Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Paul Wade - Postać fikcyjna czy prawdziwa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów
Przeczytałem skazanego... ćwiczę według skazanego... korzystam z skazanego...

Czytam tą książkę i wierzę w sens tego wszystkiego. Wszystkie argumenty zawarte w tej książce wydają mi się bardzo racjonalne i trudne do podważenia, nawet przez długich stażem "wyjadaczy". Mimo wszystko mam pewne wątpliwości co do prawdziwości autora. Nie ma żadnego fizycznego dowodu, który by potwierdzał fakt, że książka została napisana przez tego o to Pana. Kończąc czytać książkę siłą rzeczy chcesz zobaczyć jak wygląda ten człowiek po tylu latach treningu w zamknięciu. Na chwilę obecną nie ma żadnych zdjęć, filmów, nic...

Posłużę się cytatem modela (Jim), który pozował do zdjęć w książce "Skazanego na trening" pod jednym z filmów na YouTubie

BeastSkills 1 rok temu
I was the model for Convict Conditioning. I never met Paul face to face, but I'd be surprised to hear that he's not a real person. I corresponded back and forth with him in countless emails (as recent as this past week). Do I think it was someone from DragonDoor contacting me as "Paul Wade"? Sure, anything could be possible, but it's not very likely. If you want to doubt his own physical claims, go ahead. There's no video evidence. But listen to Zach and see that there's good info in there.


Odnoszę wrażenie, że forma tej książki to swojego rodzaju sprytny chwyt marketingowy, który miał na celu zwrócenie uwagi na alternatywę jaką jest właśnie kalistenika. Może to postać prawdziwa. Może to zmienione nazwisko i ma swoje powody by nie ujawniać swojej tożsamości.... Tego nie wiem, ale jedno jest pewne - książka sprzedaje się doskonalne. Nawet jak na nasze Polskie podwórko.

Czekam na wasze zdanie
  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
No właśnie ja mam odczucia identyczne, ciekaw jestem czegoś więcej nt. Wade'a.
Nigdy nie znalazłem żadnych fotek, ani bardziejszych info na jego temat.
  • 0

66668745.png


#3
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
A co to za różnica ważne że program jest skuteczny i działa i ludzie to kupują i co najważniejsze ćwiczą.
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jest tutaj z nim wywiad: http://www.dragondoo...ul_coach_wade/. Rozmawia przez e-maile tylko. Zrobił wyjątek dla wydawnictwa.
  • 0

#5
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Krzysiek, w tym wywiadzie na początku napisali, że "trener" Wade niechętnie zgodził się na wywiad poprzez e-mail. Normalnie nie udziela żadnych wywiadów, jednak zrobił wyjątek dla wydawnictwa. Z tego co Ty napisałeś wynika, że udziela wywiadów, jednak robi to tylko poprzez e-mail, a tu zrobił wyjątek i udzielił wywiadu dla wydawnictwa w innej formie.

Co do samej autentyczności osoby Wade'a to ja również mocno nie wierzę w to, że przypadek jest autentyczny. Myślę, że to fikcja marketingowa. Jednak czytając książkę w ogóle mi to nie przeszkadzało, bo inne rzeczy są w książce dla mnie wartościowe, nie to czy autor siedział w więzieniu czy nie.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#6
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No wiem, wiem. Pomieszałem. :D Ale napisałem to co Ty. :D Mam problemy czasem ze składnią. Mnie też to nie przeszkadza.
  • 0

#7
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

A co to za różnica ważne że program jest skuteczny i działa i ludzie to kupują i co najważniejsze ćwiczą.


Ależ nikt tego nie podważa.
Jednakże chciałbym zobaczyć umiejętności samego Wade'a, w końcu musi być niezłym rzeźnikiem. ;)
  • 0

66668745.png


#8
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Może być rzeźnikiem. Ale czy ma umiejętności takie o jakich ludzie myślą? Nigdzie nie pisał że potrafi jakieś wygibasy na drążku. Pisał tylko o sile jaką posiadał ćwicząc więziennymi metodami.
To się da osiągnąć. Tyle tylko że jak jesteś młody, masz czas i zapał, to nie masz wiedzy. Jak jesteś starszy, masz jakąś wiedzę, to brakuje czasu i zapału. I tyle. Najlepiej trafić do austryjackiego wiezienia i zacząć trening w spokoju. A nóż jeszcze napiszecie książkę i będziecie mogli skarżyć się na zbyt zimną kawę.
  • 0

#9
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

Może być rzeźnikiem. Ale czy ma umiejętności takie o jakich ludzie myślą? Nigdzie nie pisał że potrafi jakieś wygibasy na drążku. Pisał tylko o sile jaką posiadał ćwicząc więziennymi metodami.
To się da osiągnąć. Tyle tylko że jak jesteś młody, masz czas i zapał, to nie masz wiedzy.


Człowiek który jest zdyscyplinowany i skupiony na swoich celach prędzej czy później to osiągnie. Ktoś tu na forum ma dobry cytat w sygnaturce... "Nie rezygnuj z celu, tylko dlatego bo wymaga-czasu. Czas i tak upłynie". O ile jest to realnie w zasięgu ręki i nie bujasz w niebieskich chmurkach czekając na coś niemożliwego. Nie wierzę, że człowiek nie jest w stanie poświęcić niecałej godziny dziennie na trening... Chyba, że masz żonę czy dwójkę małych dzieci. To by zmieniało postać rzeczy :)

A co to za różnica ważne że program jest skuteczny i działa i ludzie to kupują i co najważniejsze ćwiczą.


To jest właśnie duża różnica... Książka jest całkiem "świeża". Tak samo jak cała metoda treningowa w niej opisana. Trzeba jeszcze poczekać z rok by stwierdzić jej realną skuteczność. Musiałbyś zobaczyć efekty treningu u ludzi o różnej budowie ciała, wieku itp. Trzeba tylko trenować, sprawdzać się i podejmować to nowsze wyzwania.

Nie czuje się oszukany czytając Skazanego, ale też odniosłem wrażenie, że czasem autor obiecuje zbyt wiele... Książkę oceniam na +5, i naprawdę chce wierzyć, że autor jest prawdziwą postacią. PEACE !!!!!
  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
chciałbym zobaczyć jaki był jak był w więzieniu i jak się napakował po wyjściu z niego xD
byśmy porównali różnice :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Według mnie Paul Wade to grupa osób odpowiedzialnych za produkt pt. "Skazany Na Trening". Dlatego ta książka jest tak dobrze napisana i ma tak dużą wartość merytoryczną, że według mnie nie pisała jej jedna osoba. A ponieważ marketing ma swoje prawa specjaliści od promocji, reklamy, marketingu itp. nadali temu sensacyjną więzienną formę. Amerykanie uwielbiają takie sensacyjne historie, zwłaszcza jeśli wpisują się w amerykański sen (od zera do milionera). Spece od promocji wiedzieli, że mityczny Paul Wade samotnie trenujący w więzieniu rozpali wyobraźnie czytelników bardziej, niż wyjaśnienia, że książkę napisali profesjonaliści. Gdyby Paul istniał naprawdę na spotkaniach autorskich i filmach instruktażowych zarobiłby tyle, że na pewno nie siedział by w ukryciu. Poza tym przekazywał by młodym ludziom pozytywne wartości o tym jak to warto trenować a nie popadać w konflikt z prawem.

Wszystko to nie zmienia faktu, że ta książka jest znakomita! To nie tylko sukces wydawniczy ale pozycja która wypromował kalistenikę. Większość z nas (łącznie ze mną) jesteśmy tu z powodu jej lektury:)
  • 0

#12
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

chciałbym zobaczyć jaki był jak był w więzieniu i jak się napakował po wyjściu z niego xD
byśmy porównali różnice :)


Właśnie do tego zmierzam... Człowiek z natury jest dociekliwy i podejrzliwy. Każdy chciałby zobaczyć te efekty utwierdzając się jednocześnie w przekonaniu, że to ma sens.
  • 0

#13
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
druga jest i trzecia będzie pisana przez mityczną postać Wade? Też jest i będzie oprawa więzienna ?
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#14
wolves2

wolves2

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
Podobno to fikcyjna postać, dużo o tym wszędzie..
Książka sama w sobie dobra...ale bardzo denerwuje początek i to negowanie siłowni, twierdząc iż tylko dzięki kali można być super extra sprawny.

Pod względem ćwiczeń daje rade, ogólnie oceniam na dobry xd
  • 0

#15
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
A przypadkiem autorami to nie jest Jimi z Beatskill i Alkavadlo z kolegą? Możliwe, że mają spółkę :) Oni muszą coś wiedzieć :)
  • 0

#16
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

A przypadkiem autorami to nie jest Jimi z Beatskill i Alkavadlo z kolegą? Możliwe, że mają spółkę :) Oni muszą coś wiedzieć :)


JA stawiał bym na inną gwiazdę Dragon Door Pavla Tsatsoulina. On też pisał z dobra legendą instruktora specnazu. Może wspólnie z wydawcą doszli do wniosku, że warto zmienić oprawę. w ten sposób nikt mu nie zarzuci, że jest specem od treningu siłowego a nie kalisteniki.
  • 0

#17
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No jesteś najbliżej Zahir :D Też sobie poczytałem o tym. W kilku artykułach też stawiają na Pavla. :D
  • 0

#18
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Ja się nie zastanawiam nad tym, kto jest autorem. Oczywiście dziwnym się wydaje, iż osoba która zmieniła moje życie i życie tak wielu osób na całym świecie nie istnieje. Mimo to chwała jej obojętnie jak się nazywa i iloma osobami jest w rzeczywistości, za to że napisała tak wspaniałą - działającą na wyobraźnię książkę (zbiór książek, a w zasadzie już prawie trylogię).
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#19
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Oczywiście że młody człowiek może dojść do czegoś. Ale założę się o nie wiem co, że większość z długo trenujących chciała by mieć możliwość powrotu do początków trening z wiedzą którą nabyli. Bo właśnie tak jest. Na początku mało co wiesz i popełniasz setki błędów, rzucasz się, zaciskasz zęby. Sporo osób przez to albo nie robi rezultatów jakie robić by mogła, albo robią sobie krzywdę (dysproporcje, kontuzje, zaniki itp)
A wystarczyło by mieć odpowiedniego trenera lub odpowiednią wiedzę.
  • 0

#20
red glass

red glass

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 44 postów
A ja obstawiam, że może istnieć, ale co z tego? Popatrzcie nawet na tym forum się od tego zaczęło, że ma swój własny wątek jakby to była jakaś wyrocznia zdrowia i ludzie się zastanawiają czy istnieje czy nie. To naprawdę niezła robota marketingowców. :)


Ja z chęcią bym zobaczył jakieś kompendium wiedzy o sporcie i wysiłku, diecie, anatomii w formacie A4 na kredowym papierze minimum 1000 stron. To jest piękna idea, ale kompletnie nie rentowna. Chyba, że byśmy sami się złożyli na wydanie. :P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych