Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Paul Wade - Postać fikcyjna czy prawdziwa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Red Glass, ktoś musiał by to jeszcze profesjonalnie napisać;)
  • 0

#22
red glass

red glass

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 44 postów
Jeśli ktoś ma ambitnych znajomych doktorantów :P Z AWF, Medycyny(fizjologia, diabetologia, endokrynologia), Psychologa (psycholog sportu) + Dietetyka. To mogą po jakimś rozdziale napisać. Akurat będzie do publikacji naukowej. :P
  • 0

#23
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Takie kompedium byłoby fajne ale nie realne jest napisanie czegoś takiego bez zespołu ludzi którzy ze sobą współpracują :)

Te wszystkie aspekty dietetyczne, fizjologiczne czy chociazby anatomicznie jakby chcieć je przedstawić bardzo wyczerpująco to już będzie grubo ponad 1000 stron a gdzie do tego inne elementy jak właściwy trening, psychlogia sportu, metodyka itp? :)

Ostatnio przeczytałem rozdział fizjoligii sportu który zajmował ponad 30 stron a nic tak naprawdę tak nie było z takich szczegółów czy rzeczy których większość by nie wiedziała :)
  • 0

#24
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Dyskusja trochę odbiega od tematu, ale moim zdaniem takie kompendium wiedzy jest złym pomysłem. To jest takie podawanie ludziom wszystkiego na talerzu. Jest obecnie mnóstwo wspaniałych książek o tej tematyce (Tsatsouline, Lafay, Enamait.....) i ludzie, którym naprawdę zależy na zdobywaniu mądrości, będą szukać i będą znajdować. Teraz jak ktoś popełni błąd to wyciąga wnioski i uczy się z doświadczenia, a tak to by szukał odpowiedzi wśród tysiąca stron napisanych przez jakąś społeczność.
  • 0

#25
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Tak abstrakcyjnie, to też by była książka a nie sposób na życie :) Tylko w niej byłoby poza treningiem i jego metodami zawarte wiele innych ważnych i ciekawych aspektów :)

Ale to taka abstrakcja jest, lepiej się skupić na własnym treningu :)
  • 0

#26
red glass

red glass

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 44 postów
wiewioreq kiedy piszesz:
"obecnie mnóstwo wspaniałych książek o tej tematyce (Tsatsouline, Lafay, Enamait.....) i ludzie, którym naprawdę zależy na zdobywaniu mądrości, będą szukać i będą znajdować. "

Czytam:
Jest dużo książek które mogę kupić i polecam ci książki znanych marketingowych autorów. Jeśli ci naprawdę zależy to kupisz je w ilościach hurtowych, bo w każdej można znaleźć zdanie dla siebie. :P

Kiedy piszesz:
"a tak to by szukał odpowiedzi wśród tysiąca stron napisanych przez jakąś społeczność."

Nie lubię czytać długich książek. Ewentualnie Nie chce żeby ludzie mieli mądrość w jednym kawałku przed oczyma.

Hot dog:
No niestety. Są grubsze książki bez obrazków z których można wyczytać: "zależy jak leży" :/
  • 0

#27
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Co do Wade'a - pewnie nie istnieje - ot, wytwór ludzkiej wyobraźni, żeby lepiej się czytało.
Ważna jest treść, a nie forma.

Co do kompendium 1000stron - nikt tego nie napisze, bo metodyka treningowa i dietetyczna ciągle się zmienia.

Kiedyś nie robiono aerobów i dietetyka niemal nie istniała.
Pojawiły się aeroby, aeroby codziennie, aeroby na czczo.
Teraz ucieka się od aerobów na czczo (choć niektórzy zalecają).
Promuje się interwały różnego rodzaju.

Zapomina się o tym, że zawodowi sportowcy mają inne zaplecze niż przeciętny Kowalski - choćby zabezpieczenie mięśni!

Podobnie z dietą - dużo mięsa, bez mięsa, mało tłuszczu, dużo tłuszczu a mało węgli, posty po ileś tam godzin..

Gdyby tylko taka książka się ukazała, to zaraz byłoby 10 mniejszych - obalających poszczególne rozdziały.

Pewnie wszystkie metody działają, tylko trzeba znaleźć te kilka dla siebie i nimi manipulować :)
  • 0

#28
red glass

red glass

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 44 postów
Kano: W medycynie też mają takie opasłe książki... a metody leczenia cały czas się zmieniają i jeszcze na studiach karzą to czytać...


Heh, zapominamy też, że w dobie "pilotyzacji" dobrze jest się jakkolwiek poruszać. Jakby jakiś dietetyk zobaczył co ja jem i ile się ruszam to popukał, by się w czoło.

(nie wiem co pisze późno jest)
  • 0

#29
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Kano: W medycynie też mają takie opasłe książki... a metody leczenia cały czas się zmieniają i jeszcze na studiach karzą to czytać...


Heh, zapominamy też, że w dobie "pilotyzacji" dobrze jest się jakkolwiek poruszać. Jakby jakiś dietetyk zobaczył co ja jem i ile się ruszam to popukał, by się w czoło.

(nie wiem co pisze późno jest)


Jakby na studiach kazali tylko to czytać to by było bosko, oni każą się tego uczyć :)

Wszystkie się zmienia ale zazwyczaj podstawy a często zdecydowanie więcej niż podstawy zostają te same a zmieniają się pewne szczegóły i to dotyczy każdej dziedziny życia.
  • 0

#30
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

JA stawiał bym na inną gwiazdę Dragon Door Pavla Tsatsoulina.


No jesteś najbliżej Zahir :D Też sobie poczytałem o tym. W kilku artykułach też stawiają na Pavla. :D


Tak właśnie ostatnio o tym myślałem i dla mnie to nawet proste:

Paul - Pavel,
Tsatsouline był trenerem, więc jest ksywa "Trener",
Wade - z angielskiego: przebrnąć, brnąć, przedzierać się, posunąć się z wysiłkiem na przód (via google translate), co można odczytywać jako metaforę więziennego życia, czyli nazwisko korespondujące z treścią książki (co dla mnie już jest dowodem na fikcyjność tej osoby),
Film jako dodatek do książki (Tsatsouline też nagrywa DVD),
Ten sam wydawca.

A ponadto hipokryzją byłoby pisać książkę, w której wychwala się kalistenikę ponad wszystkie inne formy budowania siły, kiedy w innych książkach się opisuje treningi z ciężarami. :P

Nie wiem, może trochę popłynąłem, ale dla mnie to się składa do kupy. :D
  • 0

66668745.png


#31
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Bardzo blisko :) To będzie proste Tsatsoulino :)
  • 0

#32
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Mnie trochę bawi to, że jak kiedyś były mity o bazyliszku, krasnoludkach... to teraz są mity i legendy, Czy Paul istnieje... :D
Taaak istotnie ciekawe, ale jakby tak wychylił się z cienia i pokazał, co najlepsze, pokazał co umie(!) to by niejednemu szczęka opadła a dla jego "uczniów" dobry zastrzyk motywacji.
Fajnie ze pisze 3. Ciekawe co tam bd :)
  • 0

#33
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Mnie zastanawia fragment o treningu konsolidacyjnym, gdzie autor pisze, że "nie wie jak to dokładnie działa, ale działa... ". Tu można kombinować, bo Pavel wie jak to działa i mógłby to na spokojnie dokładnie opisać, ale może właśnie o to chodzi. O to, żeby nikt go nie podejrzewał. :P
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#34
PBUZER

PBUZER

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
Mi się wydaje że autorem jest Pavel Tsatsouline, zobaczcie na okładke "Skazanego na trening 2" chyba gdyby autor był inny, nie przytłaczali by cytatów Pavla na okładce? A może.
http://www.facebook....&type=1
  • 0

#35
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów

Mnie zastanawia fragment o treningu konsolidacyjnym, gdzie autor pisze, że "nie wie jak to dokładnie działa, ale działa... ". Tu można kombinować, bo Pavel wie jak to działa i mógłby to na spokojnie dokładnie opisać, ale może właśnie o to chodzi. O to, żeby nikt go nie podejrzewał. :P


Ponadto, brzuszki Jandy. W CC pisze "Paul", że nie wierzy w ich skuteczność a Pavel je sobie bardzo chwali i korzysta z nich.
Dla zmyłki lub i nie :P
  • 0

#36
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Tak właśnie ostatnio o tym myślałem i dla mnie to nawet proste:

Paul - Pavel,
Tsatsouline był trenerem, więc jest ksywa "Trener",
Wade - z angielskiego: przebrnąć, brnąć, przedzierać się, posunąć się z wysiłkiem na przód (via google translate), co można odczytywać jako metaforę więziennego życia, czyli nazwisko korespondujące z treścią książki (co dla mnie już jest dowodem na fikcyjność tej osoby),
Film jako dodatek do książki (Tsatsouline też nagrywa DVD),
Ten sam wydawca.


Miałem dokładnie takie same przemyślenia. Szukałem tylko kogoś z dobrym rosyjskim, żeby powiedział mi czy nazwisko "Caculin" coś znaczy :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#37
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Haha, dobrze, że mi przypomniałeś, chciałem iść dzisiaj do sąsiadki, która skończyła filologię rosyjską, ale zapomniałem, jutro zagadam do niej. :D
  • 0

66668745.png


#38
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
Znalazłem Paul Wade istnieje oto link :
http://www.google.pl...iw=1366&bih=643
  • 0

#39
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Nawet kilku.
  • 0

#40
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Znalazłem Paul Wade istnieje oto link :
http://www.google.pl...iw=1366&bih=643


Hehe Ten wygląda na "naszego" ;) Tylko coś małą kartotekę ma.
http://mugshots.com/...ck.3278036.html
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych