Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kuba90

Kuba90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 5 postów
Witam mam pytanie czy ktos stosuje jakies srodki na stawy bo jak wiadomo kalistenika duzo opiera sie na pracy stawow wiec jesli ktos stosuje fajknei dzialajace preparaty to prosze o pomoc.
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Tak naprawdę nie chodzi o to by łykać suplementy które zawierają np. glukozaminę lecz by smarować stawy mazią kostno stawową. Robi się to przez właściwą rozgrzewkę. Jeśli nie miałeś urazu albo nie masz wrodzonego schorzenia, to suplementy nie są Ci potrzebne. Jeśli natomiast masz któryś z tych problemów zgłoś się do ortopedy. Tak naprawdę skuteczne są zastrzyki z kwasu chialuronowego, które może Ci podać tylko lekarz.
  • 0

#3
Kuba90

Kuba90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 5 postów
chodzilo mi bardziej o cos profilaktycznego jakies tabletki lub podobne nie chodzi o kontuzje ani o zwyrodnienie
  • 0

#4
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Dopóki nie zacząłem ćwiczyć kali miałem problem zarówno z barkiem jak i kolanami, 3 miesiące ćwiczeń i prawidłowej rozgrzewki i potem już nic mi nie dolegało tak samo jak obecnie. Wcześniej łykałem różne preparaty od glukozaminy po droższe syntetyki Joint therapy plus itd jednak to wszystko to tylko placebo.
  • 0

#5
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

chodzilo mi bardziej o cos profilaktycznego jakies tabletki lub podobne nie chodzi o kontuzje ani o zwyrodnienie


Jedyną skuteczną profilaktyką jest właściwa rozgrzewka, trening dopasoany do własnych możliwości i ogólna rozwaga w tym co się robi.

Na pracy stawów opiera się całe życie więc warto o to zadbać ale w taki naturalny sposób :)
  • 0

#6
bielas100

bielas100

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 41 postów
Tak jak koledzy wyżej, dobra rozgrzewa powinna, a nawet zniweluje jakieś problemy..
  • 0

#7
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
intuflow, super stawy - czytaj i oglądaj. Ruszaj nimi caly czas, to jedyny i skuteczny sposób
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

chodzilo mi bardziej o cos profilaktycznego jakies tabletki lub podobne nie chodzi o kontuzje ani o zwyrodnienie


Profilaktyczna jest rozgrzewka która rozprowadza po stawach maź kostno stawową. Jeśli z jakiegoś powodu mazi jest mało trzeba podać ją zastrzykiem lecz ten problem Cię chyba nie dotyczy. A te wszystkie polecane w mediach super preparaty na stawy to po prostu ściema. Słuchałem kiedyś w radiu dobrej audycji na ten temat. Występowało w niej kilku profesorów medycyny. Wszyscy wypowiedzieli się o tych suplementach negatywnie, podkreślając potrzebę ruchu a nie łykania proszków.
  • 0

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
a na stawy kolanowe też to będzie dobre, te kręcenia kolan w różnych kierunkach ?
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Na wszystkie stawy jest to dobre bo rozruszasz maż stawową zawartą między stawami a torebkami stawowymi, zwiększysz ukrwienie stawów, poprawisz mobilność itp:)
  • 0

#11
buzzard

buzzard

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 30 postów
Z tym, że w przypadku krążeń kolan Tsatsouline odradzał wykonywanie obszernych ruchów.
  • 0

#12
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
można wykonywać obszerne krążenia, są świetne. A nr 2 to przysiady Amosova, kapitalne na mobilność. Preparaty to droga na skróty, która usuwa objawy a nie leczy przyczyny. Przyczyną słabych stawów, jest brak odpowiedniego ruchu lub są po prostu za słabe. Dlatego ja wykonuje ruchomość codziennie i co dwa dni na siłę stawów poprzez gibkość dynamiczną czyli techniki sięgania i różowej pantery. Dieta też na to wpływa, im więcej produktów mlecznych spozywasz tym bardziej Twoje stawy będą zarastać rdzą oraz będą strzykać, odsuń te produkty i sie ruszaj a poczujesz niebywałą różnice. To tyle, nie ma tutaj drogi na skróty oraz komplikacji. Prostota, prostota ;)
  • 0

#13
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Czyli teza "Pij mleko będziesz kaleką" się potwierdza. :D A to nam wmawiano pij mleko, potrzebujesz wapnia. :D
  • 0

#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

można wykonywać obszerne krążenia, są świetne. A nr 2 to przysiady Amosova, kapitalne na mobilność. Preparaty to droga na skróty, która usuwa objawy a nie leczy przyczyny. Przyczyną słabych stawów, jest brak odpowiedniego ruchu lub są po prostu za słabe. Dlatego ja wykonuje ruchomość codziennie i co dwa dni na siłę stawów poprzez gibkość dynamiczną czyli techniki sięgania i różowej pantery. Dieta też na to wpływa, im więcej produktów mlecznych spozywasz tym bardziej Twoje stawy będą zarastać rdzą oraz będą strzykać, odsuń te produkty i sie ruszaj a poczujesz niebywałą różnice. To tyle, nie ma tutaj drogi na skróty oraz komplikacji. Prostota, prostota ;)

tylko mi nie chodziło o słabe stawy, tylko o takie stawy, które już wiele lat przecierpiały na treningu :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów


można wykonywać obszerne krążenia, są świetne. A nr 2 to przysiady Amosova, kapitalne na mobilność. Preparaty to droga na skróty, która usuwa objawy a nie leczy przyczyny. Przyczyną słabych stawów, jest brak odpowiedniego ruchu lub są po prostu za słabe. Dlatego ja wykonuje ruchomość codziennie i co dwa dni na siłę stawów poprzez gibkość dynamiczną czyli techniki sięgania i różowej pantery. Dieta też na to wpływa, im więcej produktów mlecznych spozywasz tym bardziej Twoje stawy będą zarastać rdzą oraz będą strzykać, odsuń te produkty i sie ruszaj a poczujesz niebywałą różnice. To tyle, nie ma tutaj drogi na skróty oraz komplikacji. Prostota, prostota ;)

tylko mi nie chodziło o słabe stawy, tylko o takie stawy, które już wiele lat przecierpiały na treningu :P



Przedewszystkim zadbaj o ruchomość stawów czyli stosuj te rady które były wyżej. W Twoim przypadku jest możliwe że bedziesz musiał skorzystać z jakiś preparatów ale traktuj to jako dodatek i pamiętaj że preparaty same z siebie dają efekt dopiero po kilku miesiącach brania :)

Nie demonizowałbym także produktów mleczycznych bo wiele z nich jest bardzo wartościowych dla organizmu i nie mam na myśli mleka krowiego bo to akurat jedna z gorzyszych opcji.

Wapń jest bardzo potrzebny szczególnie w okresie wzrostu i rozwoju człowieka, w wieku dorosłym jest mniej potrzeby co nie zmienia faktu że jest ważny.

Oczywiście każde produkty trzeba spożywać z umiarem. Właściwy styl życia i na prawno będzie dobrze i nie ma co zwalać na jakieś produkty bo wiele zależy od człowieka czy się rusza czy leży w życiu:)
  • 0

#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
A nie myślicie, że stawy zużywają się po jakimś czasie ? nie są tak świeże/nowe jak kiedyś ?
np ktoś zaczął uprawiać sport w wieku 14 lat a w wieku 40-50 lat dalej uprawia systematycznie sport :) nawet dochodząc do 80 lat
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#17
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

A nie myślicie, że stawy zużywają się po jakimś czasie ? nie są tak świerze/nowe jak kiedyś ?
np ktoś zaczął uprawiać sport w wieku 14 lat a w wieku 40-50 lat dalej uprawia systematycznie sport :) nawet dochodząc do 80 lat


Ścierają się chrząstki stawowe i te preparaty są w zdecydowanej większości na odbudowę chrząstki stawowej, szczególnie dotyczy to sportowców zawodowych gdzie obciążenia są ogromne i często już w wieku 20 lat zaczynają brać takie preparaty z różnych przczyn ale sport zawodowy to nie zdrowie, tam się dąży do sukcesu za wszelką cenę.

Mówiąc o normalnych rekreacyjnym uprawianiu sportu, to zużycie jest o wiele mniejsze. Dużo zależy od obciążeń, pracy nad własnymi stawami, diety chociaż bez przesady akurat z tym :)

Jeśli maz problemy to udaj się do lekarza ale takiego dobrego który trochę z Tobą porozmawia a nie zaleci tylko preparat na odbudowę chrząstki stawowej:)
  • 0

#18
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

A nie myślicie, że stawy zużywają się po jakimś czasie ? nie są tak świerze/nowe jak kiedyś ?
np ktoś zaczął uprawiać sport w wieku 14 lat a w wieku 40-50 lat dalej uprawia systematycznie sport :) nawet dochodząc do 80 lat


Dlatego właśnie Nikołaj Amosow twierdził, że czym starszy jesteś, tym dłużej ćwicz swoje stawy. Profesorowi medycyny o światowej sławie który mając ponad 80 lat przeprowadzał skomplikowane operacje kardiochirurgiczne można chyba wierzyć? ;)

Lucluca, napisz coś o przysiadach Amonosowa:)
  • 0

#19
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów

  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
żeby się nie powtarzać, to polecam zestaw filmów Maxwella :)
http://forum.kaliste...=17044#pid17044
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych