Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Lucluca, Hanni, dzięki:) Repy dla Was:)
  • 0

#22
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Jeśli czuję jakby opuchnięcie wewnątrz w kolanie to lepiej zastosować zimne okłady/maści czy proponowane przez Was ćwiczenia? Zewnętrznie nie ma opuchlizny. Dyskomfort jest wyczuwalny przy zgiętej nodze. Jeszcze niedawno nie mogłam jej wyprostować.
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#23
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
W takim wypadku to najlepiej lekarz :) Według drugiej części skazanego to na kontuzjowane miejsce, ale po zejściu opuchlizny, należy stosować "ciepłe" okłady. Gdy miejsce jest opuchnięte to oczywiście zimne.
  • 0

#24
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Maści i okłady nie wykluczają się wzajemnie. Ja zawsze łącze te metody. Stopniowo zwiększaj zakres ruchomości, nic na siłę.
  • 0

#25
YaYeti12345

YaYeti12345

    Po prostu Yeti...

  • Użytkownik
  • 49 postów
Ja mam chondropatie rzepki lewej i prawej. Czyli mowiac po ludzku mam za malo mazi,chrząstki w kolanie i kości trą sie o siebie. Zadnego bolu nie ma (co dziwi lekarzy kiedy o tym mowie) tylko jest charakterystyczny dźwięk strzelania przy zginaniu kolana. Byłem u wielu lekarzy i od 2.5 miesiąca biorę chrząstkę rekina. Ale powiem że ratunek dla moich stawów (tyczy sie to wszytskich stawów nie koniecznie kolan) to systematyczne ćwiczenia. Np. jak kiedyś dynamicznie prostowałem łokieć to ruch kończył sie strzelaniem. Teraz po kilku tygodniach treningu nie ma już tego :) Tak samo jak np po 30 minutach dobrego pływania zginam sobie kolano. Strzelanie jest o wiele cichsze i takie stłumione. Teraz mam problem z barkami bo zaczynaja mi strzelać ale myślę że dobra rozgrzewka, trening, porządne rozciaganie i też bedzie dobrze.
  • 0

#26
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ćwiczenia są dobre, bo smarują stawy ale jeśli w Twoich kolanach jest naprawdę mało mazi, to trzeba im zaaplikować zastrzyki z kwasu hialuronowego. są drogie ale bardzo skuteczne i mało bolesne.
  • 0

#27
spruce

spruce

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Witaj

Jak widać każdy ma jakieś zdanie w tym temacie. Nie jestem tu ekspertem, ale moje problemy z kolanem i barkiem wyleczyłem Lafayem (książka - nie pamiętam teraz dokładnie tytułu, ale chyba "Trening siłowy bez sprzętu" czy jakos tak). I nie mam tu na myśli ćwiczeń siłowych ale mówię teraz wyłącznie o podanych tam rozciągnięciach (do siły zdecydowanie wolę różne wariacje ze skazanego).
Nie mam też tu zamiaru robić żadnej reklamy! Ale u mnie to prostu działa i koniec - problemów ze stawami obecnie nie mam i żadnych suplementów z tego tytułu nie biorę.
Jeśli tylko mogę to robię codziennie (w zależności od czasu):
5-10 min skakanka a potem po kolei lecę z rozciągnięciami.

Pozdrawiam
  • 0

#28
YaYeti12345

YaYeti12345

    Po prostu Yeti...

  • Użytkownik
  • 49 postów
Zahir doskonale wiem o czym mówisz bo kiedyś ponowano mi zastrzyki preparatu HIALUX. Nie zdecydowałem sie jednak na nie. Za pare tygodni jade do lekarza i skonsultuje to z nim. Juz kilkakrotnie Zahir chwaliles takie zastrzyki i moje pytanie czy moze Ty juz tego probowales? Sa efekty? Ja narazie probuje z ta chrzastka rekina. Zobaczymy jaie beda efekty.

Witaj

Jak widać każdy ma jakieś zdanie w tym temacie. Nie jestem tu ekspertem, ale moje problemy z kolanem i barkiem wyleczyłem Lafayem (książka - nie pamiętam teraz dokładnie tytułu, ale chyba "Trening siłowy bez sprzętu" czy jakos tak). I nie mam tu na myśli ćwiczeń siłowych ale mówię teraz wyłącznie o podanych tam rozciągnięciach (do siły zdecydowanie wolę różne wariacje ze skazanego).
Nie mam też tu zamiaru robić żadnej reklamy! Ale u mnie to prostu działa i koniec - problemów ze stawami obecnie nie mam i żadnych suplementów z tego tytułu nie biorę.
Jeśli tylko mogę to robię codziennie (w zależności od czasu):
5-10 min skakanka a potem po kolei lecę z rozciągnięciami.

Pozdrawiam


Spruce mam podobnie. Po porzadnym rozciąganiu czuje sie fantastycznie w stawach. Taki zrelaksowany. Również rozciągam sie wg metod Lafaya.
  • 0

#29
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Rozciąganie Lafaya nie ma nic wspólnego ze smarowaniem stawów.
  • 0

#30
nicdobrego

nicdobrego

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 31 postów

Jeśli czuję jakby opuchnięcie wewnątrz w kolanie to lepiej zastosować zimne okłady/maści czy proponowane przez Was ćwiczenia? Zewnętrznie nie ma opuchlizny. Dyskomfort jest wyczuwalny przy zgiętej nodze. Jeszcze niedawno nie mogłam jej wyprostować.


Ogólnie jak kończyna dolna puchnie i boli to zwykle sprawdza się znana z biegania zasada RICE - Rest, Ice, Compress, Elevate.
Czyli przede wszystkim jak boli to nie ćwiczysz a odpoczywasz (oczywiście nie dotyczy ćwiczeń dotyczących innych części ciała), chłodzisz lodem tam gdzie boli żeby łagodzić stan zapalny, zakładasz opaskę uciskową i trzymasz kopytko w uniesieniu (poduszka pod spód).
Dodatkowo smarujesz jakimiś maściami ogólnodostępnymi w aptece typu Aescin.
Co do zasady, jeżeli takie leczenie nie da efektu przez tydzień i po tygodniu nadal boli - idziesz do lekarza.
Ważne - nie można przesadzać z chłodzeniem. Wystarczy 10-15 minut co dwie godziny. Jak się nie ma kompresu lodowego to doskonale sprawdzi się mrożony groszek albo marchewka :)
  • 0

"Żadnych usprawiedliwień. Absolutnie żadnych. Kiedy człowiek ma jakieś dobre usprawiedliwienie, otwiera drzwi złym usprawiedliwieniom"

Terry Pratchett


#31
spruce

spruce

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Witam

Przypominam, że pytanie brzmiało "Witam mam pytanie czy ktos stosuje jakies srodki na stawy bo jak wiadomo kalistenika duzo opiera sie na pracy stawow wiec jesli ktos stosuje fajknei dzialajace preparaty to prosze o pomoc".

W odpowiedzi zostały przedstawione sposoby radzenia sobie z problemem stawów bez żadnych srodków farmakologicznych.
Nie wiem więc czemu ma słuzyć uwaga że rozciąganie Lafaya nie ma nic wspólnego ze smarowaniem stawów - bo zadne takie twierdzenie nie padło. A poza tym nie bardzo wiem w czym Lafay jest gorszy dla mnie od smarowania stawów - skoro działa.

Pozdrawiam :P
  • 0

#32
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Bo to rozciąganie pasywne i złagodzi Twój ból, natomiast nie wyeliminuje go. To tak jakby Twój samochód miał problem z hamulcami, a Ty wymieniasz ręczny.
  • 0

#33
YaYeti12345

YaYeti12345

    Po prostu Yeti...

  • Użytkownik
  • 49 postów
Może sie myle ale nie działa to tak że żeby chronić i wmacniać stawy potrzebne są mięśnie? a żeby mięśnie były w dobrej kondycji to potrzebne jest rozciąganie? Czyli nie jako rozciagając się wspomagamy stawy tak?
  • 0

#34
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Myślę, że pośrednio tak. To tak samo jak odpowiednim z odżywianiem czy odpoczynkiem, dzięki którym wspomagamy swoje osiągi siłowe, ale tych osiągów mieć nie będziemy bez odpowiedniego treningu choćbyśmy jedli idealnie co do grama. Wszystko musi iść równomiernie, ale nigdy nie zastąpimy czegoś co jest skierowane głownie w określoną rzecz. W tym przypadku trening na mobilność/ruchomość stawów.
  • 0

#35
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów

Może sie myle ale nie działa to tak że żeby chronić i wmacniać stawy potrzebne są mięśnie? a żeby mięśnie były w dobrej kondycji to potrzebne jest rozciąganie? Czyli nie jako rozciagając się wspomagamy stawy tak?


Przecież ćwicząc kalistenikę wzmacniasz mięśnie.
  • 0

#36
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Ja sie jednak wybiore do lekarza. Dzisiaj 9godzin za kółkiem i ból pojawił sie pod kolanem, promieniuje w dół w kierunku do wnętrznej strony łydki.

Dziękuje za rady. Postaram się wprowadzić je choćby dla wzmocnienia zdrowego kolana.
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych