Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

pytania o trenig z masą ciała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
kappa108

kappa108

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Witam,

Jestem po dwóch lekturach, pierwsza to znana "skazany na trening" natomiast druga to "nagi wojownik". Ponieważ dopiero wkręcam się w ten sport proszę o odpowiedź na pytanie. Czy mogę łączyć treningi z obu tych książek i jak to zrobić? chodzi mi o to czy np.: mogę codziennie wykonywać jedno z ćwiczeń z skazanego zasadą z nagiego wojownika, czyli po maks 5 powtórzeń z dużą częstotliwością, czy taki trening będzie korzystny. Czy taki trening wystarczy na wzrost siły, co oprócz tego robić na wytrzymałość mięśni?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • 0

#2
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Ja robię podciąganie i pistolety metodą z "Nagiego wojownika", a resztę z "Wielkiej Szóstki" metodą ze "Skazanego". Można tak robić, ważne tylko, żeby nie powtarzać ćwiczeń w normalnym planie (np. tym ze "Skazanego"), ani nie angażować bardzo mięśni, które ćwiczymy metodą smarowania gwintów. A które ćwiczenia chcesz robić z "Nagiego Wojownika"? Pewnie większość użytkowników poradzi Ci, żebyś jednak robił wszystko planem ze "Skazanego", przynajmniej na początek, bo wyrobi to mocne stawy, ścięgna i ogólnie dobre podstawy do trudniejszych wariantów (było o tym dużo na forum, w książce również :P). Jakby coś, to pytaj jeszcze, bo możliwe, że nie wyraziłem się zbyt jasno. :D
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#3
kappa108

kappa108

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
moim zamiarem było aby zacząć od podstaw czyli np.:
-pon. pompki w oparciu o ścianę i to na przestrzeni całego dnia według zasad z nagiego wojownika
-wt. przysiady
-śr. podciąganie
-czw. mięśnie brzucha
-pt. plecy
-sob. pompki w staniu na rękach
- niedz. trening typu bieganie, basen szybkie powtórzenia pompek, podciągania itd.
wszystkie ćwiczenia po kolei przez miesiąc. Po miesiącu próg przejścia.
Czy nie będzie to trening zbyt rozciągnięty w czasie, czy będą z niego płynąć korzyści (wiem głupie pytanie bo po każdym treningu jakieś są, ale czy będą to wyniki zadowalające).
  • 0

#4
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Kilka rzeczy tu nie pasuje. :P 1. pompki z poniedziałku są chyba na tyle łatwe, że dasz radę zrobić ponad 10 powtórzeń. Smarowanie gwintów jest do ćwiczeń trudnych, których zrobisz od 1 do powiedzmy około 10 powtórzeń. 2. W smarowaniu gwintów jedno ćwiczenie wykonujesz codziennie, a nie przez cały dzień raz w tygodniu. Ta metoda jest po to, by nasze nerwy (mózg) przyzwyczaiły się do danego ćwiczenia (bardzo trudnego dla nas), trzeba go często powtarzać (czytaj: przynajmniej z 5 dni na tydzień). 3. Jeśli już byś robił te pompki (tylko trudniejszą wersję) z "Nagiego Wojownika", to nie robisz ich, ani żadnych ćwiczeń typowo na klatę według "Skazanego", czy innego programu. 4. Co oznaczają plecy w piątek? Bo chyba w środę robisz ćwiczenie na plecy. :P Zresztą najlepsze. :D 5. Nie rób w niedziele szybkich pompek (wytrzymałość), bo w poniedziałek je robisz na siłę, musisz być zregenerowany. Podciągania też nie powinieneś, robisz to w środę. Pamiętaj, więcej nie znaczy lepiej. :P Wytrzymałość Ci wzrośnie przy wysokiej liczbie powtórzeń, które występują w "Skazanym" tak koło progu przejścia. :P
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#5
kappa108

kappa108

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
ok, zacząłem rozumieć, smarowanie gwintów robię dopiero wtedy kiedy mam problem z jakimś ćwiczeniem a tak to jadę według zasad z skazanego. Czyli np. dojdę do etapu podciągania się na drążku i mam problem, wtedy biorę się za smarowanie gwintów, czyli wykonuje ćwiczenie prawie codziennie, a czy w między czasie muszę przerywać normalny cykl z skazanego? Wytrzymałość tak jak mówisz wzrasta wraz z wykonywanymi ćwiczeniami, a co jeśli chodzi o eksplozywność? czy te ćwiczenia wystarczą na wzrost siły, tak abym mógł w przyszłości (za jakiś rok czy dwa) wykonywał ćwiczenia jak na filmikach w których goście wykonują różne nieprzeciętne rzeczy? :D
  • 0

#6
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów

smarowanie gwintów robię dopiero wtedy kiedy mam problem z jakimś ćwiczeniem a tak to jadę według zasad z skazanego. Czyli np. dojdę do etapu podciągania się na drążku i mam problem, wtedy biorę się za smarowanie gwintów, czyli wykonuje ćwiczenie prawie codziennie


Tak powinno być. :P Albo też w innym przypadku. Ja robię pistolety metodą smarowania gwintów, bo mam duże uda i nie chcę już zwiększać w nich masy mięśniowej. Przy "Skazanym" masa rośnie.

a czy w między czasie muszę przerywać normalny cykl z skazanego?


Tak, wtedy to właśnie jest Twój trening. :)

a co jeśli chodzi o eksplozywność?


W książce jest o tym napisane. Chwila... strony: 63 (podrozdział "Szybkość") i coś na 329 ("Elastyczność i swoboda"). :)

czy te ćwiczenia wystarczą na wzrost siły, tak abym mógł w przyszłości (za jakiś rok czy dwa) wykonywał ćwiczenia jak na filmikach w których goście wykonują różne nieprzeciętne rzeczy? :D


Jak dojdziesz do wszystkich kroków mistrzowskich, to raczej w okolicy nie znajdziesz silniejszego (chyba, że Twoi koledzy też są "SKAZANI" :D). :P Zależy też o jakie ćwiczenia Ci chodzi. Siły będziesz miał bardzo dużo, technicznie będziesz się musiał podszkolić do niektórych.
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#7
kappa108

kappa108

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
no dobra, ale jak wygląda twój trening, chodzi mi o to jak łączysz to, że na uda robisz smarowanie gwintów a na inne mięśnie nie.
  • 0

#8
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Ja nie trenuję całkowicie według "Skazanego". Robię dodatkowe ćwiczenia też na siłę uchwytu + ćwiczenia z kettlami. To wszystko wychodzi powiedzmy co 2 dni, czyli 3 razy w tygodniu ćwiczę normalnym systemem. Nie będę dokładnie wszystkiego wypisywał, ale ćwiczę tak wszystkie partie oprócz nóg. Jak już wspomniałem, nóg nie ćwiczę normalnie (np. 3 serie po ileś tam powtórzeń 3 razy na tydzień), bo nie chcę wzrostu ich masy. Na siłę nóg robię pistolety metodą smarowania gwintów, całkiem niezależnie od tamtego programu. Robię tak: kilka razy dziennie, gdy schodzę w domu po schodach, robię po jednym powtórzeniu pistoletów na każdą nogę. Proste. :D Teraz jasne? :P
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#9
kappa108

kappa108

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
o spoko :D
teraz już chyba wszystko kumam, wielkie dzięki za pomoc ;)
  • 0

#10
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Nie ma za co, od tego tu jesteśmy. :) Jakbyś miał coś jeszcze, to pytaj śmiało.
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Bartekbaltyk wszystko ładnie Ci wytłumaczył. Od siebie dodam, że ćwiczenia ze "Skazanego" są na tyle wszechstronne, że potrafią Cię pociągnąć od poziomu początkującego do zaawansowanego. Natomiast "Nagi Wojownik" opisuje dwa bardzo zaawansowane ćwiczenia które nie tylko wyrabiają siłę, lecz są w stanie utrzymać w dobrej kondycji kogoś kto np. trenuje na siłowni a nie ma do niej dostępu. Są to ćwiczenia bardzo pomocne ale warto po nie sięgnąć na odpowiednim etapie rozwoju. Nie ma sensu za bardzo się z tym spieszyć. Przed Tobą całe życie które możesz poświęcić na trening, więc zostaw sobie coś na później:)
  • 0

#12
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Ja jeszcze polecam zapoznać się z naszym FAQ Skazanego. Myślę, że pozwoli Ci to uniknąć w przyszłości podobnych dylematów :)

Wg mnie początkowe kroki (tak do 4-5) warto robić wg Skazanego żeby wzmocnić stawy, ścięgna i wyrobić ogólną siłę. Potem masz już na tyle siły, doświadczenia i poznasz swoje ciało, że można kombinować. Choć pewnie nie trzeba. Możesz np. robić systemem 5x5. BEF ma bardzo dobre wyniki robiąc w ten sposób ale on już trenuje jakiś czas...
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych