Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wciąganie brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Zastanawiam się jak to jest z tymi brzuchami.

Na chwilę obecną, bez wciągania to mam taki twardawy balon, natomiast gdy wciągnę brzuch i napnę mięśnie to już trochę kaloryfera widać i mięśnie są całkiem twarde.

Gdzieś słyszałem lub czytałem, że taki problem może być spowodowany zbyt słabymi mięśniami a z drugiej strony, że to może być problem z układem trawiennym.

Jak to w końcu jest?



Jeżeli był podobny temat lub zły dział to przepraszam.
  • 0

#2
jurek321xd

jurek321xd

    "Cały świat leży u twych stóp" !!

  • Użytkownik
  • 100 postów
Grubson-Gruby BrzuchMiałem duży bebzon to miałem podobnie. Gdy nie wciągasz brzucha skóra jest luźna i tworzy powłokę na mięśniach,ale mięśnie są pod spodem i dlatego jest twardy.Gdy natomiast wciągniesz brzuch skóra znajdująca się na brzuchu rozciąga się i wchodzi w szczeliny pomiędzy mięśniami dzięki temu on wtedy siię uwidacznia. Spal trochę tłuszczyku,popracuj więcej nad mięśniami brzucha a na pewno on się ujawni.Nie patrz też za bardzo na wygląd ale zwróć uwagę na jego siłę ;)
 
Ja nie znam się na anatomii człowieka tak dogłębnie po drugie musiał bym chociażby dotknąć lub zobaczyć.... Więc jeśli wydaje ci się,że naprawdę coś jest nie tak udaj się do lekarza a on na pewno ci pomoże .
  • 0

#3
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Znam i lubię Grubsona ;) To co piszesz ma sens, jednak wydaje mi się, że nawet jak miałbym nawet dużo mniej tłuszczu to balon by pozostał, tylko mięśnie byłyby bardziej widoczne.. więc jedyna opcja to chyba za słabe mięśnie by utrzymać bebechy w środku.
Nie no, aż tak źle nie jest i aż tak mi to nie przeszkadza żeby z tym do lekarza iść ;)
  • 0

#4
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Jeden, ogólnie rozluźniony brzuch ma być miękki i niebolesny, nawet jeżeli jest to tak zwany boiler czy kaloryfer. Twardy brzuch w ratownictwie sugeruję uraz trzewi i krwotok wewnętrzny.

Dwa, to z tymi za słabymi mięśniami do utrzymania narządów to mit, gdyby tak było najprawdopodobniej umarł byś na skręt kiszek czy z powodu przemieszczenia jednego z narządów lub nabawił się ogromnej przepukliny brzusznej.

Trzy, tak dolegliwości trawienne mogą powodować wzdęcie brzucha związane to jest z tworzącymi się podczas trawienia gazami.
  • 0

#5
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Brzuch mnie nie boli nawet przy sporym nacisku. Jakiś super twardy nie jest, ale całkiem miękki też nie.

Ciężko jest mi stwierdzić czy moje wzdęcie jest spowodowane złą dietą. Jem warzywa, owoce, , ryż, mało mięsa i jasnych makaronów itp, błonnik jest dodatkowo w płatkach śniadaniowych. Przerzuciłem się z wody mineralnej średnio gazowanej na niegazowaną około miesiąc temu, brak widocznej poprawy. Zmieniałem "dietę" pare razy i zawsze miałem taki brzuch, od jakichś 3-4 lat.
  • 0

#6
jurek321xd

jurek321xd

    "Cały świat leży u twych stóp" !!

  • Użytkownik
  • 100 postów
Miałem taki sam problem jak ty też mi się wydawało że nigdy się tego brzucha nie pozbędę a jednak po pół roku pracy mam już brzuch o którym niektórzy mogą pomarzyć (bo im się nie chce).Ale jeśli upierasz się że coś ci jest to Idź do lekarza i zobacz co on ci powie bo my doktoratu raczej nie mamy(mówię za siebie i większość pewnie się do tego dołączy..)jak już byś się udał do niego to opowiedz nam co stwierdził.

Jak już pewnie widziałeś w innych tematach zdrowie przede wszystkim i jeśli kogoś coś boli, ma problem który sam nie przechodzi,wtedy udajemy się do lekarza on ci mówi co i jak tydzień sobie odpuszczasz lub bierzesz jakieś leki np. na wzdęcie i jazda z koksem dalej.
Tylko u mnie gorzej by było jak by mi powiedział,że nie mogę już w ogóle ćwiczyć.Nie wiem chyba bym go zabił....;D
  • 0

#7
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Jeżeli uważasz że ten twardy i nadęty brzuch to problem to rzeczywiście udaj się do lekarza. Może po prostu lekko przesadzasz, lub wydaje ci się tylko że coś jest nie tak :)
  • 0

#8
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Ja to od prawie pół roku ze skazanym od początku, powolutku, na spokojnie. Do tego rower stacjonarny 2-3 razy w tygodniu po godzinie. Tłuszczu sporo zeszło, mięśnie się wyrabiają a balon dalej jest :D
Tak jak pisałem wcześniej, brzuch mnie nie boli a wizualnie też zbytnio nie przeszkadza poza tłuszczem więc do lekarza nie ma co lecieć ;)
Najwyżej kupię jakiś espumisan żeby sprawdzić czy to nie gazy ;)
  • 0

#9
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Espumisan spoko, stosowałem jakiś czas gdyż miałem problemy po zmianie diety :)
  • 0

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, brzuch normalnego faceta musi trochę wystawać. Nie sugerujcie się zdjęciami robionymi przez modeli na czczo i na wciągniętych brzuchach. Poza tym brzuch ma być silny a nie ładny. Ładne brzuszki są tylko u kobiet!!!
  • 1

#11
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów

Zahir, jasne, że tak, zgadzam się. Nie chce mieć jakiegoś super ładnego brzucha, tylko żeby bez wciągania nie był balonem ;) Aż fotki zrobiłem z wciąganiem i bez. Jestem po obiedzie więc różnica jest mniejsza niż normalnie, no i mięśnie się schowały :P

Wciągnięty:



I bez wciągania (trochę się wykrzywiłem ale mniejsza z tym):


Użytkownik zeto88 edytował ten post 15 listopada 2015 - 09:51

  • 0

#12
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Spróbuj jeść to samo co obecnie ale rozłączyć grupy składników:
- białka i tłuszcze (te możesz jeść razem ze sobą)
- węglowodany
- owoce
Te ostatnie jedz w 1,5 h oddaleniu od regularnych posiłków.

Jeśli zobaczysz, ze taki sposób żywienia zmniejsza wydzielanie gazów i zatrzymywanie treści pokarmowej w jelitach to możesz pozostać przy tym sposobie.

Węglowodany same w sobie powodują powstawanie gazów w trakcie trawienia, a zmieszane z białkami i tłuszczami ogólnie problemy z trawieniem, wzdęcia itp. Możesz więc poza rozdzieleniem tych grup pokarmu spróbować zmniejszyć udział węgli w diecie na rzecz białka i tłuszczów.


Wysłane z Tapatalk2
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#13
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Hm, coś w tym może być.
Ostatnimi czasy na śniadanie w pracy jem zupe mleczną z płatkami z dodatkową ilością błonnika a gdzieś po godzinie jem banany. Często też jem np. banany a za max godzine tuńczyka z oliwkami. A w domu to przeważnie ryż lub kasza gryczana z mięsem. A jak zupa to makaron i 5 min później kurczak. Czyli ciągłe mieszanie wszystkiego do kupy. A owoce to też między posiłkami i mało kiedy jest te 1,5h odstępu.
W sumie zawsze jadłem wszystko jak popadnie, nigdy nie miałem problemu z trawieniem i ze zbyt wysokim poziomem tłuszczu. Od jakichś 2 lat wszystko zaczęło lecieć na łeb na szyję. Czyżbym się starzał? ;)
  • 0

#14
jurek321xd

jurek321xd

    "Cały świat leży u twych stóp" !!

  • Użytkownik
  • 100 postów
Bar-Man Dobrze ci zaproponował spróbuj stosować się do jego rad i sprawdzić czy będą efekty.Starzeć... to raczej wątpię 25 lat to podobno kwiat wieku jest.Może po prostu coś twojemu organizmowi odbiło tak jak mojemu, ;D a może po prostu zapuściłeś się z powodów czysto życiowych Praca-dom-praca-dom stres itd. człowiek wtedy je tylko po to żeby coś robić i brzuch ci wyje...o i trzeba go po prostu zrzucić.

PS.na drugim zdjęciu to jest mój brzuch kilka miesięcy temu ;)
  • 0

#15
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
zeto88, jak napinasz brzuch, czy bez napinania, to staraj się biodra do przodu wypchnąć :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#16
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Ja się juz przywyczailem do wciągnietego brzucha ( od jakis 2 lat wciagam lekko). Dzięki temu mam lepsza postawe( brzuch jest leciutko napiety caly czas), optycznie brzuch jest mniejszy. Nie muszę się także koncentrowac na wciaganiu brzucha przy cwiczeniach( lekko napiety brzuch = cialo jest w lini prostej). W skazanym jest też napisanie o wciąganiu brzucha, dzięki któremu trudniej o przepukline.
  • 0

#17
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
@jurek fakt, mam teraz więcej stresu niż kiedyś, co może mieć spory wpływ na ciało.
@Hannibal nigdy na to uwagi nie zwracałem a jednak sporo daje, dzięki ;)
@phpl też się w sumie przyzwyczaiłem, chociaż czasami mnie to męczy. Co do przepukliny to widzę, że jednak wciąganie ma nawet jakieś dobre strony poza wyglądem ;)
  • 0

#18
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Bardzo ważne pytanie - jak z tym w rodzinie? Ja na przykład mam wypchnięty bebech tak samo jak mój ojciec, a jemy zupełnie co innego i mamy zupełnie inny tryb życia (z tym że obaj mamy bardzo niewiele tkanki tłuszczowej na nim). I o każdej porze dnia i nocy, nawet na czczo wystaje.
  • 0
Shut up and get moving.

#19
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Ojciec ma wypchnięty, matka wypchnięty, brat wypchnięty, dziadek wciągnięty.
  • 0

#20
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
No to sam widzisz. Możesz próbować zasysania żołądka, mi to nawet pomogło, ale genetyki nie przeskoczysz.
  • 0
Shut up and get moving.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych