bardzo ciekawy motyw, muszę się temu bliżej przyjrzeć i spróbować. Nie wiem czy kojarzycie Jona Calvo ale z jego ostatniego wpisu o mierzeniu BF'u ( spadł do 7.2% ) wynika że stosuje fasting 16-20/8-4 ;) Ciekawe jakie są długofalowe skutki stosowania takiego trybu życia :)
  • 0

#16
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

Ciekawe jakie są długofalowe skutki stosowania takiego trybu życia :)


Dla mnie to przemawia jako najbardziej naturalny sposób żywienia człowieka, więc chyba nie powinno mieć negatywnych skutków.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#17
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
Dokladnie. Poza tym nie trzeba do pracy nosic ze soba zadnego jedzenia ani chodzi na stolowke, do baru etc. Full wygoda. Dodatkowym aspektem jest to, ze mozna sie naprawde porzadnie "nazrec", bo czasami zeby wyrobic "normy kaloryczne" w takim krotkim czasie to trzeba sie postarac. Koniec z wiecznym niedojadaniem i obsesyjnym mysleniem o jedzeniu i skradajacym sie katabolizmie :D
  • 0

#18
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Patrz, mogłem od dzisiaj zacząć, a już tam.. przesunę to na jutro :) będę wpieprzał cokolwiek wybierając produkty jak najmniej przetworzone. Jednak nie będę liczył btw. Do wtorku tego spróbuję, jeżeli głód nie będzie przeszkadzał w pracy to pozostanę na tym dłużej.
  • 0

#19
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
To ty nie jestes na diecie tluszczowej??
  • 0

#20
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Póki co nie. Jednak kupowanie jedynie dla siebie jaj, masła, śmietany, smalcu itd. podczas gdy inni tego nie jedzą jest drogie. Teraz okres zimowy i z robotą był problem..
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych